facebook pageview

En Ucuz Washington Samsun Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Türk Hava Yolları
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 40d
04 Ağustos 2018, Cumartesi 23:00
Türk Hava Yolları
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 40d
17 Ağustos 2018, Cuma 23:00
Türk Hava Yolları
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 40d
31 Mayıs 2018, Perşembe 23:00
Türk Hava Yolları
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 40d
21 Haziran 2018, Perşembe 23:00
Türk Hava Yolları
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 40d
17 Haziran 2018, Pazar 23:00
Türk Hava Yolları
Washington - Samsun
1 aktarmalı - 11s 40d
18 Haziran 2018, Pazartesi 23:00
Austrian
Washington - Samsun
2 aktarmalı - 19s 50d
13 Temmuz 2018, Cuma 17:05
Lufthansa
Washington - Samsun
2 aktarmalı - 12s 10d
19 Ağustos 2018, Pazar 18:10

En Ucuz Samsun Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Anadolu Jet
Ankara - Samsun
direkt-uçuş - 1s 5d
14 Ağustos 2018, Salı 08:30
Pegasus
İstanbul - Samsun
direkt-uçuş - 1s 30d
23 Mayıs 2018, Çarşamba 17:25
Pegasus
İzmir - Samsun
direkt-uçuş - 1s 35d
29 Mayıs 2018, Salı 09:45
Anadolu Jet
Adana - Samsun
1 aktarmalı - 2s 10d
11 Ağustos 2018, Cumartesi 06:25
Anadolu Jet
Gaziantep - Samsun
1 aktarmalı - 2s 20d
17 Temmuz 2018, Salı 06:00
Sun Express
Antalya - Samsun
direkt-uçuş - 1s 30d
30 Mayıs 2018, Çarşamba 11:20
Pegasus
Bodrum - Samsun
1 aktarmalı - 2s 50d
24 Mayıs 2018, Perşembe 11:40
Pegasus
Dalaman - Samsun
1 aktarmalı - 2s 40d
23 Mayıs 2018, Çarşamba 18:55

Samsun İle İlgili Yazılar

Karadeniz’in Amazon Kadınları Hakkında 9 Şey

Karadeniz’in Amazon Kadınları Hakkında 9 Şey

Son yıllarda yapılan araştırmalar korkusuz kadın savaşçılar olarak ünlenen Amazonlar’la ilgili az bilinen bazı gerçekleri de gün yüzüne çıkardı. Yaşadıkları yer, savaşma biçimleri, doğurganlıkları ve hatta kıyafetleri hakkında bile birbirinden ilginç söylentiler yayılan Amazon kadınları, günümüzde erkek egemen dünyada başarısı ve zekasıyla öne çıkan kadınların en önemli sembollerinden bir...

Devamını Oku

Türkiye’nin En İyi 5 Yürüyüş Rotası

Türkiye’nin En İyi 5 Yürüyüş Rotası

Ülkemizin her bir yanı dört mevsim birbirinden güzel manzaralara sahip. Bu manzaraların keyfini çıkarmak için en iyi yöntem yürüyüş yapmak. Yürüyüş yaparken doğanın güzelliklerinin farkına varıyor, kuş sesleri ve cıvıl cıvıl renkleri ile doğayla bütünleşmenin keyfini çıkarabiliyoruz. Yaz-kış farketmeden Türkiye‘nin en iyi 5 yürüyüş rotasını sizler için bir araya getirdik. Türkiye’ni...

Devamını Oku

Samsun’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Müze

Samsun’da Ziyaret Edilmesi Gereken 5 Müze

Antik Çağ’daki ismi Amisos olan Samsun, günümüzde Karadeniz Bölgesi’nin en büyük kenti ve bölgenin ticaret limanı konumunda. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı ile milli mücadelenin başladığı ilk nokta olan Samsun, Türk halkı için tarihi bir öneme sahip. Bununla birlikte Karadeniz Bölgesi’nin en eski yerleşim yerine de ev sahipliği yapan...

Devamını Oku

Samsun, Türkiye

'' İlkadım'dan Doğan Güneş, Özgürlüğe Yanan Ateş
Samsun

Karadeniz'in en büyük ve en gelişmiş şehri olan Samsun, Kurtuluş Savaşı'na öncülük yapan tarihi bir özelliğe de sahip. Antik Çağ'da Amisos olarak isimlendirilen şehir, bölgenin en önemli ticaret limanı.

Tarihi geçmişi, doğal güzellikleri, denizi, güneşi ve kumuyla Samsun, farklı ilgi alanlarına hitap eden bir turizm merkezi konumunda. Kızılırmak ve Yeşilırmak deltaları arasına yerleşen Samsun'da tarım, ticaret ve lojistik öncü sektörler arasında.

Samsun Gezilecek Yerler

Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a adım atışı, Ulusal Bağımsızlık Savaşı'nın ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs 1919 tarihine denk geliyor. Modern Türkiye tarihi için büyük önem taşıyan bu tarihin izlerine Samsun'da rastlamak mümkün. Samsun sahilindeki Bandırma gemisi, balmumu heykelleri ve dönemi yansıtan görselleriyle ziyaretçilerini ağırlıyor.

Samsun gezilecek yerler tarihi ve doğal güzellikler açısından oldukça zengin. Karadeniz Bölgesi'nin İç Anadolu Bölgesi ile ulaşımını sağlayan şehir, kara ve demir yollarının kesiştiği bir noktada bulunuyor.

Kentin güneydoğusundaki Dündartepe Höyüğü, tarihi geçmişe ışık tutuyor. Kalkolitik, Eski Tunç ve Hiti dönemlerinden kalma yapıların görüldüğü Dündartepe Höyüğü, Anadolu ile Balkanlar arasındaki iletişimin izlerine tanıklık edilen özellikte. Tekkeköy, Kaledoroğlu, Lerdurge ve İkiztepe antik kentleri Samsun'da ziyaret edilebilecek diğer antik kentlerden.

Şehirde zamanda yolculuk yapılabilecek çok sayıda müze bulunuyor. Gazi Müzesi, Samsun Arkeoloji Müzesi, Samsun Etnografya Müzesi müzelerden en önemlileri. Samsun'un sembolü olan ve Kurtuluş Savaşı'nı yansıtan Atatürk Heykeli ve dayanışma mesajı taşıyan İlk Adım Anıtı şehrin görülmesi gereken yapıları arasında.

Samsun han ve bedestenleri de ziyaretçilerin ilgi gösterdiği yerlerden. 17.yüzyıla tarihlenen Taşhan ile Vezirköprü'de bulunan Fazıl Ahmet Paşa Bedesteni ayakta kalan en sağlam eserlerden.

İklimi, doğal yapısı ve güzellikleri ile sadece bölgeden değil Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçiyi ağırlayan Samsun'da Havza ve Ladik Hamayağı kaplıcaları birçok hastanın şifa bulmak için tercih ettiği yerlerden. Romatizma, kas yorgunluğu, eklem rahatsızlıkları ve sinir hastalıklarına iyi gelen kaplıcalar sağlık turizminde öne çıkıyor.

Karadeniz Bölgesi'nin en güzel plajlarına sahip olan Samsun'da Yakakent'ten Terme'ye kadar uzanan sahil şeridi boyunca denize girilebiliyor. Altınkaya Baraj Gölü, Vezir, Kunduz, Ladik ve Akdağ yaylaları doğa yürüyüşü, olta balıkçılığı, su sporları, motor gezintisi, çim kayağı ve kamp aktiviteleri için elverişli.

Samsun'da mutlaka yapılması gerekenler arasında Rus Pazarı'nda alışveriş, Sahil Yolu'nda fayton turu, Teleferik ile Amisos Tepesi ziyareti ile 300'den fazla kuş türünün görüldüğü Kızılırmak Deltası'nı keşfetmek bulunuyor.

Samsun'da Ne Yenir

Karadeniz kültürünü yansıtan Samsun mutfağında çok sayıda yemek çeşidi bulunuyor. Deniz ürünlerinden hamsi, kuru fasulye, mısır ve lahana başlıca malzemeler arasında. Mısır çorbası, hamsi ekmeği, keşkek, kale çorbası, yer pancarı, kaz yufkası ve Samsun pidesi tadına bakılması gereken lezzetlerden.

Samsun'a Nasıl Gidilir

Samsun Karadeniz Bölgesi'nin ulaşımının en kolay olduğu şehirlerden biri. Samsun Çarşamba Havalimanı'na Türkiye'nin birçok şehrinden direkt ve bazı Avrupa şehirlerinden dönemsel uçuşlar yapılıyor. İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Bursa Yenişehir Havalimanı, Antalya Havalimanı, Elazığ Havalimanı, Kayseri Havalimanı ve Malatya Havalimanı'ndan Samsun Çarşamba Havalimanı'na direkt uçak seferi bulunuyor. Bir uçak bileti alarak ulaşılabilen Samsun'a tren ve otobüsle de gidilebiliyor. Havalimanı, Samsun şehir merkezine 24 kilometre mesafede.

Doğal güzellikleri ve tarihi geçmişi ile Karadeniz'in en güzel şehirlerinden Samsun, gezilecek görülecek birçok yeri ile ziyaretçilerini etkiliyor. Birçok havayolu şirketinin kampanyalarından uygun uçak bileti alarak gidilebilecek Samsun, yemekleriyle de öne çıkıyor. Güzel bir hafta sonu, uzun bir tatil ya da günübirlik ziyaret için bile tercih edilebilecek Samsun uçak bileti uzaklığında.

Popüler Havayolları

Samsun Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 18/16
weather forecast icon for 18,28 degrees
icon temperature 19/16
weather forecast icon for 19,37 degrees
icon temperature 20/17
weather forecast icon for 20,40 degrees
icon temperature 24/13
weather forecast icon for 23,81 degrees
icon temperature 23/14
weather forecast icon for 23,48 degrees
x
Samsun Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Samsun etrafındaki yerleri keşfet

 • Amasya Uçak Bileti

  Amasya

 • Tokat Uçak Bileti

  Tokat

 • Ordu-Giresun Uçak Bileti

  Ordu-Giresun

 • Sinop Uçak Bileti

  Sinop

 • Sivas Uçak Bileti

  Sivas

 • Kastamonu Uçak Bileti

  Kastamonu

 • Trabzon Uçak Bileti

  Trabzon

 • Kayseri Uçak Bileti

  Kayseri

 • Nevşehir Uçak Bileti

  Nevşehir

 • Erzincan Uçak Bileti

  Erzincan

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.