facebook pageview

En Ucuz İstanbul Dammam Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
11 Ocak 2018, Perşembe 21:50
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
23 Aralık 2017, Cumartesi 23:00
Flydubai
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
02 Aralık 2017, Cumartesi 01:40
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
15 Kasım 2017, Çarşamba 13:45
Flydubai
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
17 Kasım 2017, Cuma 01:40
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
27 Ekim 2017, Cuma 01:30
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
01 Kasım 2017, Çarşamba 13:45
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
24 Kasım 2017, Cuma 13:45

En Ucuz Dammam Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nasair
Riyad - Dammam
direkt-uçuş - 1s 5d
27 Ekim 2017, Cuma 08:45
Nasair
Cidde - Dammam
direkt-uçuş - 2s 5d
24 Ekim 2017, Salı 10:20
Nasair
İstanbul - Dammam
1 aktarmalı - 4s 55d
11 Ocak 2018, Perşembe 21:50
Nasair
Hatay - Dammam
1 aktarmalı - 5s 10d
21 Ekim 2017, Cumartesi 04:25
Nasair
Adana - Dammam
1 aktarmalı - 4s 45d
13 Ocak 2018, Cumartesi 04:50
Saudi Arabian Airlines
Ankara - Dammam
1 aktarmalı - 3s 55d
01 Ocak 2018, Pazartesi 15:45
Onur Air
İzmir - Dammam
2 aktarmalı - 5s 30d
15 Kasım 2017, Çarşamba 12:00
Türk Hava Yolları
Gaziantep - Dammam
1 aktarmalı - 5s 15d
10 Aralık 2017, Pazar 16:25

Dammam, Suudi arabistan

'' Petrol Zengini Dammam
Dammam

Doğu Suudi Arabistan’ın başkenti olan ve petrol bakımından dünyanın en zengin yeri olarak bilinen Dammam, Basra Körfezi’nin en geniş ticaret limanı konumunda. Riyad ve Cidde’den sonra en büyük üçüncü Suudi şehri olma özelliğini taşıyor.

Tarihi

Arap Yarımadası'nda bulunan en büyük ülke olan Suudi Arabistan Krallığı, kuzeybatıda Ürdün, kuzey ve kuzeydoğuda Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrili. İslam'a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine de bu ülkede yer alıyor. Doğu bölümünün başkenti olan Dammam, önemli bir iş ve ticaret merkezi. Turizm konusunda iddialı olan kent merkezi, dev gökdelenleri, rüzgârda salınan palmiyeleri, yarım ay şeklinde panoramik bir kara parçası olan ünlü Dammam Corniche’iyle ülkenin çoğu yerinde olduğu gibi kara ve denizin doğal güzelliklerini, insanoğlunun etkileyici endüstri girişimleri ile birleştiriyor. İniş alanı bakımından dünyanın en geniş havaalanı olan Kral Fahd Uluslararası Havaalanı ve Arap Körfezi'ndeki en büyük liman olan Kral Abdülaziz Limanı bu kentte bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Kentin gözbebeği olan Aziziah Kumsalı’ndan Tarout Adası’na kadar olan, yarım ay şeklindeki deniz kenarı bölümü Dammam Corniche, 2007’de başlanan genişletilme çalışmaları ve sergilenen modern sanat eserleriyle ziyaretçileri karşılıyor. Kumsal, hilal biçiminde genişleyerek 22 bin hektarlık bir alana yayılıyor. Deniz kıyısında muazzam bir arazi olan Dammam Corniche’te, spor tesisleri, kulüpler, dinlenmek için, ailenizle ve arkadaşlarınızla rahatlamak için mükemmel bir nokta kabul ediliyor.

Şehir aynı zamanda, kütüphaneler, müzeler, restoranlar ve doğal güzelliklerle dolu alanlarla dopdolu. En güzellerinin arasında, ağaçlar, çiçekler ve dekoratif havuzlarla bezeli bir sığınak olan Kral Fahd Parkı bulunuyor. Prens Muhammed Bin Fahd Park Alanı’nın 5 km kadar güneyinde ise dalış için uygun alanlar bulunuyor. Al Khobar Bölgesi’nde aynı zamanda da, ülkenin zengin tarihini yansıtan eserlere ev sahipliği yapan, halk kütüphanesinde yer alan Dammam Bölgesel Müzesi de burada. Al Khobar Bölgesi aynı zamanda kentin spor ve etkinlikler için düzenlenmiş bir bölge.

Mercan Adası ve üzerindeki Deniz Feneri ise Dammam’ın ikinci sembol yapısı. Fenerin üzerinden kentin ve bütün kıyı kesiminin panoramik manzarasını izlemek mümkün. Ülkenin en büyük parkı olan Kral Fahd Parkı, Dammam-Dhahran yolu boyunca uzanarak Körfez Sarayı’nın kuzeyinde, Dammam ve Al-Khobar’ın hemen hemen orta noktasında bulunuyor. 1000 kilometrelik bir alana yayılan parkta çeşitli ağaç türleri, havuzlar, yapay lagünler, göller, yeşil alanlar ve çeşmeler bulunuyor.

Basra Körfezi’nin en geniş ticaret limanı olan Kral Abdul Aziz Limanı, oldukça çağdaş bir görünüme sahip. Limanı petrol ürünleri dışındaki yükleri taşıyan gemiler ve tekneler kullanıyor. Dammam ayrıca bir üniversite kenti olarak anılıyor. Başta Kral Fahd Petrol Ürünleri Üniversitesi olmak üzere birçok okulda ortadoğu ve hatta uzak Asya’nın değişik yerlerinden öğrenciler öğrenim görüyor. Dammam'ın güneşli iklimi, masmavi denizi ve benzersiz plajları hızla gelişen ekonomisiyle birleştiğinde dünyanın her yanından insanları kendine çekmiş. Dammam sakinleri bu nedenle çeşitli milletlerden oluşmakta. Bu da şehrin mutfak kültürü üzerinde büyük bir etki yaratmış, Lübnan, Suriye, Yemen ve Türk yemeklerinden Hint, Filipinler, Çin ve Japon mutfaklarının yanı sıra bir doz Avrupa etkisinin de yer aldığı pek çok seçeneğiniz olacak.

Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nde görebileceğiniz Bedevi kültürüne dair pek çok eserle birlikte, Dammam Miras Köyü’nde de geleneksel kültüre dair ögeleri görebilirsiniz. Bölgenin tarihi ve kültürü hakkında fikir edinmek için Damman Ulusal Müzesi, Damman Halk Kütüphanesi’nin 4. Katında bulunuyor. Kütüphanenin hemen karşısında Muhammed bin Fahd Stadı bulunuyor. 

Yeme-İçme

Dammam’da yöresel olduğu kadar uluslararası lezzetler sunan pek çok restoran bulunuyor. Hemen her köşe başında yer alan ayaküstü yemek yenilecek uluslararası markalar çok popüler. Dammam halkı farklı etnik köklerden ve uluslardan oluşması bakımından geleneksel yemeklerin oldukça çeşitli olduğu bir mutfağa sahip. Yağlar ve farklı yemek pişirme tarzları ile Türk yemeklerinden ayrılan Arap mutfağında, en çok tüketilenler ise, pilav, tavuk veya deve eti, soğan, üzüm ve çeşitli baharatlar ile yapılan Kabsa denilen yemekleri, şehriye, tavuk veya kuzu eti ile yapılan Mendi yemekleri Arabistan’nın en tercih edilen yemekler.

Dammam’a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Dammam arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Kral Fahd Uluslararası Havaalanı’ndan kente ulaşım taksi ile mümkün. Suudi Arabistan’da şehir içinde toplu taşıma araçları olmadığını hatırlatalım.

Dammam Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 36/22
weather forecast icon for 35,83 degrees
icon temperature 35/20
weather forecast icon for 34,92 degrees
icon temperature 36/18
weather forecast icon for 36,02 degrees
icon temperature 35/23
weather forecast icon for 34,88 degrees
icon temperature 34/23
weather forecast icon for 34,43 degrees
x
Dammam Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Dammam etrafındaki yerleri keşfet

 • Bahreyn

  Bahreyn

 • Muharraq

  Muharraq

 • Doha

  Doha

 • Al Kharj

  Al Kharj

 • Kuveyt

  Kuveyt

 • Riyad

  Riyad

 • Shiraz

  Shiraz

 • Fasa

  Fasa

 • Abadan

  Abadan

 • Aghajari

  Aghajari

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: