Cenova Uçak Bileti
Turna.com'da

Cenova Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Cenova 3.128,43 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Nisan
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Cenova Uçak Bileti Fiyatları

Cenova varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 15s 15d
16 Ekim 2023, Pazartesi 17:50
KLM Royal Dutch Airlines
1 aktarmalı - 21s 35d
01 Kasım 2023, Çarşamba 17:55
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 16s 45d
14 Ekim 2023, Cumartesi 18:50
ITA Airways
1 aktarmalı - 10s 50d
20 Ekim 2023, Cuma 11:55
Vueling
direkt-uçuş - 2s 55d
22 Ekim 2023, Pazar 06:50
KLM Royal Dutch Airlines
2 aktarmalı - 6s 50d
18 Kasım 2023, Cumartesi 10:40
ITA Airways
1 aktarmalı - 4s 10d
30 Kasım 2023, Perşembe 06:10

Cenova Kalkışlı Uçak Seferleri

Cenova uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

KLM Royal Dutch Airlines
2 aktarmalı - 49s 25d
30 Kasım 2023, Perşembe 14:00
ITA Airways
2 aktarmalı - 9s 40d
21 Ekim 2023, Cumartesi 06:30
KLM Royal Dutch Airlines
1 aktarmalı - 17s 35d
12 Ekim 2023, Perşembe 15:20
ITA Airways
1 aktarmalı - 16s 55d
10 Kasım 2023, Cuma 06:20
ITA Airways
2 aktarmalı - 9s 30d
13 Kasım 2023, Pazartesi 11:15
ITA Airways
1 aktarmalı - 16s 55d
11 Ekim 2023, Çarşamba 06:40

Cenova uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Cenova arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Cenova şehrine en sık uçulan yerlerden Londra, İstanbul ve Paris için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla Londra uçak bileti, İstanbul uçak bileti ve Paris uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Cenova uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Amsterdam Cenova 2.479 TL, Ankara Cenova 5.192 TL ve İstanbul Cenova 3.128 TL.

En uygun Cenova uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 22 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Ocak ve Temmuz ayları İtalya, Cenova için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Nisan ve Mayıs.

İtalya'nın Ligurya Bölgesi'nin merkezi ve bölgenin başkenti olan Cenova, şehir ve yerel idare bakımından bir komün olarak biliniyor. 2004'te Avrupa Kültür Başkentliği de yapan kent, zengin sanat, müzik, gastronomi, mimarı ve tarihsel özellikleriyle dünya çapında öne çıkıyor. Cenova, dar sokakları, tarihi binaları ve sıcakkanlı insanlarıyla, binlerce yıllık tarihi günümüze taşıyan, turistler tarafından oldukça rağbet gören bir liman şehri.

Tarihi

Tarihi MÖ. 5 ve 6. Yüzyıllara dek uzanan Cenova, Yunan, Roma, Kartaca, Roma İmparatorluğu gibi pek çok medeniyetin egemenliğinde devamlı zenginleşerek her dönemde dikkat çekmiş. Venedikliler gibi deniz ticaretinde söz sahibi olarak Cenova veya Ceneviz olarak adlandırılan kent, 10. Yüzyılda Ceneviz Cumhuriyeti kurulmadan önce dukalıkla yönetilmiş. Cenovalılar 12. Yüzyılda Akdeniz ve Karadeniz limanlarında birçok koloni kurarak Bizans zamanında Galata Limanı'nda önemli imtiyazlar elde etmiş. Tarih kitaplarından aşina olduğumuz Cenevizliler, Pera olarak adlandırılan Galata Semti'nin de asli sakinleri. Büyük bir kısmı UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Cenova, bugün 800 bin nüfuslu, İtalya'nın önemli liman şehirlerinden biri. Haçlı Seferlerinin ardından Avusturya İmparatorluğu'nun içinde kalarak müstakil İtalya'nın kurucu unsuru olmuş.

Gezilecek Yerler

Kültürü ve tarihi değeriyle, İtalyan Rivierası olarak adlandırılan Cenova, daracık sokakları, 16. yüzyıl sarayları, Barok yapıları, Romanesk kiliseleri, meydanları ile tam bir orta çağ kenti görünümünde. Kristof Kolomb'un doğum yeri olan kent, Piazza dei Ferrari, San Lorenzo Katedrali, San Matteo Meydanı, Dükler Sarayı, Palazzo Reale'nin yanı sıra rengârenk evlerin çevrelediği limanı ve 3. yüzyıldan kalma evleri ve kiliseleriyle keşfedilmesi gereken bir kent.

İtalya'nın en büyük, Akdeniz'in ise Marsilya Limanı'ndan sonra ikinci büyük limanı olan Cenova Limanı, âşıklar şehri Portofino, Cinque Terre, 15'inci ve 19'uncu asırların gökdelenleri, dar sokakların etrafında sanat eseri olan yapılarıyla ziyaretçilerini başka âlemlere sürüklüyor. Özellikle gece olduğunda binaların ışıklı pencerelerinden gelen çatal kaşık sesleri ve hiç de az olmayan sokak müzisyenlerinin ve lokantaların hoş gürültüsüyle gezilecek bu daracık sokakların cazibesi bir kat daha artıyor.

Kentin eski tarihi merkezi Le Strade Nuove ve Rollilerin Sarayları olarak bilinen Palazzi dei Rolli'nin yer aldığı bölge. Genova'nın şimdiki merkezi olan Piazza Del Ferrari kentin en işlek meydanı. Görülecek yerlerin çoğunun yürüme mesafesinde olduğu kentte, bu meydandan her yere ulaşım mümkün. Christopher Colombus'un evi olarak bilinen Casa della Famiglia Colombo, Avrupa'nın en büyük Akvaryumu olan Acquario, Biosfera Botanik Bahçesi, Museo Palazzo Rosso ve Museo Palazzo Bianco Müzeleri, Palazzo Ducale Sergi Sarayı ve 12. Yüzyıl tarihli Cattedrale di San Lorenzo. Katedralin inşa tarihi 12. Yüzyıl olarak gösterilse de bazı bölümlerinin beşinci ila altıncı yüzyıllara dek uzandığı biliniyor. Şehri koruması amacıyla 18. yüzyılda inşa edilen surlar kentin içerisinde kalmış fakat surlardaki Forte Sperone noktasından şehir ufuk çizgisi boyunca izlenebiliyor.

Tarihi ve kültürel dokunun zarif buluşması Cenova'yı göz kamaştırıcı bir konuma getiriyor. Yedi tiyatro, altmış sinema salonunun yer aldığı ve opera, bale, konser gibi organizasyonların düzenlendiği muazzam Carlo Felice Opera House bunun en somut kanıtı. Yirmi iki tane müzeye ev sahipliği yapan Cenova, kimi zaman küçük sokaklardan kimi zaman caddelerden geçerek Rönesans ruhunu yansıtan kiliselere ve küçük saraylara ulaştığınız, eski liman bölgesi olan Porte Antico'da Akdeniz'e doyduğunuz yaşlı fakat çok değerli bir kent. Bu sıcakkanlı liman şehrinde, metro ağı çok gelişmiş olmasa da toplu taşımada otobüs yaygın. Cenovalılar ise çoğunlukla motosiklet kullanıyor.

Yeme-İçme

Eski Liman bölgesi olan Porto Antico'da yemek yemek Cenova'da mutlaka yapılması gerekenlerden biri. Burada hem deniz kıyısının huzurlu manzarası hem de taze ve çeşitli deniz ürünlerini tatmak için birebir. İkinci olarak ise, fesleğen ile yapılan pesto sosunun kökeninin Cenova olduğu biliniyor, dolayısıyla gelmişken mutlaka pesto soslu makarnayı deneyin. Sabahları sıcak sıcak focaccia ekmeği ile bruschetta Cenova'ya özgü diğer lezzetler.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul- Cenova arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Haftanın 7 günü ulaşımın mümkün olduğu Cenova'ya yolculuk İstanbul'dan 3 saat sürüyor. Aynı zamanda kuzey İtalya'nın en büyük tren istasyonu olan Brignole Tren İstasyonu'na birçok İtalya şehrinden tren seferleri bulunuyor.

Cenova uçak bileti ile ilgili sorular

 • Cenova şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Cenova şehrine en sık uçan havayolu firmaları, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, Türk Hava Yolları, Air France ve Tarom. En popüler parkur Londra – Cenova olup, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines ve ITA Airways bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Cenova uçuşu ne kadar?
  Cenova şehrine önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 20 Ekim 2023 tarihinde Amsterdam Cenova arasında olup 2.479 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Cenova arasında olup 8.826 TL’dir.
 • Cenova havalimanları nerede?
  Cenova Cristoforo Colombo Havalimanı şehir merkezine 8 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Cenova uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Cenova uçak bileti bulmanızı sağlar.

Cenova Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Cenova Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Torino Uçak Bileti
  Torino
 • Nice Uçak Bileti
  Nice
 • Milano Uçak Bileti
  Milano
 • Bolonya Uçak Bileti
  Bolonya
 • Floransa Uçak Bileti
  Floransa
 • Venedik Uçak Bileti
  Venedik
 • Cenevre Uçak Bileti
  Cenevre
 • Marsilya Uçak Bileti
  Marsilya
 • Zürih Uçak Bileti
  Zürih
 • Liyon Uçak Bileti
  Liyon

Cenova Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Cenova uçak bileti için Cenova uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Cenova uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Ankara - Cenova 5.191,96
İstanbul - Cenova 3.128,43
İzmir - Cenova 6.056,72
Londra - Cenova 4.425,06
Manchester - Cenova 5.440,57
Paris - Cenova 2.133,42
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: