facebook pageview

En Ucuz Washington Nairobi Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Air France
Washington - Nairobi
1 aktarmalı - 15s 30d
03 Ocak 2018, Çarşamba 18:35

En Ucuz Nairobi Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Five Fourty Aviation
Mombasa - Nairobi
direkt-uçuş - 1s
25 Kasım 2017, Cumartesi 13:10
Rwandair Express
Dubai - Nairobi
1 aktarmalı - 8s 35d
26 Kasım 2017, Pazar 00:20
Five Fourty Aviation
Zanzibar - Nairobi
1 aktarmalı - 1s 30d
01 Ocak 2018, Pazartesi 11:50
Ethiopian Airlines
Johannesburg - Nairobi
1 aktarmalı - 8s 35d
09 Kasım 2017, Perşembe 23:50
Egyptair
İstanbul - Nairobi
1 aktarmalı - 6s
30 Ekim 2017, Pazartesi 18:15
Egyptair
Londra - Nairobi
1 aktarmalı - 9s 30d
26 Kasım 2017, Pazar 14:00
Royal Air Maroc
Ankara - Nairobi
2 aktarmalı - 15s
28 Aralık 2017, Perşembe 14:00
Aeroflot
Antalya - Nairobi
2 aktarmalı - 13s 10d
20 Ocak 2018, Cumartesi 17:35

Nairobi, Kenya

'' Kenya’nın Dünyaya Açılan Kapısı
Nairobi

Nairobi Nehri’nin üzerine kurulu Nairobi şehri, Kenya’nın başkenti. Doğu Afrika’nın en kalabalık şehri olan Nairobi, aynı zamanda bölgenin en gelişmiş ekonomisine sahip merkezi özelliğini taşıyor.

Son yıllarda turizmle önplana çıkan Kenya’nın dünyaya açılan kapısı olan Nairobi, dünyanın safari başkenti olarak anılıyor. Kuruluş tarihi 1899 yılına kadar uzanan şehir, 1905 yılından bu yana Kenya’nın merkezi.

Denizden 1,661 metre yükseklikteki şehir, Doğu Afrika’nın en kalabalık yerleşim yeri. Kültürel gelişmişlik, ekonomi, kültür ve sanat alanlarında Afrika’ya yön veren Nairobi, yerel dilde yeşil ve sulak yer anlamına geliyor.

Nairobi Gezilecek Yerler

Farklı kültürlerin büyüleyici uyumunu hissetmek için mutlaka ziyaret edilmesi gereken Nairobi gezilecek yerler açısından da oldukça zengin. Günün her saati hareketli olan şehir merkezinden uzaklaşmak ve doğal yaşamı gözlemlemek için tercih edilen ulusal park, Afrika’da yaşamını sürdüren hayvanlara yakından bakmak için ideal.

Kalabalık nüfusu taşımakta zorlanan sıkışık şehir merkezi çevresindeki mahalleler yerel halkın nasıl yaşadığına tanıklık etmek için bire bir. Hükümet binaları, mağazalar, bankalar ve otellerin sıralandığı Şehir Meydanı ve çevresi, yabancı ziyaretçilerin ilk karşılaştığı yerlerden. Kenyatta Caddesi ve Moi Caddesi, iş dünyası ve mağazalarla dikkat çekiyor.

Şehrin güneyindeki Memorial Park, acı bir hatırayı yaşatmak amacıyla kurulmuş. 1998 yılında bombalı saldırıya maruz kalan ABD Büyükelçiliği ve Kooperatif Bankası binasında hayatını kaybeden 200’ü aşkın Kenyalı’yı anmak için yapılan park, ziyaret edilecek yerler arasında.

Ülkenin en iyi tanıtım merkezi konumundaki Ulusal Müze (The National Museum), Kenya yabani hayatı, yerel halk toplulukları ve tarih koleksiyonlarına sahip. Jeolojik bilgilerle zenginleştirilen müze, Afrika’nın en zengin koleksiyonları arasında gösteriliyor.

Moi Caddesi’nin doğusu, şehrin en yoksul kesimi. River Road olarak adlandırılan bölge boyunca uzanan dükkan ve oteller ucuz alışveriş ve konaklama imkanına sahip.

Vahşi yaşamın izlerine tanıklık etmek isteyenlerin ilgi gösterdiği, AFEW Zürafa Merkezi Nairobi’ye 18 km uzaklıkta. Nesli tükenmekte olan vahşi Rothschild's zürafasını korumak amacıyla hayata geçirilen projede çocuklar ve yetişkinler için özel gözlem kuleleri bulunuyor.

Afrika genelinden gelen kabile ve yerel yaşam fotoğraflarının bir arada tutulduğu Ulusal Arşivler (The National Archives), bağımsızlık mücadelesi sırasında verilen süreçleri de yansıtıyor. Ayrıca kabile silahları, maskeleri ve yerel kıyafetleri arşivde görmek mümkün.

Şehrin en etkileyici binalarından biri olan Jamia Camii, kubbesi ve mimarisi, beyaz ve yeşil renkleriyle etkileyici görünümde. Camiye Müslüman olmayanların girişi sırasında özel izin alınması gerekiyor.

Mombasa-Kampala demiryolu güzergahında seferleri bulunan Lunatic Express’in inşası sırasında çekilen fotoğrafların sergilendiği Demiryolu Müzesi, bölgenin modernizasyonunun tarihini yakından anlatıyor.

Nairobi’ye Nasıl Gidilir

Kenya’nın başkenti Nairobi’ye haftanın 7 günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçak seferi var. Kuzey Afrika başta olmak üzere belirli şehirlerden Nairobi’ye aktarmalı olarak da uçmak mümkün. Bunun için Nairobi uçak bileti seçeneklerine göz atmak gerekiyor.  

Safari denildiğinde dünyada ilk akla gelen yerlerden olan Kenya’nın giriş kapısı Nairobi, heyecan verici şehir yaşamı, yerel gelenekleri, vahşi yaşamı ve insanı şaşırtan hareketli dünyası ile keşfetmeye değer güzellikte.

Nairobi Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 25/7
weather forecast icon for 24,87 degrees
icon temperature 24/11
weather forecast icon for 24,34 degrees
icon temperature 26/14
weather forecast icon for 26,08 degrees
icon temperature 24/15
weather forecast icon for 23,53 degrees
icon temperature 21/14
weather forecast icon for 21,05 degrees
x
Nairobi Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Nairobi etrafındaki yerleri keşfet

 • Nyeri

  Nyeri

 • Nakuru

  Nakuru

 • Nanyuki

  Nanyuki

 • Amboseli

  Amboseli

 • Kericho

  Kericho

 • Samburu

  Samburu

 • Arusha

  Arusha

 • Kisumu

  Kisumu

 • Eldoret

  Eldoret

 • Kakamega

  Kakamega

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: