Uçak Bileti

Kayak tutkunları! Şimdi kalın giysilerinizi, eldivenlerinizi ve kayak gözlüklerinizi dolabın derinliklerinden çıkarma vakti. Çünkü pistleri ve renkli gece hayatıyla Avrupa’nın birbirinden güzel kayak merkezleri sizi bekliyor.

Kayak Sevenlere Avrupa’dan 5 Kayak Merkezi Önerisi

Kayak pistlerini özlediniz mi? Belki de sadece karda yuvarlanıp eğlenmek istiyorsunuzdur. İçinizden geçen hangisi olursa olsun, sıradaki büyük kış macerasına atılmadan önce, Avrupa’nın en iyi kayak merkezleri yazımı okumayı ihmal etmeyin!

1. Bansko, Bulgaristan

Bansko

Bansko, adını Bansko Nehri’nin alan, Bulgaristan’ın en gelişmiş ve en popüler kayak merkezi. Balkanların en eğlenceli ve güvenli pistlerini sunan bu kayak merkezi, Türkiye’ye yakınlığıyla bu yıl yine yerli turistlerin gözdeleri arasında yer alacak.

Gece hayatıyla da dikkat çeken 925 metre yüksekliğe sahip Bansko’ya en yakın havaalanı ise Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da. Momondo’da İstanbul – Sofya uçuşlarını 99 euro’dan başlayan fiyatlarla bulmak mümkün.

Mobil Uygulama

Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunuyor. Belli dönemlerde yapılan özel kampanyaları kaçırmayın. En ucuz Bulgaristan uçak bileti için turna uçak bileti sayfasını takip edin.

2. Meribel, Fransa

meribel

Meribel, Fransa’nın ünlü kayak merkezlerinden Courchevel ve Val Thorens’in arasında Les 3 Vallées kayak alanının tam ortasında bulunuyor. Avrupalı kayak tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan bölgedeki pistlerin toplam uzunluğuysa 150 kilometreyi aşıyor.

Bu merkez, her biri farklı ve eğlenceli etkinliklere üç köyden oluşuyor: Meribel Village, Meribel Centre ve Meribel Mottaret. Üstelik ücretsiz ring seferleri sayesinde köyler arasında dolaşmak da son derece kolay. İstanbul’dan Meribel yakınlarındaki Lyon’a uçuşlar ise 89 euro’dan başlıyor.

Lyon uçak bileti fiyatları için turna.com’u ziyaret edin.

3. Dolomoti Superski, İtalya

Dolomoti Superski, Doğu İtalyan Alpleri’nde bir dizi kayak merkezini birbirine bağlayan bir bölge. 1200 kilometrelik bir ‘kayak safarisi2 vaat eden bu bölgeyi rakiplerinden ayıran en büyük özellik ise İtalyan mutfağının en iyi örneklerini sunan restoranlara ev sahipliği yapması. Bölgeye en rahat ulaşım, İstanbul’dan uçuşların 89 euro’dan başladığı Venedik üzerinden gerçekleşiyor.

4. Kitzbühel, Avusturya

kitzbuhel

Kitzbühel, 2015 yılı Dünya Kayak Ödülleri’nde “En İyi Kayak Merkezi” ödülünü almış. Burası ünlü bir kayak merkezi olmanın yanı sıra aynı zamanda çok iyi korunmuş bir ortaçağ kasabası. Hahnenkamm ve Kitzbühler dağları arasınaki kayak merkezi ise dünyada sadece iki noktada yapılan dünya kayak şampiyonalarına ev sahipliği yapıyor.

Avrupa’nın en eski kayak merkezlerinden biri olmasına rağmen son teknoloji ile donatılmış tesislere sahip olan bölge, 168km’lik pistleri ile uzun yıllardır hala kayak tutkunlarının gözdesi konumunda. İstanbul’dan Kitzbühel’e en yakın havaalanı olan Salzburg’a yönelik uçuşlar ise 139 euro’dan başlıyor.

En uygun Avusturya uçak bileti için turna.com sayfasını ziyaret edin. Gelişmiş arama teknolojisi, güvenli ödeme, komisyonsuz alışveriş, kesintisiz iade garantisi ve daha fazla turna.com sayfalarında.

5. Riksgransen, İsveç

Riksgranden, İsveç’de, Alpler’deki kayak merkezlerinin kalabalığından sıkılanlar için önerim. Üstelik Kuzey Kutup Çemberi’nin ilerisinde yer alan Riksgransen’de neredeyse Haziran’a kadar kayak yapmak mümkün.

Sakin ve dinlendirici doğasıyla kayak tutkunları için rüya gibi bir alternatif sunan Riksgransen’e en yakın havalimanı ise Kiruna. İstanbul – Kiruna uçuşları 280 euro’dan başlıyor. En uygun İsveç uçak bileti için turna.com sayfasını ziyaret edin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here