facebook pageview

En Ucuz İstanbul Dammam Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
23 Nisan 2018, Pazartesi 13:45
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
30 Nisan 2018, Pazartesi 13:45
Saudi Arabian Airlines
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 10d
08 Mart 2018, Perşembe 16:30
Saudi Arabian Airlines
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 10d
19 Mart 2018, Pazartesi 16:30
Saudi Arabian Airlines
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 10d
24 Mart 2018, Cumartesi 16:30
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
07 Mart 2018, Çarşamba 13:45
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
14 Mart 2018, Çarşamba 13:45
Saudi Arabian Airlines
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 10d
02 Mart 2018, Cuma 16:30

En Ucuz Dammam Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nasair
Riyad - Dammam
direkt-uçuş - 1s 5d
01 Nisan 2018, Pazar 13:30
Nasair
Cidde - Dammam
direkt-uçuş - 2s 5d
15 Nisan 2018, Pazar 06:50
Nasair
Abha - Dammam
direkt-uçuş - 2s 5d
23 Nisan 2018, Pazartesi 13:40
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
23 Nisan 2018, Pazartesi 13:45
Nasair
Hatay - Dammam
2 aktarmalı - 6s 15d
20 Nisan 2018, Cuma 05:00
Nasair
Adana - Dammam
1 aktarmalı - 5s 45d
10 Mayıs 2018, Perşembe 04:50
Saudi Arabian Airlines
Ankara - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
15 Mart 2018, Perşembe 15:50

Dammam, Suudi arabistan

'' Petrol Zengini Dammam
Dammam

Doğu Suudi Arabistan’ın başkenti olan ve petrol bakımından dünyanın en zengin yeri olarak bilinen Dammam, Basra Körfezi’nin en geniş ticaret limanı konumunda. Riyad ve Cidde’den sonra en büyük üçüncü Suudi şehri olma özelliğini taşıyor.

Tarihi

Arap Yarımadası'nda bulunan en büyük ülke olan Suudi Arabistan Krallığı, kuzeybatıda Ürdün, kuzey ve kuzeydoğuda Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrili. İslam'a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine de bu ülkede yer alıyor. Doğu bölümünün başkenti olan Dammam, önemli bir iş ve ticaret merkezi. Turizm konusunda iddialı olan kent merkezi, dev gökdelenleri, rüzgârda salınan palmiyeleri, yarım ay şeklinde panoramik bir kara parçası olan ünlü Dammam Corniche’iyle ülkenin çoğu yerinde olduğu gibi kara ve denizin doğal güzelliklerini, insanoğlunun etkileyici endüstri girişimleri ile birleştiriyor. İniş alanı bakımından dünyanın en geniş havaalanı olan Kral Fahd Uluslararası Havaalanı ve Arap Körfezi'ndeki en büyük liman olan Kral Abdülaziz Limanı bu kentte bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Kentin gözbebeği olan Aziziah Kumsalı’ndan Tarout Adası’na kadar olan, yarım ay şeklindeki deniz kenarı bölümü Dammam Corniche, 2007’de başlanan genişletilme çalışmaları ve sergilenen modern sanat eserleriyle ziyaretçileri karşılıyor. Kumsal, hilal biçiminde genişleyerek 22 bin hektarlık bir alana yayılıyor. Deniz kıyısında muazzam bir arazi olan Dammam Corniche’te, spor tesisleri, kulüpler, dinlenmek için, ailenizle ve arkadaşlarınızla rahatlamak için mükemmel bir nokta kabul ediliyor.

Şehir aynı zamanda, kütüphaneler, müzeler, restoranlar ve doğal güzelliklerle dolu alanlarla dopdolu. En güzellerinin arasında, ağaçlar, çiçekler ve dekoratif havuzlarla bezeli bir sığınak olan Kral Fahd Parkı bulunuyor. Prens Muhammed Bin Fahd Park Alanı’nın 5 km kadar güneyinde ise dalış için uygun alanlar bulunuyor. Al Khobar Bölgesi’nde aynı zamanda da, ülkenin zengin tarihini yansıtan eserlere ev sahipliği yapan, halk kütüphanesinde yer alan Dammam Bölgesel Müzesi de burada. Al Khobar Bölgesi aynı zamanda kentin spor ve etkinlikler için düzenlenmiş bir bölge.

Mercan Adası ve üzerindeki Deniz Feneri ise Dammam’ın ikinci sembol yapısı. Fenerin üzerinden kentin ve bütün kıyı kesiminin panoramik manzarasını izlemek mümkün. Ülkenin en büyük parkı olan Kral Fahd Parkı, Dammam-Dhahran yolu boyunca uzanarak Körfez Sarayı’nın kuzeyinde, Dammam ve Al-Khobar’ın hemen hemen orta noktasında bulunuyor. 1000 kilometrelik bir alana yayılan parkta çeşitli ağaç türleri, havuzlar, yapay lagünler, göller, yeşil alanlar ve çeşmeler bulunuyor.

Basra Körfezi’nin en geniş ticaret limanı olan Kral Abdul Aziz Limanı, oldukça çağdaş bir görünüme sahip. Limanı petrol ürünleri dışındaki yükleri taşıyan gemiler ve tekneler kullanıyor. Dammam ayrıca bir üniversite kenti olarak anılıyor. Başta Kral Fahd Petrol Ürünleri Üniversitesi olmak üzere birçok okulda ortadoğu ve hatta uzak Asya’nın değişik yerlerinden öğrenciler öğrenim görüyor. Dammam'ın güneşli iklimi, masmavi denizi ve benzersiz plajları hızla gelişen ekonomisiyle birleştiğinde dünyanın her yanından insanları kendine çekmiş. Dammam sakinleri bu nedenle çeşitli milletlerden oluşmakta. Bu da şehrin mutfak kültürü üzerinde büyük bir etki yaratmış, Lübnan, Suriye, Yemen ve Türk yemeklerinden Hint, Filipinler, Çin ve Japon mutfaklarının yanı sıra bir doz Avrupa etkisinin de yer aldığı pek çok seçeneğiniz olacak.

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde görebileceğiniz Bedevi kültürüne dair pek çok eserle birlikte, Dammam Miras Köyü’nde de geleneksel kültüre dair ögeleri görebilirsiniz. Bölgenin tarihi ve kültürü hakkında fikir edinmek için Damman Ulusal Müzesi, Damman Halk Kütüphanesi’nin 4. Katında bulunuyor. Kütüphanenin hemen karşısında Muhammed bin Fahd Stadı bulunuyor. 

Yeme-İçme

Dammam’da yöresel olduğu kadar uluslararası lezzetler sunan pek çok restoran bulunuyor. Hemen her köşe başında yer alan ayaküstü yemek yenilecek uluslararası markalar çok popüler. Dammam halkı farklı etnik köklerden ve uluslardan oluşması bakımından geleneksel yemeklerin oldukça çeşitli olduğu bir mutfağa sahip. Yağlar ve farklı yemek pişirme tarzları ile Türk yemeklerinden ayrılan Arap mutfağında, en çok tüketilenler ise, pilav, tavuk veya deve eti, soğan, üzüm ve çeşitli baharatlar ile yapılan Kabsa denilen yemekleri, şehriye, tavuk veya kuzu eti ile yapılan Mendi yemekleri Arabistan’nın en tercih edilen yemekler.

Dammam’a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Dammam arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Kral Fahd Uluslararası Havaalanı’ndan kente ulaşım taksi ile mümkün. Suudi Arabistan’da şehir içinde toplu taşıma araçları olmadığını hatırlatalım.

Dammam Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 25/17
weather forecast icon for 25,01 degrees
icon temperature 19/13
weather forecast icon for 18,57 degrees
icon temperature 20/11
weather forecast icon for 20,45 degrees
icon temperature 20/12
weather forecast icon for 20,08 degrees
icon temperature 22/14
weather forecast icon for 22,26 degrees
x
Dammam Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Dammam etrafındaki yerleri keşfet

 • Bahreyn Uçak Bileti

  Bahreyn

 • Muharraq Uçak Bileti

  Muharraq

 • Doha Uçak Bileti

  Doha

 • Al Kharj Uçak Bileti

  Al Kharj

 • Kuveyt Uçak Bileti

  Kuveyt

 • Riyad Uçak Bileti

  Riyad

 • Shiraz Uçak Bileti

  Shiraz

 • Fasa Uçak Bileti

  Fasa

 • Abadan Uçak Bileti

  Abadan

 • Aghajari Uçak Bileti

  Aghajari

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.