En Ucuz Washington Samsun Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Samsun
1 aktarmalı - 12s
20 Eylül 2017, Çarşamba 23:00
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 55d
30 Eylül 2017, Cumartesi 23:00
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 55d
18 Eylül 2017, Pazartesi 23:00
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 35d
02 Ağustos 2017, Çarşamba 23:00
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 35d
27 Ağustos 2017, Pazar 23:00
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 55d
23 Ağustos 2017, Çarşamba 23:00
Washington - Samsun
2 aktarmalı - 12s 20d
11 Ekim 2017, Çarşamba 18:05

En Ucuz Samsun Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Ankara - Samsun
direkt-uçuş - 55d
08 Ağustos 2017, Salı 08:40
İstanbul - Samsun
direkt-uçuş - 1s 30d
07 Ağustos 2017, Pazartesi 23:50
Bursa - Samsun
1 aktarmalı - 1s 50d
08 Ağustos 2017, Salı 12:05
Diyarbakır - Samsun
1 aktarmalı - 2s 20d
06 Ağustos 2017, Pazar 06:10
Adana - Samsun
1 aktarmalı - 1s 55d
07 Ağustos 2017, Pazartesi 07:10
İzmir - Samsun
1 aktarmalı - 2s 10d
09 Ağustos 2017, Çarşamba 17:45
Antalya - Samsun
1 aktarmalı - 2s
09 Ağustos 2017, Çarşamba 06:25
Bodrum - Samsun
1 aktarmalı - 2s 40d
04 Ağustos 2017, Cuma 02:20

Samsun, Türkiye

İlkadım'dan Doğan Güneş, Özgürlüğe Yanan Ateş
İlkadım'dan Doğan Güneş, Özgürlüğe Yanan Ateş

Karadeniz’in en büyük ve en gelişmiş şehri olan Samsun, Kurtuluş Savaşı’na öncülük yapan tarihi bir özelliğe de sahip. Antik Çağ’da Amisos olarak isimlendirilen şehir, bölgenin en önemli ticaret limanı.

Tarihi geçmişi, doğal güzellikleri, denizi, güneşi ve kumuyla Samsun, farklı ilgi alanlarına hitap eden bir turizm merkezi konumunda. Kızılırmak ve Yeşilırmak deltaları arasına yerleşen Samsun’da tarım, ticaret ve lojistik öncü sektörler arasında.

Samsun Gezilecek Yerler

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a adım atışı, Ulusal Bağımsızlık Savaşı’nın ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihine denk geliyor. Modern Türkiye tarihi için büyük önem taşıyan bu tarihin izlerine Samsun’da rastlamak mümkün. Samsun sahilindeki Bandırma gemisi, balmumu heykelleri ve dönemi yansıtan görselleriyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Samsun gezilecek yerler tarihi ve doğal güzellikler açısından oldukça zengin. Karadeniz Bölgesi’nin İç Anadolu Bölgesi ile ulaşımını sağlayan şehir, kara ve demir yollarının kesiştiği bir noktada bulunuyor.

Kentin güneydoğusundaki Dündartepe Höyüğü, tarihi geçmişe ışık tutuyor.  Kalkolitik, Eski Tunç ve Hiti dönemlerinden kalma yapıların görüldüğü Dündartepe Höyüğü, Anadolu ile Balkanlar arasındaki iletişimin izlerine tanıklık edilen özellikte. Tekkeköy, Kaledoroğlu, Lerdurge ve İkiztepe antik kentleri Samsun’da ziyaret edilebilecek diğer antik kentlerden.

Şehirde zamanda yolculuk yapılabilecek çok sayıda müze bulunuyor. Gazi Müzesi, Samsun Arkeoloji Müzesi, Samsun Etnografya Müzesi müzelerden en önemlileri. Samsun’un sembolü olan ve Kurtuluş Savaşı’nı yansıtan Atatürk Heykeli ve dayanışma mesajı taşıyan İlk Adım Anıtı şehrin görülmesi gereken yapıları arasında.

Samsun han ve bedestenleri de ziyaretçilerin ilgi gösterdiği yerlerden. 17.yüzyıla tarihlenen Taşhan ile Vezirköprü’de bulunan Fazıl Ahmet Paşa Bedesteni ayakta kalan en sağlam eserlerden.

İklimi, doğal yapısı ve güzellikleri ile sadece bölgeden değil Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçiyi ağırlayan Samsun’da Havza ve Ladik Hamayağı kaplıcaları birçok hastanın şifa bulmak için tercih ettiği yerlerden. Romatizma, kas yorgunluğu, eklem rahatsızlıkları ve sinir hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar sağlık turizminde öne çıkıyor.

Karadeniz Bölgesi’nin en güzel plajlarına sahip olan Samsun’da Yakakent’ten Terme’ye kadar uzanan sahil şeridi boyunca denize girilebiliyor. Altınkaya Baraj Gölü, Vezir, Kunduz, Ladik ve Akdağ yaylaları doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı, su sporları, motor gezintisi, çim kayağı ve kamp aktiviteleri için elverişli.

Samsun’da mutlaka yapılması gerekenler arasında Rus Pazarı’nda alışveriş, Sahil Yolu’nda fayton turu, Teleferik ile Amisos Tepesi ziyareti ile 300’den fazla kuş türünün görüldüğü Kızılırmak Deltası’nı keşfetmek bulunuyor.

Samsun’da Ne Yenir

Karadeniz kültürünü yansıtan Samsun mutfağında çok sayıda yemek çeşidi bulunuyor. Deniz ürünlerinden hamsi, kuru fasulye, mısır ve lahana başlıca malzemeler arasında. Mısır çorbası, hamsi ekmeği, keşkek, kale çorbası, yer pancarı, kaz yufkası ve Samsun pidesi tadına bakılması gereken lezzetlerden.

Samsun’a Nasıl Gidilir

Samsun Karadeniz Bölgesi’nin ulaşımının en kolay olduğu şehirlerden biri. Samsun Çarşamba Havalimanı’na Türkiye’nin birçok şehrinden direkt ve bazı Avrupa şehirlerinden dönemsel uçuşlar yapılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Bursa Yenişehir Havalimanı, Antalya Havalimanı, Elazığ Havalimanı, Kayseri Havalimanı ve Malatya Havalimanı’ndan Samsun Çarşamba Havalimanı’na direkt uçak seferi bulunuyor. Bir uçak bileti alarak ulaşılabilen Samsun’a tren ve otobüsle de gidilebiliyor. Havalimanı, Samsun şehir merkezine 24 kilometre mesafede.

Doğal güzellikleri ve tarihi geçmişi ile Karadeniz’in en güzel şehirlerinden Samsun, gezilecek görülecek birçok yeri ile ziyaretçilerini etkiliyor. Birçok havayolu şirketinin kampanyalarından uygun uçak bileti alarak gidilebilecek Samsun, yemekleriyle de öne çıkıyor. Güzel bir hafta sonu, uzun bir tatil ya da günübirlik ziyaret için bile tercih edilebilecek Samsun uçak bileti uzaklığında. 

Samsun Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
28/23
28/22
26/23
25/18
26/13
x
Samsun Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Samsun etrafındaki yerleri keşfet

 • Amasya

  Amasya

 • Tokat

  Tokat

 • Ordu-Giresun

  Ordu-Giresun

 • Sinop

  Sinop

 • Sivas

  Sivas

 • Kastamonu

  Kastamonu

 • Trabzon

  Trabzon

 • Kayseri

  Kayseri

 • Nevşehir

  Nevşehir

 • Erzincan

  Erzincan

Samsun İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: