Zafer Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Zafer Havalimanı, Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde yer alan uluslararası bir havalimanıdır. 25 Kasım 2012 yılında inşa edilmiş olan Zafer Havalimanı, Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliğini taşır. Bunun sebebi ise Zafer Havalimanı’nın Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinin ortasında yer alıp, bu üç ile de hizmet veriyor olmasıdır. Havalimanında hem iç hem de dış hatlar bulunmaktadır. Yılda 3 milyon yolcuya hizmet edecek kapasiteye sahip olması hedeflenerek inşa edilmiş olan bu havalimanından yılda ortalama 2 milyon yolcu iç ve dış hatlar üzerinden geçiş yapmaktadır. Bu yolcu akışının ise Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illerimizde bulunan termal tesislere olan talebi arttırması beklenmektedir. Bunlara ek olarak, Zafer Havalimanı; İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adanan Menderes Havalimanı’ndan sonra Türkiye'nin en büyük dördüncü havalimanı olma özelliğine de sahiptir. Konumu itibariyle ise Zafer Havalimanı hem Afyon, hem Uşak, hem de Kütahya illerinin hava ulaşım sorununa önemli katkılar sağlamış ve sağlamaktadır.

Kütahya Zafer Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı, Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı unvanını taşıyor. Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Eskişehir illerini dünyaya bağlayan havalimanından iç hat ve dış hat bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanı 2012 yılından bu yana hava trafiğine açık. Kütahya şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan havalimanı Avrupa'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirlere direkt seferlerle bağlı.

Kütahya Zafer Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için özel araç, araç kiralama, otobüs ve yolcu servisi seçeneklerini kullanarak ulaşmak mümkün. Havalimanı-şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 45 km.

Havalimanı gelen yolcu terminalinde uçuş saatlerine göre seferi bulunan otobüsler şehir merkezine ekonomik ulaşım sağlıyor. Havalimanı-şehir merkezi güzergahındaki ulaşım yaklaşık 50 dakika sürüyor.

Özel otobüs firmalarının şehir merkezine servisleri bulunuyor. Simpaş firması Kütahya'ya, Sözler Uşak'a, Kanatoğulları ise Afyonkarahisar yönünde hizmet veriyor.

Havalimanı terminalinde bulunan araç kiralama ofisinden ya da online ortamdan yapacağınız rezervasyon ile araç kiralayarak kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca hızlı bir ulaşım için taksi de kullanılabilir.

Kütahya Zafer Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Kuyucak Köyü Mevkii Altıntaş, Kütahya

Tel: +90 444 39 37

Faks: +90 (274) 327 30 31

Şehir Merkezinden Kütahya Zafer Havalimanı'na Ulaşım

Kütahya Zafer Havalimanı, Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı unvanını taşıyor. Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Eskişehir illerini dünyaya bağlayan havalimanından iç hat ve dış hat bağlantılı uçuşlar gerçekleştiriliyor. Havalimanı 2012 yılından bu yana hava trafiğine açık. Kütahya şehir merkezine 45 km uzaklıkta bulunan havalimanı Avrupa'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirlere direkt seferlerle bağlı.

Kütahya şehir merkezinden Zafer Havalimanı'na ulaşmak için özel araç, taksi, otobüs, yolcu servisi seçenekleri kullanılıyor. Şehir merkezi havalimanı güzergahı 45 km'lik bir mesafeye sahip bu yol toplu taşıma ile 50 dakika gibi bir sürede aşılıyor.

Taksi en hızlı ve zahmetsiz bir ulaşım için tercih edilecek seçeneklerden. Taksileri kullanarak şehir merkezinden havalimanına 30 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Taksiye binmeden önce pazarlık yapmakta yarar var.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için alternatif seçeneklerden biri yolcu servisleri. Kütahya merkezden Simpaş, Afyonkarahisar'dan Kanatoğulları, Uşak'tan ise Sözler firmalarının araçlarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezinden ya da internetten kiralama yaparak havalimanına ulaşmak mümkün. Özel araçla da havalimanına ulaşabilirsiniz.

Kütahya Zafer Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Kuyucak Köyü Mevkii Altıntaş, Kütahya

Tel: +90 444 39 37

Faks: +90 (274) 327 30 31

Zafer Havalimanı Yakınındaki Oteller

Zafer Havalimanı konum itibariyle farklı şehirlerdeki otellere kolay ulaşım imkanı sağlamaktadır. Kalacağım otel hem yakın hem uygun ücretli olsun diyorsanız Ecrin Otel ve Akpınar Otel ilk tercih edeceğiniz otel listesinde yerini alıyor. Biraz daha konforunuzu düşünüp, keyif yapmak istiyor ve bölgenin şifalı sularından yararlanmak istiyorsanız; Budan Thermal Otel, Çakmak Marble Otel ve NG Afyon Wellness & Convention Hotel’de aradığınızdan çok daha fazlasını bulabilir, size sunulan avantajların keyfini çıkarabilirsiniz.

Zafer Havalimanı Kafe, Restoran ve Lounge Hizmetleri

Zafer Havalimanı bünyesinde çeşitli kafe ve büfeler bulabilir, atıştırmalık ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Zafer Havalimanı Yakınındaki Havalimanları

 • Eskişehir (Anadolu Havalimanı)
  Eskişehir (Anadolu Havalimanı)
 • Uşak (Uşak Havalimanı)
  Uşak (Uşak Havalimanı)
 • Bursa (Yenişehir Havalimanı)
  Bursa (Yenişehir Havalimanı)
 • Kocaeli (Kocaeli Havalimanı)
  Kocaeli (Kocaeli Havalimanı)
 • Isparta (Süleyman Demirel Havalimanı)
  Isparta (Süleyman Demirel Havalimanı)
 • Denizli (Çardak Havalimanı)
  Denizli (Çardak Havalimanı)
 • İstanbul (Istanbul Havalimanı)
  İstanbul (Istanbul Havalimanı)
 • İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
  İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • Ankara (Esenboğa Havalimanı)
  Ankara (Esenboğa Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.