Japan Airlines Uçak Bileti
Turna.com'da

Japon Havayolları Hakkında

Japon Hava Yolları Hakkında

Japonya’nın resmi hava yolu olan Japon Hava Yolları, 1951 yılının Ağustos ayında kurulmuştur. Merkezi, Tokyo’nun Shinagawa şehrinde olan şirketin Narita Uluslararası Havalimanı ve Tokyo Uluslararası Havalimanı’nda ofisleri bulunur. Osaka şehrinde bulunan Kansai Uluslararası Havalimanı ve Osaka Uluslararası Havalimanı da hava yolu için ana merkez görevi görür. 1987 yılında tamamen özelleştirilen şirket, Japan Air System denilen şirketle birleşerek yolcu kapasitesi bakımından Japonya’nın üçüncü en büyük, dünyanınsa altıncı büyük hava yolu şirketi olmuştur. Japon Hava Yolları filosu Boeing ailesinden 167 uçağıyla, dünya çapında tam 35 ülkeye tarifeli uçuşlar düzenler. Japon Hava Yolları, J-Air, JAL Express ve Japan Transocean Air, Oneworld hava yolu ittifakı ağının üyeleridir. 2009 verilerine göre 52 milyondan fazla yolcu ve 1,1 milyon tondan fazla kargo ve posta taşımış olan Japon Hava Yolları hakkında tüm detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Turna.com’dan Japon Hava Yolları uçak biletlerini sorgulatabilir ve Japon Hava Yolu rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Japon Hava Yolları’nın Gittiği Destinasyonlar

Japon Hava Yolları filosu, şirketin anlaşmalı olduğu hava yollarıyla birlikte 35 ülkede tam 220 destinasyona uçuş düzenler. Bu ülkeler arasında Amerika, Çin, Brezilya, Australya, Almanya, Hindistan ve İzlanda bulunur. Uçuşların düzenlendiği bazı şehirler ise Mumbai, Budapeşte, Rio de Janerio, Sidney, Londra ve Los Angeles’tır.

Japon Hava Yolları’nın Anlaşmalı Olduğu Hava Yolları

Japon Hava Yolları’nın içlerinde Air France, American Airlines, JetBlue, Emirates ve WestJet gibi dünyanın önemli hava yollarının da bulunduğu 31 hava yoluyla codeshare(uçuş paylaşımı) anlaşması bulunur.

Check-in İşlemleri

Online check-in işlemi Japon Hava Yolları’nın resmi internet sitesi üzerinden, uçuştan 24 saat önce gerçekleştirilebilir. Online check-in işlemi turna.com üzerinden de kolaylıkla tamamlanabilir. Siteye üyeliğiniz varsa, “Biletlerim” sayfası üzerinden, işlem yapılmak istenen bilet için “Online Check-In” butonuna tıklamak yeterlidir. Üyeliğiniz bulunmuyorsa, ana sayfanın üst bölümünde yer alan “Rezervasyon Kontrol” bağlantısını tıklayarak ve açılan sayfaya PNR ve soyadı bilgileri girilerek işleminizi gerçekleştirilebilirsiniz.

Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Japon Hava Yolları, yolcularına 10 kg ağırlığı aşmayacak şekilde 1 adet kabin bagajı hakkı tanır. Bagajın boyutlarının 55*40*25 cm sınırını geçmemesi gerekir. Sınırları aşan bagajlar kabine alınmaz. El bagajının yanında laptop, alışveriş poşeti ve el çantası gibi bir adet kişisel eşyaya da izin verilir. First ve business sınıfı yolcular 32 kg ağırlığı aşmayacak şekilde 3 adet kargo bagajı hakkına sahiptir. Premium ekonomi ve ekonomi sınıfı yolcuların 223 kg ağırlığı aşmayacak şekilde 2 adet kargo bagajı hakları bulunur. Bagajların boyunun 203 cm’den fazla olmaması gerekir. Bebek arabaları ve koltukları ücretsiz olarak taşınır. Ek bagaj ücretleri destinasyona göre değişkenlik gösterir. Uluslararası uçuşlarda (Orta Doğu, Avrupa ve Amerika gibi) ekstra bagaj ücretleri bagaj başına 200 dolar olarak belirlenmiştir. 23-32 kg arasındaki ağırlık için ekstra 100 dolar, 32-45 kg arasındaki ağırlık için 600 dolar ve 203 cm uzunluğu aşan bagajlar 200 dolar alınır. Aynı uçuşlarda evcil hayvan taşımak için 400 dolar;  spor ekipmanları taşımak için 200 dolar ödenir.

Koltuk Seçimi

Japon Hava Yolları rezervasyon hizmetiyle online koltuk seçimi yapılabilir. Koltuk seçimi Japon Hava Yolları’ndan bilet alınırken yapılabileceği gibi, firmanın internet sitesinden uçuştan 72 saat öncesine kadar da yapılabilir. Koltuk seçimi yapabilmek için yolcunun gerekli şartları yerine getirebiliyor olması gerekir.

Japon Hava Yolları’nın Müşterilerine Sunduğu Üyelik Kartları (Miles Programları)

Hava yolu  “Fly on” adında bir loyalty(sadakat) programına sahiptir ve bu program sürekli uçuş yapan yolculara ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi sunmak için tasarlanmıştır. Uçuşlar boyunca biriktirilen millerle çeşitli statüler kazanılır. Üyelik sınıfları; JGC Sapphire, Crystal, Sapphire, JGC Premier ve Diamon’dır. Crystal dışında tüm üyeliklerde değişken ekstra bagaj hakkı, güvenlikten hızlı geçiş, premium koltuk seçimi ve uçağa girişlerde öncelik gibi haklar bulunur. Tüm üyelikler, Iberia, British Airways ve American Airlines hava yollarında değişken olarak ekstra mil kazandırır. 

Yiyecek İçecek ve İkram

Geniş bir ikram ve yiyecek menüsüne sahip olan hava yolunun menüleri uçuşlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Ekonomi sınıfı yolcularına yalnızca içecek ikramı yapılırken, first sınıfına alkollü-alkolsüz içeceklerin yanında özel menüler sunulur. Bu özel menülerin arasında Japon mutfağından alternatifler de yer alır. Sake, şampanya, japon likörü ve özel şaraplar da first sınıfı yolcularına ikram edilen alkollü içecekler arasındadır. Yolcular, yiyecek siparişini önceden de verebilirler.  Japon Hava Yolları; alerjik kişiler için özel menü, vejetaryen, glütensiz, laktozsuz, düşük kalorili ve dini tercihlere özel olarak hazırlanan menü gibi seçenekler sunar. Alerji sebebiyle özel bir menü talep edilecekse, 72 saat önceden hava yoluna bildirilmesi gerekir. Diğer menüler içinse, bu bilgilendirme 24 saat önceden yapılmış olmalı.

Kabin İçi Genel Özellikler

Japon Hava Yolları, yolcuların konforlu bir uçuş deneyimi yaşamalarını ön planda tutar.Tüm koltuklarda bulunan özel ekranlarda müzik dinlemek, e-book okumak ya da film-dizi izlemek mümkün. Ekranlardan solitaire, satranç ve tetris gibi oyunlar da oynanabilir. Uluslararası uçuşlarda wi-fi hizmeti de bulunur. First ve business sınıflarında, yatabilen koltuklarda seyahat etme imkânı bulunur.

Japan Airlines İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Japan Airlines uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Japan Airlines uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Japan Airlines uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Japan Airlines PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Japan Airlines uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Japan Airlines ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Japan Airlines ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz:
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: