Şikago Trondheim Uçak Bileti
Turna.com'da

Şikago Trondheim Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
O'hare Havalimanı
Midway Havalimanı
Dupage County Havalimanı
Gary International Havalimanı
Chicago Nas Havalimanı
Pal Waukee Havalimanı
Varış Havalimanı
Vaernes Havalimanı

Şikago Trondheim uçuşu ile ilgili bilgiler

CHI-TRD

Şehir Merkezinden Şikago Gary Regional Havalimanı'na Ulaşım

Şikago şehir merkezine 40 km mesafede bulunan Şikago Gary Regional Havalimanı'na ulaşmak için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor.

Şehrin dört bir yanında bulunan rent a car firmalarının ofislerinden ya da online ortamdan araç kiralayarak havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksiler havalimanına ulaşmak için en rahat yöntemler arasında.

Şehir merkezi ve farklı şehirlerden gelen tren güzergahı üzerinde yer alan havalimanına bu konforlu toplu ulaşım yöntemini kullanarak çevreyi keşfederek ulaşmak keyifli bir seçenek.

Şehir Merkezinden Şikago Midway Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Şikago Midway Havalimanı'na ulaşım için otobüs, araç kiralama, bisiklet ve taksi seçenekleri kullanılabiliyor. Şehir merkezi ve çevre bölgelerden havalimanına en kolay ulaşım yöntemlerinden biri Pace Suburban ismi verilen otobüsler. Bu otobüsler hem ekonomik hem de konforlu.

Ulaşım ağı oldukça geniş olan bu otobüslerin yanı sıra havalimanından hareket eden servis araçları ve taksiler de buradaki ulaşımın önemli alternatiflerinden. Yolculara şehir merkezi-havalimanı arasında hızlı ve kolay bir ulaşım imkanı sunan taksilerin ücreti ise bu mesafe için 28-30 dolar civarında tutabiliyor.

CTA sistemini kullanarak, O'hare ve Midway havalimanları arasında aktarma yapmak da mümkün.

Araç kiralama firmalarının ofislerinden ya da online rezervasyonla araç kiralayarak havalimanına ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Şikago O'Hare Uluslararası Havalimanı'na Ulaşım

Şikago'nun en hareketli havalimanı olan Şikago O'Hare Uluslararası Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşmak için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmeti bulunuyor.

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe 29 km. Bu mesafe havalimanına 24 saat kesintisiz hizmet veren transit trenlerle ise 45 dakikada gidiliyor.

Havalimanı-şehir merkezi hattında sabah 06.00-23.30 ve 05.00-23.45 aralığında hizmet sunan özel otobüsler yolcuların gidiş ve gelişlerde sık kullandığı ulaşım araçlarından. Toplu ulaşımda otobüsler ekonomik yöntemlerden.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyenler taksi ya da araç kiralama yöntemini de kullanıyor.

Şehir Merkezinden Şikago Rockford Uluslararası Havalimanı'na Ulaşım

Şikago şehir merkezine 110 km uzaklıkta bulunan Şikago Rockford Uluslararası Havalimanı, yılın her dönemi yoğunluk yaşayan terminallere sahip. Şehir merkezinden Şikago Rockford Uluslararası Havalimanı'na ulaşım için otobüs, otomobil-limuzin kiralama, taksi gibi ulaşım seçenekleri kullanılabiliyor.

Şehir merkezi havalimanı arasındaki uzun mesafe taksi ücretleri için çok tercih edilebilir bir yöntem değil. Bu yüzden araç kiralama daha revaçta. Araç kiralama ofisleri ya da online kiralamayı tercih edebilirsiniz.

Fiyatın uygun olmasını isteyenler ise Rockford Mass Transit District otobüslerini kullanarak, şehir merkezinden el yakmayan bir ücret karşılığında havalimanına ulaşabiliyor.

Otomobil ve limuzin kiralamak için önceden rezervasyon yaparak ya da havalimanında bulunan firmalarla uçuştan önce bire bir görüşerek, kendiniz için en uygun seçenekleri öğrenebilirsiniz. Taksi kullanacak olanlar da, ücret konusunda anlaşma yaparak, şehir merkezi havalimanı arasındaki yolculuk ücretini daha uygun hale getirebilir.

Trondheim Havalimanı’ndan Trondheim Şehir Merkezine Ulaşım

Norveç’in Trondheim şehrine hizmet eden uluslararası bir havalimanı olan Trondheim Havalimanı, şehir merkezine 35 km uzaklıkta konumlanıyor. 

Havalimanı ve şehir merkezi arasındaki en kolay ve ekonomik ulaşım yolu Værnes Ekspressen firmasının otobüslerini kullanmak. Çok az durakta duran ve ekspres servis sağlayan bu otobüs Trondheim şehir merkezindeki birçok otelin hemen önünde duruyor, zaten diğer oteller de bu duraklara sadece yürüme mesafesinde. 

Otobüsün durduğu durakların isimleri şöyle: Værnes - Solsiden - Bakkegata - Britannia Hotell - Dronningensgate - Scandic Lerkendal - Moholt - Nardo - Nidarvoll. Şehir merkezi ile aradaki 35 km’lik mesafe normal trafik koşullarında 25 dakika sürüyor.

Diğer bir toplu taşıma olanağı ise AtB firmasının 311 ve 70 numaralı otobüslerini kullanmak. Birçok durakta duran bu otobüsler şehir merkezine ortalama olarak 45-50 dakikada varıyor. Sefer saatleri değişiklik gösterse de 70 numaralı otobüs daha sık sefer düzenliyor. 

Eğer havalimanından daha da kuzeye yani Trøndelag tarafına gidiyorsanız toplu taşımayı kullanmalısınız. Terminalden 4 dakika yürüme mesafesindeki otobüs durağından kalkan otobüslere binip şehrin diğer kısımlarına ulaşabilirsiniz. Bu hizmeti veren AtB firmasının tüm hatları hakkında bilgi almak için firmanın resmî web sitesine bir göz atın.

Trondheim Havalimanı’nda, sadece 136 km uzaklıktaki İsviçre kenti Åre’ye de araç bulabiliyorsunuz. Eğer Åre’ye gidecekseniz, ulaşım hizmeti veren firmayla kendi web siteleri aracılığıyla kontak kurabilirsiniz. (flygtaxi.se)

Tüm bunlara ilaveten, VY ve SJ Nord firmalarının işlettiği tren hatlarıyla da şehir merkezine gidebiliyorsunuz. SJ Nord firmasının 26 numaralı treni sabah 05.54 ile akşam 23.03 saatleri arasında saat başı kalkarak şehir merkezine gidiyor. 

Yolculuk ortalama 35 dakika sürüyor. Hafta sonları daha seyrek kalkan trenler cumartesi günleri 15.00’dan Pazar günü 15.00’a kadar işlemiyor ve bu saatler için ekstra otobüs seferleri kalkıyor. Tüm seferleri ve toplu taşıma seyahat planınızı vy.no web sitesinden yapabilirsiniz.

Şikago Trondheim uçak bileti ile ilgili sorular

  • Şikago şehrinden Trondheim şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Şikago üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Dupage County Havalimanı, Gary International Havalimanı, Midway Havalimanı, Chicago Nas Havalimanı, O'hare Havalimanı, Pal Waukee Havalimanı, Chicago Rockford Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Vaernes Havalimanı.
  • Daha ucuz uçak bileti bulmak için Turna.com ne yapıyor?
    Turna.com’un hava yolu anlaşmaları benzersizdir. Milyonlarca kişinin güvenle bilet satın aldığı Turna’nın gelişmiş arama teknolojisi, akıllı uçuş, koşulsuz iptal iade garantisi hizmetleri bulunmaktadır.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: