Mihail Kogalniceanu Havalimanı Uçak Bileti Bul - turna.com

Mihail Kogalniceanu Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Mihail Kogalniceanu Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 11s 25d
10 Kasım 2022, Perşembe 22:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 3s 55d
02 Kasım 2022, Çarşamba 17:45
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s 5d
25 Kasım 2022, Cuma 09:10
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 3s 45d
25 Kasım 2022, Cuma 06:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 35d
02 Kasım 2022, Çarşamba 15:05
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 55d
03 Ekim 2022, Pazartesi 03:30

Mihail Kogalniceanu Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 4s 25d
19 Ekim 2022, Çarşamba 22:40
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s 10d
19 Ekim 2022, Çarşamba 22:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 3s 55d
19 Ekim 2022, Çarşamba 22:40

Mihail Kogalniceanu Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Mihail Kogalniceanu Havalimanı, Romanya’nın Constanta şehrinin 26 km kuzeybatısında bulunan uluslararası bir havalimanıdır. Havalimanı, adını Romanya’nın üçüncü başbakanı Mihail Kogalniceanu’dan almıştır. 1955 yılında askeri amaçlarla kullanılmaya başlanan havalimanı, 1960 yılından itibaren sivil amaçlar için de hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde Mihail Kogalniceanu Havalimanı’nın askeri bölgesi, 86. Hava Üssü olarak da adlandırılıyor. Havalimanının bu kısmı, 1999 yılından bu yana ABD Hava Kuvvetleri tarafından sıklıkla kullanılıyor. Havalimanından Bükreş ve Timişora gibi Romanya’nın büyük kentlerine ve ayrıca Londra ve İstanbul gibi Romanya dışındaki şehirlere de seferler bulunuyor. Her yıl 100 binin üzerinde yolcu ağırlayan Mihail Kogalniceanu Havalimanı’nın ev sahipliği yaptığı yolcu sayısı her geçen yıl artış gösteriyor. Havalimanı, Kuzey Dobruca bölgesinin ana merkezi olarak işlev görüyor. Mihail Kogalniceanu Havalimanı’ndan Constanta Country, Blacksea Resorts ve Port Constanta gibi bölgelere de gidilebiliyor. Havalimanına; Blue Air, Nordica, TAROM, Türk Hava Yolları ve Wizz Air gibi hava yolu firmaları tarafından sık sık sefer düzenleniyor. Mihail Kogalniceanu Havalimanı’ndan en çok İstanbul, Milano ve Londra’ya sefer gerçekleştiriliyor.

Mihail Kogalniceanu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanından Constanta şehir merkezine birçok farklı yol ile rahatlıkla ulaşılabilir. Şehir merkezine giden otobüs hatları sayesinde yolcular uygun fiyatlarla ulaşım sağlayabilir. Otobüs dışında şehir merkezine ulaşım için taksi tutulabilir ya da araç kiralanabilir. Böylece daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde şehir merkezine ulaşım sağlanarak keyifli bir yolculuk yapılabilir.

Otobüs
Havalimanından şehir merkezine TranSEvren adı verilen otobüsler gider. Bu otobüsler, her yarım saatte bir kalkarak yaklaşık 30 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşır. Sabah 5.30 itibariyle başlayan seferler, akşam 22’ye kadar devam eder. Belediye binası ve tren istasyonu gibi önemli noktalardan geçen bu otobüsün biniş ücreti ise yaklaşık 10 leidir. Yani yaklaşık 1,5 dolar civarındadır. Ayrıca Blacksea Resorts’e giden belediye otobüsleri de bulunur.

Taksi
Havalimanının hemen dışında bulunan taksi durağı sayesinde havalimanından şehir merkezine oldukça konforlu bir yolculuk yapılabilir. Şehir merkezine taksi ile 30 dakikada yapılacak bu yolculuğun bedeli ise yaklaşık 30 dolar’dır. Şehirde gece tarifesi uygulaması yoktur.

Araç Kiralama
Mihail Kogalniceanu Havalimanı’nda birçok araç kiralama firmasının ofisi bulunur. Yolcular, söz konusu firmalardan araç kiralayarak Romanya seyahatlerini daha keyifli hale getirebilir. Üstelik bu markalarda her zevke ve bütçeye uygun otomobil de bulunur.

​Mihail Kogalniceanu Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: Mihail Kogalniceanu Havalimanı Strada Tudor Vladimirescu, 907195, Romanya 
Telefon: +40 241 255 100

Şehir Merkezinden Mihail Kogalniceanu Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına gidebilmek için birçok farklı yol bulunur. Şehir merkezinden kalkan ve havalimanına giden otobüsler sayesinde kolayca havalimanına ulaşılabilir. Öte yandan taksi ve araç kiralama hizmetleri ile havalimanına yapılacak yolculuk oldukça hızlandırılabilir.

Otobüs
Şehir merkezinden havalimanına TranSEvren adlı otobüsler hareket ediyor. Söz konusu otobüslere binerek 30 dakika içerisinde havalimanına ulaşılabilir. Sabah 5.30 itibari ile seferlerine başlayan otobüsler, akşam 22’ye kadar devam eder. Tren İstasyonu ve Belediye Binası’ndan da geçerek havalimanına giden bu otobüslerin biniş ücreti 10 leidir. Yani yaklaşık 1,5 dolar civarındadır. Blacksea Resorts yönünden havalimanına giden otobüsler de vardır.

Taksi
Şehir merkezinde bulunan birçok taksi durağı sayesinde havalimanına çok kolay bir şekilde gidilebilir. Şehir merkezinden havalimanına yaklaşık 30 dakikalık bu yolculuğun bedeli de 30 dolardır. Ayrıca şehirde tek taksi tarifesi mevcuttur.

Araç Kiralama
Constanta şehrinde birçok otomobil kiralama firmasının şubesi bulunur. Turistler, söz konusu markalardan araba kiralayarak Romanya ve Constanta seyahatlerini daha keyifli hale getirebilir. Ayrıca bu markalarda her bütçeye uygun araç seçeneği de bulunur. Üstelik bu markalardan kiralanan araçlar, havalimanındaki araç kiralama ofisine bırakılabilir.

​Mihail Kogalniceanu Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: Mihail Kogalniceanu Havalimanı Strada Tudor Vladimirescu, 907195, Romanya 
Telefon: +40 241 255 100

Mihail Kogalniceanu Yakınındaki Havalimanları

 • Bükreş (Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı)
  Bükreş (Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı)
 • Bükreş (Henri Coanda Havalimanı)
  Bükreş (Henri Coanda Havalimanı)
 • Odessa (Odessa Havalimanı)
  Odessa (Odessa Havalimanı)
 • Kişinev (Kişinev Havalimanı)
  Kişinev (Kişinev Havalimanı)
 • İstanbul (İstanbul Havalimanı)
  İstanbul (İstanbul Havalimanı)
 • İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
  İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı)
 • Bursa (Yenişehir Havalimanı)
  Bursa (Yenişehir Havalimanı)
 • Sofya (Sofia Havalimanı)
  Sofya (Sofia Havalimanı)
 • Çanakkale (Çanakkale Havalimanı)
  Çanakkale (Çanakkale Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: