Meşhed Uçak Bileti
Turna.com'da

Meşhed Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Meşhed 1.638,91 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Kasım
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Meşhed Uçak Bileti Fiyatları

Meşhed varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 17s 15d
20 Haziran 2022, Pazartesi 10:30
Iran AirTour Airlines
direkt-uçuş - 4s
15 Haziran 2022, Çarşamba 23:40
Flydubai
1 aktarmalı - 22s 40d
22 Haziran 2022, Çarşamba 21:25
Flydubai
direkt-uçuş - 2s 10d
30 Haziran 2022, Perşembe 08:20
Air Arabia
1 aktarmalı - 18s 15d
22 Haziran 2022, Çarşamba 18:30
Iran AirTour Airlines
direkt-uçuş - 1s 30d
27 Mayıs 2022, Cuma 21:05

Meşhed Kalkışlı Uçak Seferleri

Meşhed uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Iran AirTour Airlines
direkt-uçuş - 4s
09 Haziran 2022, Perşembe 09:30
Flydubai
1 aktarmalı - 14s 15d
17 Temmuz 2022, Pazar 12:00
Flydubai
direkt-uçuş - 2s 30d
11 Temmuz 2022, Pazartesi 21:15
Flydubai
1 aktarmalı - 12s 5d
25 Mayıs 2022, Çarşamba 04:40

Meşhed uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Meşhed arasında her gün 10 sefer gerçekleştirilir. Meşhed şehrine en sık uçulan yerlerden İstanbul, Dubai ve Tahran için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Dubai uçak bileti ve Tahran uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Meşhed uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Ankara Meşhed 2.059 TL, Bahreyn Meşhed 3.588 TL ve İstanbul Meşhed 1.639 TL.

En uygun Meşhed uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 43 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Şubat ve Temmuz ayları İran, Meşhed için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Kasım ve Ağustos.

İran'ın Razavi Horasan Eyaleti'nin yönetim merkezi ve ülkenin ikinci büyük şehri olan Meşhed, ülkenin ve başkenti olan Tahran'ın doğusunda yer alıyor. Tarihi İpek Yolu üzerinde ve kadim bir vaha şehri olan Meşhed Şii dünyası için kutsal bir ziyaret yeri.

Tarihi

823'te kurulan şehre, İmam Rıza'ya atfen "şehadet yeri" anlamına gelen "Meşhed" adı verilmiş. Şii imamların sekizincisi olan İmam Rıza'nın türbesinin burada olması sebebiyle İran'ın en kutsal şehri olan Meşhet, İranlı Şiilerin hacı olmak akın ettiği bir şehir. Günümüzde ise ülkenin Tahran'dan sonra ikinci büyük kenti konumunda.

Gezilecek Yerler

Ülkenin kuzeydoğu köşesinde, Horasan olarak adlandırılan dağlık bölgedeki bir alana kurulu olan Meşhed, İran'ın geneline göre oldukça turistik bir şehir.

Meşhed'de bütün yolların bağlandığı İmam Rıza Türbesi, 12 imamın sekizincisi olan İmam Rıza'nın zehirlenerek öldürüldüğü ve defnedildiği yer. Aynı zamanda şehrin gelişimini de büyük ölçüde belirleyen muhteşem altın kubbesi parıldayan türbenin, altın parmaklıklarla çevrilmiş mezar alanında, ziyaretçiler ikişer sıra halinde dönerek dua ediyorlar.

Türbenin yanına tarihi ve sanatsal değer taşıyan pek çok kutsal yapı yer alıyor. İran haricinde, Yemen, Irak, Hindistan ve Pakistan'dan gelen Şii'ler de türbenin devamlı ziyaretçileri arasında. Her yıl 12 milyon ziyaretçi ağırlayan Meşhed'de türbe girişinde titiz bir aramadan geçtikten sonra içeri girebiliyorsunuz. İçeri fotoğraf makinesi, cep telefonu ve herhangi bir çantanın sokulması kesinlikle yasak. Üzerinizde bulunan kamera ve telefonları girişlerde bulunan kilitli dolaplarda emanete bırakabilirsiniz.

İmam Rıza Türbesi içerisinde yer alan üç müzenin en büyüğü olan Merkez Müze üç katlı. Giriş katında bir yüzü altın, diğer yüzü ise gümüş kaplama olan bir kapısı ve onun hemen yanında da binlerce küçük inci ile işlenmiş 18. yüzyıldan kalma bir seccade bulunuyor. Birinci katta İran'ın büyük minyatür sanatçılarından olan Mahmud Farsciyan'ın önemli eserlerinin orijinallerini görmek mümkün. En gözde parçası "Yedi Sevgili Şehrin Halısı" olan Halı Müzesi ise türbede bulunan ikinci müze. Halının yapımında 10 bin kişinin çalıştığı ve 14 yıl içinde toplam 30 milyon kadar düğüm atılarak tamamlandığı söyleniyor. İçerisinde 100'den fazla el yazması Kuran-ı Kerim bulunan Kuran Müzesi de türbenin üçüncü müzesi.

Goharshad Cami, türbenin güneyinde yer alan ve Timur döneminden kalma bir yapı. Alanın güney doğu köşesinde ise müze ve kütüphane, Şeyh Bahai'nin Mezarı'nın da bulunduğu bir bölüm bulunuyor. Batı yönünde ise Parizad ve Balasar Medreseleri var. Tahran yolu üzerinde Meşhed'in biraz dışına çıkabilirseniz Hacı Murat Mezarını ziyaret edebilir, kuzeyinde Hacı Rabi Mezarını ve kaligrafi ustası Reza Abbasi tarafından işlenmiş yazıtları görebilirsiniz.

İran-Irak savaşında ölen binlerce şehidin mezarının da yer aldığı, aynı zamanda Şiilerin 1. İmamı olan Hacı Rabi'nin Kabrinin de bulunduğu bölge Meşhed'in 4 km kuzeyinde yer alıyor. Şah Abbas tarafından yaptırılan bu 8 köşeli türbe birçok kez yıkıma uğrasa da onarılarak ziyarete açılmış. Nadir Şah'ın Mezarı ve Müzesi aynı zamanda geniş park alanlarıyla çevrili rahatlatıcı ve güzel kültürel gezi adresleri.

Nişabur yönünde 24 km ilerlediğinizde ise, İran ve dünya edebiyatının en önemli ismi olan ve Şahname'nin yazarı Firdevsi'nin Mezarını göreceksiniz. Kentin gezilecek yerleri olan Torghabeh, Torogh, Akhlomod, Zoshk ve Shandiz gibi yazlık yerler de yine kentin biraz dışında yer alıyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Oldukça lezzetli olan İran mutfağında ağırlıklı tüketilen malzemeler et, ekmek ve içecek olarak da çaydan oluşuyor. Şehrin en çok tüketilen ve özel yemeği olan Chello ve Bakhtiari adı verilen kebap çeşitleri. Meşhed yöresinin kara çayı yoğun kıvamı ve tadıyla kesinlikle denenmesi gerekenlerden.

Meşhed'den alınabilecek yöresel hediyelikler arasında, Horasan zanaat ürünleri, el işleri, kürk mantolar, takılar, kokular, safran ve dinsel anı eşyaları bulunuyor. Bazaar-e Reza, Shargh-Zist Ticaret Merkezi, Sara-ye alışveriş yapabileceğiniz başlıca mekânlar arasında.

Ulaşım

Meşhed Uluslararası Havalimanı veya Şehit Haşimi Nejad Havalimanı, Tahran'daki Mehrabad Havalimanı ve Uluslararası İmam Humeyni Havalimanı'ndan sonra ülkenin üçüncü ve en yoğun havalimanı. 30 tanesi iç hat olmak üzere toplam 57 noktaya uçuş yapılıyor. Türkiye-İran arası uçuş için Türk Hava Yolları, Atlas Jet ve Pegasus Havayolları ile İran Air'in de İran uçuşları mevcut.

Meşhed uçak bileti ile ilgili sorular

 • Meşhed şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Meşhed arasında en sık uçan havayolu firmaları, Qatar Airways, Türk Hava Yolları, Emirates, Iran AirTour Airlines ve Flydubai. En popüler parkur İstanbul – Meşhed olup, Qatar Airways ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Meşhed uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Meşhed arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 22 Haziran 2022 tarihinde Batman Meşhed arasında olup 5.642 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Dubai Meşhed arasında olup 6.632 TL’dir.
 • Meşhed uçakla kaç saat sürer?
  • Tahran Meşhed Uçuşları: 1 saat
  • Kuveyt Meşhed Uçuşları: 2 saat 10 dakika
  • Dubai Meşhed Uçuşları: 2 saat 10 dakika
  • İstanbul Meşhed Uçuşları: 3 saat 50 dakika
  • Bahreyn Meşhed Uçuşları: 4 saat 45 dakika
 • Meşhed havalimanları nerede?
  Meşhed Shahid Hashemi Nejad Havalimanı şehir merkezine 7 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Meşhed uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Meşhed uçak bileti bulmanızı sağlar.

Meşhed Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Meşhed Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Tahran Uçak Bileti
  Tahran
 • Semerkand Uçak Bileti
  Semerkand
 • Bakü Uçak Bileti
  Bakü
 • Taşkent Uçak Bileti
  Taşkent
 • Islamabad Uçak Bileti
  Islamabad
 • Dubai Uçak Bileti
  Dubai
 • Kuveyt Uçak Bileti
  Kuveyt
 • Hakkari Uçak Bileti
  Hakkari
 • Erivan Uçak Bileti
  Erivan
 • Erbil Uçak Bileti
  Erbil

Meşhed Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Meşhed uçak bileti için Meşhed uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Meşhed uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Ankara - Meşhed 2.622,80
Antalya - Meşhed 2.083,36
Bahreyn - Meşhed 5.172,08
Bakü - Meşhed 5.850,69
Bağdat - Meşhed 5.404,29
Dammam - Meşhed 7.065,08
Doha - Meşhed 8.647,50
Düsseldorf - Meşhed 4.877,86
Dubai - Meşhed 4.502,70
İstanbul - Meşhed 1.638,91
İzmir - Meşhed 2.676,80
Kuveyt - Meşhed 3.815,93
Muscat - Meşhed 5.983,94
Necef - Meşhed 7.124,40
Şiraz - Meşhed 657,08
Tebriz - Meşhed 494,47
Tahran - Meşhed 500,02
Trabzon - Meşhed 2.610,24
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.