Uçak Bileti

Dünyaca ünlü müzeleri, hareketli gece yaşantısı ve farklı kültürlerden insanları bir arada yaşadığı Amsterdam, yılın her dönemi yüzbinlerce ziyaretçiyi konuk ediyor. Bisikletin hakim olduğu şehir trafiği, kanallar, sanatgalerileri, müzeler ve minik meydanlar şehrin atmosferini değiştiriyor.

Amsterdam’da Görülecek En Güzel 10 Yer

1. Van Gogh Müzesi

Dünyanın en ünlü sanatçılarından Van Gogh’un eserlerine yakından bakmak için bu muhteşem müzeyi ziyaret etmelisiniz. Sanatçının yüzlerce eserinin sergilendiği müzede, Monet ve Gauguin gibi diğer sanatçıların çalışmaları da bulunuyor.

2. Stedelijk Müzesi

Amsterdam’ın en büyük modern sanat galerisi unvanını taşıyan Stedlijk Müzesi, Matisse, Picasso ve Warhol gibi sanatçıların eserlerini görmek için en güzel durak. Modern sanat tarihi yolculuğu deneyimi için bu müze ziyaret edilmeli.

3. Red Light District

Amsterdam şehir merkezinde, tren istasyonunun karşısında konumlanan Red Light District, bir dönem kapatılmaya çalışılmış olsa da seks shop ve seks odalarından oluşan bir mahalle. Gece hareketlenen sokaklarda Amsterdam’ın özgür ruhunu hissetmek mümkün.

Mobil Uygulama

4. Anne Frank’in Evi

1960 yılında açılan Anne Frank’ın Evi, 1999 yılında geçirdiği restorasyonun ardından genişletildi. 2.Dünya Savaşı sırasında evde saklanan 8 kişiye ait eşyalar ve o dönemin ruhunu hissettiren evde en önemli obje Anne’in meşhur günlüğü.

5. Dam Meydanı

Amsterdam’ın tam merkezi sayılan Dam Meydanı, şehrinen hareketli noktalarından biri. Kraliyet Sarayı başta olmak üzere çok sayıda devlet kurumu ve bankanın bulunduğu meydan şehri tanımaya başlamak için en önemli hareket noktası.

6. Albert Cuyp Market 

Avrupa’nın sokakta kurulan en uzun pazaryeri unvanını taşıyan Albert Cuyp Market, organik ürünler, yiyecek, içecek, tekstil ürünleri ve ev gereçlerini bulabileceğiniz bir yer. Noordermarkt taze ürünler için, Waterloopein ise ikinci el kıyafet ve eşyalar için mutlaka görülmeli.

7. Leidsplein Meydanı

Amsterdam’a gelen yabancı ziyaretçilerin zaman geçirdiği Leidsplein Meydanı, günün her saati hareketli. Çevresinde coffeshop, restoran, bar ve eğlence mekanlarının sıralandığı meydan içki içmek ya da Amsterdam’a özel tatları denemek için en doğru nokta.

Amsterdam-Ucak-Bileti-Hollanda

8. Kanal turu

Kanallarla çevrili şehrin tadını çıkarmak için en iyi yöntemlerden biri kanal turlarına katılmak. Şehre kanallardan bakmanın keyfi bambaşka bir bakış açısı kazandırıyor insana. Mimariyi hissetmek ve şehri yakından tanımak için kanal turu iyi bir seçenek.

9. Vondelpark

Şehrin soluk aldığı en geniş yeşil alan olan Vondelpark, bisiklet yolları, göletleri, yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve kafeleriyle dinlenmek için ideal bir yer. Şehrin stresi ve hareketinden uzaklaşmak isteyenlerin tercih ettiği park, oldukça güvenli.

10. Central Train Station

Kentin kalbinin attığı yerlerden Merkez tren İstasyonu, şehri diğer Avrupa ülkeleri ve komşu yerleşim yerleriyle birbirine bağlıyor. İçerisinde kafe ve dükkanların olduğu istasyonda hareketlilik hiç bitmiyor. İstasyona giderek özgün mimariyi seyretmek oldukça keyifli.

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’ı görmek için Amsterdam uçak bileti seçeneklerine göz atmak gerekiyor. Bu güzel Avrupa şehrine İstanbul’dan her gün direkt uçak seferi bulunuyor.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here