Jeju Apt Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Jeju Apt Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Qatar Airways
2 aktarmalı - 19s 35d
01 Temmuz 2024, Pazartesi 20:05

Jeju Apt Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Singapore Airlines
1 aktarmalı - 6s
30 Temmuz 2024, Salı 07:45

Jeju Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Jeju Havalimanı, Güney Kore’nin Jeju kentinde buluyor. Güney Kore’nin en büyük ikinci havalimanı olan Jeju Havalimanı, 1968 yılından beri faaliyet gösteriyor. Havalimanı; Jeju şehir merkezine yaklaşık 6 km, şehirler arası otobüs istasyonuna 1.5 km, Donggwangyang tren istasyonuna ise 5 km uzaklıkta bulunuyor. Yurt dışında düzenlenen herhangi bir uçuşa ev sahipliği yapmayan Jeju Havalimanı’ndan yurt içinde Daegu, Gimpo, Gwangju, Cheongju ve Gimhae şehirlerine uçuşlar düzenleniyor. Jeju’nun bulunduğu adadaki bir diğer şehir olan Seogwipo da bu havalimanını kullanabiliyor. Jeju Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için aşağıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz:

Otobüs

Havalimanından, farklı güzergahta hizmet veren 6 farklı otobüs aracılığıyla şehir merkezine ve şehrin diğer noktalalara ulaşmak mümkün. Bu otobüsler, farklı güzergahlar izleseler de, havalimanı, tüm hatlarda ara durak olarak yer alıyor. Otobüsler; Pyoseon-Sungsan-Namwon, 5·16-ro-Illjudong-ro, Yongdam-Jeju City Hall, Daejeong-Hwasun-Illjuseo-ro, Pyeonghwa-ro, Nohyeong-Yeon-dong güzergahlarından hizmet veriyor. Otobüsler ile şehir merkezine yolculuk yaklaşık 15-30 dakika sürüyor. Otobüsler 06.00-22.30 saatleri arasında faaliyet gösteriyor. 

Taksi

Havalimanı önünden rahatlıkla bulabileceğiniz taksiler ile şehir merkezine ulaşım yaklaşık 9,000 Won tutuyor (2019). Toplam yolculuk 30 dakika sürüyor. 

Araç Kiralama

Havalimanında 1. katta yer alan yerel araç kiralama ofislerinden veya internet üzerinden araç kiralanarak şehir merkezine kolaylıkla ulaşmak mümkün. 

Şehir Merkezinden Jeju Apt. Havalimanı'na Ulaşım

Jeju Havalimanı, Güney Kore’nin Jeju kentinde buluyor. Güney Kore’nin en büyük ikinci havalimanı olan Jeju Havalimanı, 1968 yılından beri faaliyet gösteriyor. Havalimanı; Jeju şehir merkezine yaklaşık 6 km, şehirler arası otobüs istasyonuna 1,5 km, Donggwangyang tren istasyonuna ise 5 km uzaklıkta bulunuyor. Yurt dışında düzenlenen herhangi bir uçuşa ev sahipliği yapmayan Jeju Havalimanı’ndan yurt içinde Daegu, Gimpo, Gwangju, Cheongju ve Gimhae şehirlerine uçuşlar düzenleniyor. Jeju’nun bulunduğu adadaki bir diğer şehir olan Seogwipo da bu havalimanını kullanabiliyor.

Havalimanında 2500 araç kapasiteli bir otopark bulunuyor. İlk 30 dakika park süresi; küçük araçlar için 600 Won, büyük araçlar için 800 Won olarak ücretlendiriliyor. 24 saatlik park ücreti ise aracın büyüklüğüne göre hafta içi 10,000-16,000 Won, hafta sonu ise 15,000-24,000 Won arasında değişiklik gösteriyor. Terminalde 13 tane yeme-içme alanı bulunuyor. Bunlar arasında suşi restoranları, atıştırmalıkların bulunduğu kafeteryalar ve fast-food alanları mevcut. Check-in masaları ve bavul teslim alanlarına en yakın giriş ise terminalin 3. katındaki 3 numaralı kapı. Şehir merkezinden Jeju Havalimanı'na ulaşım için aşağıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz:

Otobüs

Şehir merkezinden 6 farklı otobüs ile havalimanına ulaşmak mümkün. Bu otobüsler, güzergahların ilk ve son duraklarını baz alınarak adlandırılıyor. Tüm otobüslerde havalimanı ara durak olarak yer alıyor. Otobüsler ile havalimanına yolculuk yaklaşık 15-30 dakika sürüyor. Otobüsler 06.00- 22.30 saatleri arasında faaliyet gösteriyor. 

Taksi

Taksi ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım ücreti yaklaşık 9,000 WON tutuyor (2019). Toplam yolculuk 30 dakika sürüyor.  

Jeju  Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: 2 Gonghang-ro, Cheju, Jeju-do, Güney Kore
Telefon Numarası: +82 1661-2626

Jeju Apt Yakınındaki Havalimanları

 • Seul (Gimpo International Havalimanı)
  Seul (Gimpo International Havalimanı)
 • Seul (Incheon International Havalimanı)
  Seul (Incheon International Havalimanı)
 • Şanghay (Pudong Havalimanı)
  Şanghay (Pudong Havalimanı)
 • Şanghay (Hongqiao Havalimanı)
  Şanghay (Hongqiao Havalimanı)
 • Osaka (Itami Havalimanı)
  Osaka (Itami Havalimanı)
 • Osaka (Kansai Havalimanı)
  Osaka (Kansai Havalimanı)
 • Taipei (Taiwan Taoyuan Havalimanı)
  Taipei (Taiwan Taoyuan Havalimanı)
 • Pekin (Nanyuan Apt Havalimanı)
  Pekin (Nanyuan Apt Havalimanı)
 • Pekin (Capital Apt Havalimanı)
  Pekin (Capital Apt Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: