facebook pageview

En Ucuz İstanbul Cenova Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Air France
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 5s 25d
09 Nisan 2018, Pazartesi 04:15
Air France
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 5s 25d
22 Mayıs 2018, Salı 04:15
Air France
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 5s 20d
11 Nisan 2018, Çarşamba 04:15
Alitalia
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 1s 40d
28 Şubat 2018, Çarşamba 11:45
Alitalia
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 2s 55d
17 Nisan 2018, Salı 11:55
Alitalia
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 2s 55d
18 Nisan 2018, Çarşamba 11:55
Alitalia
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 2s 55d
08 Mayıs 2018, Salı 11:55
Alitalia
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 1s 45d
07 Mart 2018, Çarşamba 11:45

En Ucuz Cenova Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Air France
Paris - Cenova
direkt-uçuş - 1s 35d
04 Nisan 2018, Çarşamba 17:20
Air France
İstanbul - Cenova
1 aktarmalı - 5s 25d
09 Nisan 2018, Pazartesi 04:15
Alitalia
Londra - Cenova
1 aktarmalı - 4s 35d
19 Mayıs 2018, Cumartesi 07:25
Alitalia
Larnaca - Cenova
1 aktarmalı - 3s 25d
13 Mayıs 2018, Pazar 06:00
Alitalia
Milano - Cenova
1 aktarmalı - 2s 15d
15 Nisan 2018, Pazar 17:00
Lufthansa
İzmir - Cenova
1 aktarmalı - 3s 50d
09 Nisan 2018, Pazartesi 16:40
Air France
Antalya - Cenova
2 aktarmalı - 7s
05 Nisan 2018, Perşembe 06:40
Lufthansa
Ankara - Cenova
1 aktarmalı - 4s 10d
12 Nisan 2018, Perşembe 15:45

Cenova, İtalya

'' Binlerce Yıllık Tarihin İzlerini Taşıyan Kent
Cenova

İtalya'nın Ligurya Bölgesi’nin merkezi ve bölgenin başkenti olan Cenova, şehir ve yerel idare bakımından bir komün olarak biliniyor. 2004’te Avrupa Kültür Başkentliği de yapan kent, zengin sanat, müzik, gastronomi, mimarı ve tarihsel özellikleriyle dünya çapında öne çıkıyor. Cenova, dar sokakları, tarihi binaları ve sıcakkanlı insanlarıyla, binlerce yıllık tarihi günümüze taşıyan, turistler tarafından oldukça rağbet gören bir liman şehri.

Tarihi

Tarihi MÖ. 5 ve 6. Yüzyıllara dek uzanan Cenova, Yunan, Roma, Kartaca, Roma İmparatorluğu gibi pek çok medeniyetin egemenliğinde devamlı zenginleşerek her dönemde dikkat çekmiş. Venedikliler gibi deniz ticaretinde söz sahibi olarak Cenova veya Ceneviz olarak adlandırılan kent, 10. Yüzyılda Ceneviz Cumhuriyeti kurulmadan önce dukalıkla yönetilmiş. Cenovalılar 12. Yüzyılda Akdeniz ve Karadeniz limanlarında birçok koloni kurarak Bizans zamanında Galata Limanı'nda önemli imtiyazlar elde etmiş. Tarih kitaplarından aşina olduğumuz Cenevizliler, Pera olarak adlandırılan Galata Semti’nin de asli sakinleri. Büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Cenova, bugün 800 bin nüfuslu, İtalya’nın önemli liman şehirlerinden biri. Haçlı Seferlerinin ardından Avusturya İmparatorluğu’nun içinde kalarak müstakil İtalya’nın kurucu unsuru olmuş.

Gezilecek Yerler

Kültürü ve tarihi değeriyle, İtalyan Rivierası olarak adlandırılan Cenova, daracık sokakları, 16. yüzyıl sarayları, Barok yapıları, Romanesk kiliseleri, meydanları ile tam bir orta çağ kenti görünümünde. Kristof Kolomb'un doğum yeri olan kent, Piazza dei Ferrari, San Lorenzo Katedrali, San Matteo Meydanı, Dükler Sarayı, Palazzo Reale’nin yanı sıra rengârenk evlerin çevrelediği limanı ve 3. yüzyıldan kalma evleri ve kiliseleriyle keşfedilmesi gereken bir kent.

İtalya'nın en büyük, Akdeniz’in ise Marsilya Limanı'ndan sonra ikinci büyük limanı olan Cenova Limanı, âşıklar şehri Portofino, Cinque Terre, 15’inci ve 19’uncu asırların gökdelenleri, dar sokakların etrafında sanat eseri olan yapılarıyla ziyaretçilerini başka âlemlere sürüklüyor. Özellikle gece olduğunda binaların ışıklı pencerelerinden gelen çatal kaşık sesleri ve hiç de az olmayan sokak müzisyenlerinin ve lokantaların hoş gürültüsüyle gezilecek bu daracık sokakların cazibesi bir kat daha artıyor.

Kentin eski tarihi merkezi Le Strade Nuove ve Rollilerin Sarayları olarak bilinen Palazzi dei Rolli’nin yer aldığı bölge. Genova'nın şimdiki merkezi olan Piazza Del Ferrari kentin en işlek meydanı. Görülecek yerlerin çoğunun yürüme mesafesinde olduğu kentte, bu meydandan her yere ulaşım mümkün. Christopher Colombus’un evi olarak bilinen Casa della Famiglia Colombo, Avrupa’nın en büyük Akvaryumu olan Acquario, Biosfera Botanik Bahçesi, Museo Palazzo Rosso ve Museo Palazzo Bianco Müzeleri, Palazzo Ducale Sergi Sarayı ve 12. Yüzyıl tarihli Cattedrale di San Lorenzo. Katedralin inşa tarihi 12. Yüzyıl olarak gösterilse de bazı bölümlerinin beşinci ila altıncı yüzyıllara dek uzandığı biliniyor. Şehri koruması amacıyla 18. yüzyılda inşa edilen surlar kentin içerisinde kalmış fakat surlardaki Forte Sperone noktasından şehir ufuk çizgisi boyunca izlenebiliyor.

Tarihi ve kültürel dokunun zarif buluşması Cenova’yı göz kamaştırıcı bir konuma getiriyor. Yedi tiyatro, altmış sinema salonunun yer aldığı ve opera, bale, konser gibi organizasyonların düzenlendiği muazzam Carlo Felice Opera House bunun en somut kanıtı. Yirmi iki tane müzeye ev sahipliği yapan Cenova, kimi zaman küçük sokaklardan kimi zaman caddelerden geçerek Rönesans ruhunu yansıtan kiliselere ve küçük saraylara ulaştığınız, eski liman bölgesi olan Porte Antico’da Akdeniz’e doyduğunuz yaşlı fakat çok değerli bir kent. Bu sıcakkanlı liman şehrinde, metro ağı çok gelişmiş olmasa da toplu taşımada otobüs yaygın. Cenovalılar ise çoğunlukla motosiklet kullanıyor. 

Yeme-İçme

Eski Liman bölgesi olan Porto Antico’da yemek yemek Cenova’da mutlaka yapılması gerekenlerden biri. Burada hem deniz kıyısının huzurlu manzarası hem de taze ve çeşitli deniz ürünlerini tatmak için birebir. İkinci olarak ise, fesleğen ile yapılan pesto sosunun kökeninin Cenova olduğu biliniyor, dolayısıyla gelmişken mutlaka pesto soslu makarnayı deneyin. Sabahları sıcak sıcak focaccia ekmeği ile bruschetta Cenova’ya özgü diğer lezzetler.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul- Cenova arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Haftanın 7 günü ulaşımın mümkün olduğu Cenova’ya yolculuk İstanbul’dan 3 saat sürüyor. Aynı zamanda kuzey İtalya'nın en büyük tren istasyonu olan Brignole Tren İstasyonu’na birçok İtalya şehrinden tren seferleri bulunuyor. 

Cenova Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 8/7
weather forecast icon for 8,00 degrees
icon temperature 5/4
weather forecast icon for 5,29 degrees
icon temperature 5/3
weather forecast icon for 4,85 degrees
icon temperature 2/-2
weather forecast icon for 2,02 degrees
icon temperature 2/0
weather forecast icon for 2,13 degrees
x
Cenova Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Cenova etrafındaki yerleri keşfet

 • Albenga Uçak Bileti

  Albenga

 • Cuneo Uçak Bileti

  Cuneo

 • Torino Uçak Bileti

  Torino

 • Pisa Uçak Bileti

  Pisa

 • Nice Uçak Bileti

  Nice

 • Milano Uçak Bileti

  Milano

 • Verona Uçak Bileti

  Verona

 • Lugano Uçak Bileti

  Lugano

 • Sophia Antipolis Uçak Bileti

  Sophia Antipolis

 • Mont Dauphin Uçak Bileti

  Mont Dauphin

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.