Hong Kong Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Antalya-Hong Kong 2.717,74 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Mart
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Hong Kong Uçak Bileti Fiyatları

Hong Kong varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Pobeda Airlines
2 aktarmalı - 47s 25d
01 Haziran 2021, Salı 12:40
Aeroflot
1 aktarmalı - 16s 15d
06 Ağustos 2021, Cuma 12:30
Pegasus
2 aktarmalı - 44s 50d
25 Mayıs 2021, Salı 13:15
Pegasus
2 aktarmalı - 21s 45d
09 Ağustos 2021, Pazartesi 07:00
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 25s 40d
01 Ağustos 2021, Pazar 03:05
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 27s 10d
13 Temmuz 2021, Salı 01:35
Pegasus
2 aktarmalı - 37s 35d
11 Temmuz 2021, Pazar 20:30
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 33s 20d
31 Temmuz 2021, Cumartesi 00:45

Hong Kong Kalkışlı Uçak Seferleri

Hong Kong uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Cebu Air
2 aktarmalı - 26s 25d
15 Temmuz 2021, Perşembe 09:40
Qatar Airways
2 aktarmalı - 19s 30d
14 Haziran 2021, Pazartesi 19:20
Singapore Airlines
2 aktarmalı - 20s 20d
10 Temmuz 2021, Cumartesi 19:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 24s 5d
21 Mayıs 2021, Cuma 23:00
Aeroflot
2 aktarmalı - 25s 40d
23 Haziran 2021, Çarşamba 11:35
Lufthansa
1 aktarmalı - 23s 10d
16 Temmuz 2021, Cuma 23:05
Aeroflot
2 aktarmalı - 25s
17 Temmuz 2021, Cumartesi 11:35

Hong Kong uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Hong Kong arasında her gün 34 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Hong Kong arasında en sık uçulan şehirler olan İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti ve İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Hong Kong uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Antalya Hong Kong 2.718 TL, İstanbul Hong Kong 2.782 TL ve Ankara Hong Kong 2.836 TL.

En uygun Hong Kong uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 18 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Temmuz ve Haziran ayları Hong Kong , Hong Kong için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Mart ve Şubat.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin güney kıyısında bulunan Hong Kong, Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası ve 235 adadan meydana gelen, Asya'nın en büyük serbest pazarı ve limanı olmasının yanında en işlek ticaret, endüstri ve turizm merkezi. Tapınakları, egzotik pazarları, lüks restoranları ve alışveriş merkezleri ve gökdelenleriyle Asya'nın Dünya Şehri olarak adlandırılıyor. Kozmopolit ve kapitalist bir yapıya sahip olan Hong Kong, Doğu ve Batı'yı buluşturan özgün kentlerden biri.

Tarihi

1842 ve 1997 yılları arasında İngilizlere geçen Hong-Kong'un yönetimi, bu tarihten sonra, Çin Halk Cumhuriyeti'ne geri verilerek Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özerk bir bölge halini almış. Uluslararası alanda Çin Halk Cumhuriyeti tarafından temsil edilen Hong Kong, polis gücü, askeri sistemi ve medeni hukuk gibi iç işlerinde tamamıyla bağımsız bir konuma gelmiş. Günümüzde ise dünyanın en büyük ticaret merkezlerinden biri haline gelen Hong-Kong'un en önemli ABD ve Birleşik Krallık ile yapılıyor.

Görülecek Yerler

Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası, Yeni Bölge ve Uzak Adalar olarak dört bölgeden oluşan Hong Kong'da köprü ve geçitler ulaşım bakımından önemli yer tutuyor.

Hong Kong Adası alışveriş merkezleri, eğlence mekânları, lüks yapıların ve devlet dairelerinin bulunduğu diğer adalara göre daha zengin bir bölge. Victoria Zirvesi ise adanın en güzel manzarasının bulunduğu tepe. Bu bölgede 5.6 hektarlık bir alanı kapsayan Hong Kong Zooloji Botanik Bahçeleri bulunuyor. Adanın en büyük kuş koleksiyonuna sahip olan Hong Kong Parkı'nda ise Çin çay koleksiyonlarının sergilendiği The Flagstaff House Müzesi bulunuyor. Happy Valley, adanın A plus kesiminin yaşadığı bölge. Adanın güney ucunda kalan Repulse Bay Plajı ve Koyu, Kwun Yam Tapınağı'ndaki Kwun Yum ve Tin Hau'nun heykellerine ev sahipliği yapıyor. Forbes tarafından dünyanın en popüler 7'inci parkı ve en çok ziyaret edilen 33'üncü turist merkezi ödüllerine layık görülen Ocean Park, güneydoğu Asya'nın en büyük eğlence ve deniz parkı olarak biliniyor. Güney bölgesindeki Wong Chuk Hang ve Nam Long Shan'da yer alan parka uğramışken Aberdeen Limanı'nı gezmeyi de unutmayın.

Lüks alışveriş merkezleri ve sokak pazarlarıyla ünlü, Hong Kong'un en yoğun nüfusuna sahip Kowloon Yarımadası, Hong Kong Adası'nın kuzeyinde kalıyor. Tsim Sha Tsui, yarımadanın en popüler ve en çok turist çeken bölgesi. Özellikle Nathan Road Caddesi, renkli dükkânları, restoranları ve müzeleriyle de görülmeye değer. Tsim Sha Tsui'nin yakınlarında Saat Kulesi, Hong Kong Uzay Müzesi ve Hong Kong Film Ödülleri organizasyonlarına ev sahipliği yapan Hong Kong Kültür Merkezi yer alıyor. Çin tarihinden 14 bin eserin sergilendiği zengin koleksiyonuyla Hong Kong Sanat Müzesi; tarihi, arkeolojik ve etnografik eserlerin bulunduğu Hong Kong Tarih Müzesi, Hong Kong Bilim Müzesi, Hong Kong'un en önemli kutsal yapılarından biri olan Taoist Wong Tai Sin Tapınağı ve Yau Ma Tei'de bulunan Tin Hau Tapınağı'nı ziyaret edebilir, günü Avenue of Stars'ın liman manzarası ve geceleri düzenlenen ışık gösterileriyle tamamlayabilirsiniz.

Yeni Bölge, sahilleri, çiftlikleri ve taş evleriyle yeşil alanları fazla olan bölge. Hong Kong Wetland Park, dünyanın en uzun yedinci asma köprüsü olan Tsing Ma Köprüsü, sürekli ve dönemsel sergilerin de düzenlendiği Hong Kong Mirası Müzesi, yaklaşık 13 bin küçük Buda heykelinin ve 500 metrelik tepedeki en büyük Buda Heykelinin bulunduğu On bin Buda'lar Manastırı, bölgede gezip görebileceğiniz yerlerden bazıları.

En önemlileri olan Lantau, Poi Tio ve Lamma Adaları ile birlikte toplam 234 adet adaya verilen ortak bir isim olan Uzak Adalar, Hong Kong'un daha yerel kalmış, bozulmamış adaları. Yüz ölçümü Hong Kong Adası'nın iki katı olan Lantau Adası ıssız ve bakir plajlarla, Hong Kong Disneyland'ine ev sahipliği yapıyor. 25 metre uzunluğuyla dünyanın en büyük Buda Heykelinin yer aldığı Po Lin Manastırı, Ngong Ping Plateau Tepesi'nde bulunuyor. Po Lin Manastırı'na ise kilometrelerce uzanan teleferik hattı ile ulaşım mümkün. Lamma Adası, taze deniz ürünleri ve balıklarıyla ünlü. Yaklaşık 200 adadan oluşan Poi Toi Adaları ise doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Hong Kong'un en meşhur yemeği olan Dim Sum, Çin Çileği meyvesi ve bir kültür olan Çin Çayının haricinde adada yerel ve dünya mutfaklarından lezzetler sunan binlerce restoran bulunuyor. Birbirinden çeşitli ve taze deniz ürünlerinin yanında Hong Kong konumuyla da doğu ve batı mutfaklarından lezzetler barındırıyor. Soya ürünlerinin yoğun kullanıldığı yemeklerde, tavuk bacağı, ördek bacağı, denizanası gibi başlangıçlara yılan çorbası ve Pekin ördeği gibi ana yemekler eşlik ediyor. Dört bölgeye ayrılan adada hemen hemen her yöre kendine özgü bir mutfakla anılıyor. Hong Kong Adası'nda dünya mutfağı; Kowloon Yarımadası'nda Asya mutfağı, Uzak Adalar'da deniz ürünleri, Causeway Körfezi'nde ise yerel mutfağa ait lezzetleri tatmanız mümkün.

Cityplaza Alışveriş Merkezi, Wan Chai Caddesi'nde bulunan mağazalar ile Stanley, Temple Street Night ve Jade Pazarları'nda tekstil ürünleri, büyük markalar, mücevher, aksesuar, ev eşyaları ve dekorasyon ürünleri ve elektronik ürünler gibi hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Hong Kong arasında direkt uçuş seferleri ile yaklaşık 10 saatlik bir yolculuk sonunda Hong Kong Uluslararası Havalimanı'na iniyorsunuz. Tren, otobüs ve taksi ile şehre ulaşım mümkün.

Hong Kong uçak bileti ile ilgili sorular

 • Hong Kong şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Hong Kong arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Qatar Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Cathay Pacific ve Singapore Airlines. En popüler parkur İstanbul – Hong Kong olup, Türk Hava Yolları ve Qatar Airways bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Hong Kong uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Hong Kong arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 1 Haziran 2021 tarihinde Antalya Hong Kong arasında olup 2.718 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Hong Kong arasında olup 4.391 TL’dir.
 • Hong Kong uçakla kaç saat sürer?
  • İzmir Hong Kong Uçuşları: 13 saat 15 dakika
  • Antalya Hong Kong Uçuşları: 13 saat 50 dakika
  • Ankara Hong Kong Uçuşları: 17 saat 45 dakika
  • Adana Hong Kong Uçuşları: 15 saat 20 dakika
  • İstanbul Hong Kong Uçuşları: 13 saat 55 dakika
 • Hong Kong havalimanları nerede?
  Hong Kong Hong Kong Intl Havalimanı şehir merkezine 26 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Hong Kong uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Hong Kong uçak bileti bulmanızı sağlar.

Hong Kong Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Hong Kong Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Shenzhen Uçak Bileti
  Shenzhen
 • Guangzhou Uçak Bileti
  Guangzhou
 • Taipei Uçak Bileti
  Taipei
 • Hanoi Uçak Bileti
  Hanoi
 • Manila Uçak Bileti
  Manila
 • Şanghay Uçak Bileti
  Şanghay
 • Caticlan Uçak Bileti
  Caticlan
 • Siem Reap Uçak Bileti
  Siem Reap
 • Ho Chi Minh City Uçak Bileti
  Ho Chi Minh City
 • Phnom Penh Uçak Bileti
  Phnom Penh

Hong Kong Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Hong Kong uçak bileti için Hong Kong uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Hong Kong uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Antalya - Hong Kong 2.717,74
Ankara - Hong Kong 2.836,08
İzmir - Hong Kong 3.203,21
İstanbul - Hong Kong 3.452,94
Adana - Hong Kong 3.731,01
Kayseri - Hong Kong 4.863,87
Trabzon - Hong Kong 4.873,87
Gaziantep - Hong Kong 4.916,21
Bodrum - Hong Kong 4.989,17
Balıkesir Edremit - Hong Kong 5.104,35
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.