facebook pageview

En Ucuz İstanbul Jeju Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 10d
14 Ocak 2018, Pazar 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 20d
21 Aralık 2017, Perşembe 18:50
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 15d
02 Mart 2018, Cuma 18:50
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 15d
24 Aralık 2017, Pazar 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 15d
28 Aralık 2017, Perşembe 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 15d
17 Aralık 2017, Pazar 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 15d
14 Aralık 2017, Perşembe 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 15d
11 Ocak 2018, Perşembe 19:40

En Ucuz Jeju Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Asiana Airlines
Yeosu - Jeju
direkt-uçuş - 45d
13 Mart 2018, Salı 15:30
Korean Air
Busan - Jeju
direkt-uçuş - 55d
22 Aralık 2017, Cuma 07:10
Hahn Air
Osaka - Jeju
direkt-uçuş - 2s 5d
21 Aralık 2017, Perşembe 12:00
Korean Air
Seul - Jeju
direkt-uçuş - 1s 5d
28 Aralık 2017, Perşembe 06:45
Asiana Airlines
Tokyo - Jeju
1 aktarmalı - 3s 50d
07 Şubat 2018, Çarşamba 13:30
Türk Hava Yolları
İstanbul - Jeju
1 aktarmalı - 10s 10d
14 Ocak 2018, Pazar 19:40
Türk Hava Yolları
Ankara - Jeju
2 aktarmalı - 11s 40d
11 Ocak 2018, Perşembe 16:10

Jeju, Güney kore

'' Tarih ve Tatilin Şehri
Jeju

Doğu Asya’nın en önemli ve etkili ülkelerinden biri olan Güney Kore'nin güneyinde bir ada olan Jeju, ülkenin en büyük adası. İdari olarak Jeju ve Seogwipo olmak üzere 2 bölüme ayrılan ada ülkenin en gözde, dünyanın ise oldukça tercih edilen turizm merkezi.

Gezilecek Yerler

Jeju adasında yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri olan Hallasan zirvesine doğru trekking. Yaklaşık 10 km uzunluğunda lav kayalarının üzerinde bulunan bu parkurda zirveye çıkış ve iniş toplam 20 km; molalarla birlikte yaklaşık 10 saat sürüyor. Ancak zirveye ulaştığınızda müthiş bir manzara ve bulutların arasından bir görünüp bir gizlenen krater gölüyle karşılaşıyorsunuz. Halla Dağı eteklerinde kurulu olan Seongeup Halk Köyü ise, çok geniş kültür birikimine sahip küçük bir kasaba. Bunlar arasında meskenler, Konfüçyüsçü türbeler, okullar, tarihi hükümet binaları, taş heykeller, atların döndürdüğü büyük değirmen taşları, kale kalıntıları bulunuyor. Ayrıca siyah lav taşından duvarlar, rüzgârı kesen düz ve eğrilen sokaklar, taştan dede (Harubang) heykelleri, yerel kara domuzlar ve ahırları Jeju halk kültürünün özelliklerini yansıtıyor.

Jeju Adası’nın kültürel abideleri olarak görülen Jusangjeolli veya Jisatgae Kayaları de denen Jungmun Daepo Lav Sütunları, Hallasan Dağı’ndan fışkıran lavların Jungmun Bölgesindeki denize ulaştığında oluşturduğu, kıyı boyunca üst üste yığılı kaya sütunları. Küp ya da sekizgen biçimindeki bu kayalar sanki taş ustaları tarafından oyulmuş gibi durmakla birlikte 20 metre yüksekliğindeki kayalık tepe burayı deniz yükselmesinde uygun bir balık avlama yeri haline de getirmiş. Yükselen deniz dalgaları kayalara çarptığında, çevreyi saran sütunlarla muhteşem bir okyanus manzarası yaratıyor.

 “Tanrı’nın Gölü” anlamına gelen Cheonjeyeon Şelaleleri, çevresinde değişik bitki türlerinin bulunduğu ve üç şelaleden oluşan bir doğa harikası. Doğu tarafında tavanından soğuk suyun dökülüp şelale yaptığı bir mağara da bulunuyor. İlk şelaleden akan su ikinci ve üçüncü şelaleleri de oluşturup denize karışıyor. Cheonjeyeon Vadisi’nde, bir köşesinde 7 su perisinin oyulu olduğu Seonimgyo Köprüsü ile sekiz köşeli Cheonjeru Kulesi yer alıyor. Cheonjeru Kulesi’nin yüzeyini Cheonjeyeon’un periler ve dağ tanrısıyla ilgili olan efsaneyi betimleyen resimlerin süslediği bölgede iki yılda bir Chilseonyeo Festivali gerçekleştiriliyor.

Dünyanın en güzel lav tünellerinden birisi olan ve doğal abide olarak kabul edilen Manjanggul Mağarası, bir lav tüneli ve yeraltından yüzeye fışkıran lavın tepeden aşağıya doğru yayılarak yüzeye akmasıyla oluşmuş. Kaya sütunları ve dikitlerin tünel boyunca bulunduğu mağarada oluşan Jeju Adası’nın şekline benzeyen Kaplumbağa Kayası en ilginç şekillerden birisi. 2000 nadir tür bitkinin ve 1700 tür çiçek ve ağacın bulunduğu Yeomiji Arboretum’da ise, bahçeyle arboretum arasında bir tur treni gezmek mümkün. Bulut ve sisin olmadığı bir günde uzaktaki Marado Adası’nı bile görebilirsiniz.

Olle Gil adıyla bilinen ve toplam 13 rotadan oluşan Olle yürüyüş yolları, Jeju Adası’nın nefes kesici güzelliğini yaşatarak dağların arasında ve kıyılarda dolaştırıyor. Yaklaşık 600 metre çapında ve çevresindeki sivri uçlu 99 tane kayasıyla güneydoğu ve kuzey yanları uçurum olan kraterin Seongsan Ilchulbong Zirvesi nefes kesici güzelliğe sahip. Yaklaşık 100.000 yıl önce, yanardağ patlaması sırasında sualtından yükselmiş.

Adanın doğu sahilinde tek bir ağacın olmadığı yeşillik alana sahip bir doğa harikası olan Seopjikoji Sahili ve Koji Tepesi; Jeju Adası, Kore, Japonya ve Rusya’ya dağıldıkları bilinen ve balıkçılık alanında çalışan Haenyeo adı verilen kadın dalgıçların kültürünü duyurmak için kurulan Jeju Haenyeo Müzesi; sergi salonu, tamamı camdan yapılma bahçesi ve modelleri olan bir cam sanatı tema parkı olan Cam Kalesi, değişik ülkelerden Tedi ayıcıklarının sergilendiği Tedi Ayıcığı Müzesi; Kore’nin geleneksel çay kültürünü yansıtan ürünlerin yer aldığı O’sulloc Çay Müzesi adanın gezilecek diğer yerleri arasında bulunuyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Kore mutfağında baharat, turşu, sarımsak, pirinç, fasülye filizi, ıspanak, kurutulmuş balık, çiğ balık ve etten oluşuyor. Banchan adlı mezeleri ise çok leziz. Acılı lahana turşusu olan kimchi ise hemen hemen her yemekle tüketiliyor. Beyaz turp, salatalık, frenk soğanı ve çeşitli sebzelerden yapılan yemekler, doenjang adlı soya fasülyesi turşusu ezmesi, gochujang adlı acı biber ezmesi, et ve meze çeşitleri, köpek etinden yapılan çorbalar yerel yemeklerinden en çok tüketilenler arasında.

Ulaşım

Türk Havayolları, Kore Havayolları, Asiana Havayolları’nın Türkiye-Güney Kore arasında direk uçuş seferleri bulunuyor. Malezya Havayolları, Emirates Airlines, Singapur Havayolları, Özbek Havayolları, KLM ve AIR France ise aktarmalı olarak adaya gelen diğer havayolu şirketleri. Yaklaşık 12 saat süren yolculuk sonunda indiğiniz Seul'deki Incheon Havaalanı’ndan 1 saat süren uçak yolculuğu ile Jeju’ya iniyorsunuz.

Jeju Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 5/4
weather forecast icon for 4,84 degrees
icon temperature 7/4
weather forecast icon for 6,63 degrees
icon temperature 7/4
weather forecast icon for 7,00 degrees
icon temperature 11/9
weather forecast icon for 11,09 degrees
icon temperature 9/8
weather forecast icon for 8,72 degrees
x
Jeju Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Jeju etrafındaki yerleri keşfet

 • Mokpo Uçak Bileti

  Mokpo

 • Muan Uçak Bileti

  Muan

 • Yeosu Uçak Bileti

  Yeosu

 • Suncheon Uçak Bileti

  Suncheon

 • Gwangju Uçak Bileti

  Gwangju

 • Fukue Uçak Bileti

  Fukue

 • Jeonju Uçak Bileti

  Jeonju

 • Busan Uçak Bileti

  Busan

 • Omura Uçak Bileti

  Omura

 • Daegu Uçak Bileti

  Daegu

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: