Nottingham Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Nottimgham Havalimanı, Nottingham şehrinin 5,6 km güneydoğusunda yer alır. Bu durum Nottingham Havalimanı’nı İngiltere’nin şehir merkezine en yakın havalimanı yapar. 1930 yılında sivil havacılıkta kullanılmak üzere açılan havalimanı, 2. Dünya Savaşı yıllarında askeri amaçlar için de kullanıldı. Havalimanı özellikle İngiltere içi uçuşlar başta olmak üzere birçok farklı sefer için kullanılıyor. Ayrıca havalimanından İngiltere dışına da birçok sefer düzenlenir.

Nottimgham Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için birçok farklı yol bulunur. Havalimanından şehir merkezine gitmenin en uygun yolu havalimanı otobüslerini tercih etmektir. Öte yandan taksi ve araç kiralama hizmetleri ise yolculara daha konforlu bir yolculuk imkânı sunar fakat havalimanından şehir merkezine metro ve tramvay hattı bulunmaz.


Otobüs
Havalimanından kalkan 7 no’lu hat aracılığıyla şehir merkezine ulaşılabilir. Havalimanından kalkan bu hat; Tudor Meydanı ve Merkez Caddesi gibi noktalardan geçerek şehir merkezine gider. 7 no’lu hat sabah 7’den akşam 11’e kadar her yarım saatte bir hareket eder. Havalimanından şehir merkezine 30 dakika içerisinde gidilebilir. Otobüs ile şehir merkezine gitmenin bedeli 1.5 Dolar'dır.


Taksi
Havalimanının hemen dışında yer alan taksi durağı aracılığıyla bir taksi çevrilebilir ve şehir merkezine oldukça konforlu bir yolculuk yapılabilir. Havalimanından şehir merkezine taksi ile 15 dakika içerisinde varılabilir. Üstelik bu yolculuğun maliyeti, yaklaşık 15 Pound’dur. Ayrıca şehirde tek taksi tarifesi bulunur.


Araç Kiralama
Nottingham Havalimanı’nda birçok farklı araç kiralama firmasının ofisi bulunur. Söz konusu araç kiralama firmalarından bir adet araç kiralayan kişiler, yolculuklarını daha konforlu ve hızlı hale getirebilirler. Üstelik bu firmalarda her ihtiyaca ve bütçeye uygun araç seçenekleri bulunur.


Nottingham Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Nottingham Havalimanı, Tollerton Ln, Tollerton NG12 4GA, UK
Telefon: +44 115 981 3463


Şehir Merkezinden Nottimgham Havalimanı’na Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gidebilmek için birçok farklı yol tercih edilebilir. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için metro ve tramvay hatları bulunmaz fakat şehir merkezi ve havalimanı arasında düzenli seferler otobüsler bulunur. Arzu eden yolcular bu otobüsleri tercih edebilirler. Öte yandan araç kiralama ve taksi hizmetlerinden faydalanarak havalimanına ulaşılabilir.


Otobüs
Şehir merkezinden kalkan 7 no’lu hat ile havalimanına oldukça hızlı bir şekilde erişilebilir. Şehir merkezinden kalkan bu hat, Tudor Meydanı ve Merkez Caddesi’nden geçerek havalimanına gider. 7 no’lu hat, sabah 7’den akşam 23’e kadar her yarım saatte bir hareket eder. Otobüs ile havalimanına yaklaşık 30 dakikada varılabilir. Otobüs ile havalimanına gitmenin bedeli 1.5 Dolar'dır.


Taksi
Şehrin birçok farklı noktasında yer alan taksi durakları sayesinde taksi çevrilebilir ve havalimanına rahatlıkla ulaşılabilir. Şehir merkezinden taksiye binerek 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde havalimanına gidilebilir. Üstelik bu yolculuğun maliyeti de 15 Pound’dur. Ayrıca şehirde tek taksi tarifesi uygulanır.


Araç Kiralama
Şehir merkezinde birçok farklı araç kiralama firmasının ofisi bulunur. Söz konusu firmalardan araç kiralayarak yapılacak yolculuk daha keyifli hale getirilebilir. Üstelik bu markalarda birçok farklı araç seçeneği de bulunur.


Nottingham Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Nottingham Havalimanı, Tollerton Ln, Tollerton NG12 4GA, UK
​Telefon: +44 115 981 3463

Nottimgham Yakınındaki Havalimanları

 • Nottingham (East Midlands Havalimanı)
  Nottingham (East Midlands Havalimanı)
 • Manchester (Manchester Havalimanı)
  Manchester (Manchester Havalimanı)
 • Londra (Gatwick Havalimanı)
  Londra (Gatwick Havalimanı)
 • Londra (Heathrow Havalimanı)
  Londra (Heathrow Havalimanı)
 • Londra (Luton Havalimanı)
  Londra (Luton Havalimanı)
 • Dublin (Dublin International Havalimanı)
  Dublin (Dublin International Havalimanı)
 • Edinburgh (Edinburg Havalimanı)
  Edinburgh (Edinburg Havalimanı)
 • Amsterdam (Schiphol Havalimanı)
  Amsterdam (Schiphol Havalimanı)
 • Brüksel (Brüksel Havalimanı)
  Brüksel (Brüksel Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.