Uçak Bileti

Fas şehirleri, benzersiz kültürel mirası, büyüleyici tarihi yapıları ve gizemli sokaklarıyla ünlü olan harika yerler. Kuzey Afrika’nın bu büyüleyici ülkesi, tarihsel zenginliği ve modern cazibesiyle gezginler için muhteşem bir deneyim sunuyor. Fas şehirleri, her biri kendi benzersiz özellikleri ve büyüsü ile dolu, tam anlamıyla birer mücevher gibi. Bu yazıda, Fas’ın büyüleyici şehirlerini keşfedecek ve bu yerlerin eşsiz güzelliklerine dalacağız. Hazır mısınız? Öyleyse, Fas şehirlerinin büyülü dünyasına birlikte adım atalım.

Fas’ta Görmeniz Gereken 5 Egzotik Şehir

Fas şehirleri

Fas, Orta Doğu’nun gizemini ve Kuzey Afrika’nın büyüleyici atmosferini bir araya getiren benzersiz bir destinasyon olarak tanınıyor. Bu ülke, tarihi ve kültürel zenginliği ile ünlü ve her biri kendi büyüsüne sahip olan birçok egzotik şehre sahip. Fas’ta görmeniz gereken beş egzotik şehir, her biri size benzersiz bir deneyim sunacak ve sizi büyüleyici bir yolculuğa çıkaracak.

1. Marakeş

Fas şehirleri Marakeş

Fas’ın Kazablanka ve Rabat’tan sonra en büyük üçüncü kenti olan Marakeş, Berberice “Tanrı’nın yeri” anlamına geliyor. Bölgeye has doğal kırmızı taşlardan inşa edilen tarihi yapılarıyla “Kırmızı Şehir” olarak bilinen kent, Fas’ın en çok ziyaret edilen en turistik yerleşimi.

Can alıcı eski şehir bölgesi olan Medina ve Fransız kolonisi döneminde inşa edilmeye başlanan yeni şehir Gueliz olmak üzere ikiye ayrılan Marakeş, kalabalığı ve karmaşası ile meşhur Jemaa El-Fna Meydanı; rengarenk, canlı, egzotik Majorelle Bahçeleri başta olmak üzere gezilip görülecek pek çok yere sahip.

Mobil Uygulama

Marakeş uçak bileti için Turna.com u ziyaret edin.

2. Rabat

Fas’ın başkenti ve aynı zamanda da ülkenin finans merkezi olan Rabat, global firmalarının ofislerine ev sahipliği yapıyor. Endülüs Bahçeleri ve ünlü mavi boyalı evleriyle Fas’ın en güzel şehirlerinden biri olan Rabat’ta Mohamed V Bulvarı başkentin modern yüzü. Kasbah of the Udayas, Atlas Okyanusu’nun kenarında eski bir kale ve kalenin içinde yer alan mahalle. Yapımı tamamlanamayan ancak kırmızı kum taşından yapılmış 44 metre yüksekliğindeki minaresiyle, Sultan V. Muhammed’in mozelesi ve Hassan Kulesi görülmesi gereken önemli yerlerden. Diğer yandan Regreg Irmağı’nın döküldüğü yerde kurulan Rabat’ta muhteşem bir doğayla ve eşsiz bir tarihle tanışmaya hazır olun.

Rabat uçak bileti seçenekleri Turna.com da sizi bekliyor.

3. Fes

Fes

Fas’ın üçüncü büyük şehri olan Fes, ülkenin Rabat’tan önceki başkenti. Fas’ın en otantik şehirlerinden biri olan Fes, dünyanın en büyük trafiğe kapalı şehir yerleşimi olarak biliniyor. Unesco’nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ne aldığı Eski şehir olarak geçen bölge Fes el Bali, çevresi surlarla çevrili eski kent meydanı. Tam bir labirent olan bu bölgeyi keşfe çıkarken, eski evlerin restore edilerek oluşturulan Riad Konaklarını da mutlaka görülmeli.

Bu güzel şehri ziyaret etmek isterseniz Fes uçak bileti fiyatlarını inceleyin.

4. Kazablanka

Kazablanka

Fas’ın batısında, Atlas Okyanusu kıyısında yer alan liman kenti olan Kazablanka aynı zamanda ülkenin en büyük şehri. Üç milyonluk nüfusuyla, Libya’dan Moritanya’ya kadar uzanan Mağrip ülkeleri içinde en büyük şehir olan Kazablanka, aynı zamanda bölgenin en önemli ticaret merkezi. Hollywood filmlerine konu olan, mimarisi, doğası ve kültürüyle baş döndüren Kazablanka, yazın deniz tatili yapmak için de oldukça popüler.

Fas şehirleri listesinin en güzel maddelerinden birine tik atmak Kazablanka uçak bileti almaktan geçiyor.

5. Meknes

Meknes

Fas’ın kuzeyinde, ülkenin turistik şehirlerinden ziyade yerel yaşamı daha iyi gözlemleyebileceğiniz bir kent olan Meknes’in en önemli simgesi ise Mansur Kapısı. Meknes’e altın çağını yaşatan Mulay İsmail’in emriyle yapılan kapı, oldukça etkileyici işlemelere sahip. Kapının hemen karşısında ise, seyyar satıcılar, yılan oynatıcılarıyla dolu El Hedim Meydanı yer alıyor.

Türkiye’den Fas’a direkt uçabileceğiniz şehir Kazablanka. Türk Hava Yolları ve Royal Air Maroc’un İstanbul Havalimanı’ndan; Air Maroc ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yaklaşık beş saat süren uçuşlarla Kazablanka’da olabilirsiniz. Fas’ın egzotik, canlı ve büyüleyici şehirlerini görmek için bir Fas uçak bileti almanız yeterli.

NOT: Fas vizesi hakkında detaylı bilgilere de Turna.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Otobüs Bileti

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here