En Ucuz Washington Bolonya Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Bolonya
2 aktarmalı - 16s 48d
29 Eylül 2017, Cuma 10:39
Washington - Bolonya
2 aktarmalı - 16s 42d
29 Eylül 2017, Cuma 13:49

En Ucuz Bolonya Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Catania - Bolonya
direkt-uçuş - 1s 40d
27 Temmuz 2017, Perşembe 07:30
İstanbul - Bolonya
direkt-uçuş - 1s 55d
18 Ekim 2017, Çarşamba 11:55
Paris - Bolonya
direkt-uçuş - 1s 40d
17 Ağustos 2017, Perşembe 07:30
İzmir - Bolonya
1 aktarmalı - 3s 5d
04 Ekim 2017, Çarşamba 05:45
Antalya - Bolonya
1 aktarmalı - 3s 20d
20 Eylül 2017, Çarşamba 06:00
Ankara - Bolonya
1 aktarmalı - 3s 5d
19 Ekim 2017, Perşembe 08:35
Adana - Bolonya
1 aktarmalı - 3s 35d
08 Ekim 2017, Pazar 05:40
Sofya - Bolonya
1 aktarmalı - 1s 50d
09 Ağustos 2017, Çarşamba 19:05

Bolonya, İtalya

Kızıl Şehir Bolonya
Kızıl Şehir Bolonya

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Bolonya, Orta Çağ mimarisinin örneklerini taşıyan sokakları, Avrupa’da yüksek öğretimin başladığı ilk yer olan üniversitesi, kırmızı tuğlalarının varlığı nedeniyle aldığı ‘Kızıl Şehir’ benzetmesi ve Bolonez sosa ismini veren lezzet dünyası ile bölgenin en güzel destinasyonlarından.

 Kızıl unvanına gönderme yapılan üst düzeyde solcu varlığına sahip olan şehir, geçmişte bu özelliği ile İtalya’da en çok ismi duyulan şehirlerden biriydi.  1088 yılında kurulan ve Avrupa’nın en eski üniversitesi olarak kabul edilen Bolonya Üniversitesi, Dante, Kopernik ve Erasmus gibi ünlü isimlerin de okuluydu.

Bolonya Gezilecek Yerler

İtalya ile Avrupa arasında transit bir geçiş noktası özelliği taşıyan Bolonya, önemli demiryolu, karayolu ve havayolu bağlantısı konumunda. Futbol fanatizminin en fazla hissedildiği ülkelerden İtalya’da basketbolla anılan Bolonya Eurolegue’de oynayan iki basketbol takımına sahip.

Yürüyerek rahatlıkla gezilebilen şehir merkezinde, motosiklet ve scooterlar her köşe başında karşınıza çıkabilir. Şehrin en önemli meydanı olan Piazza Maggiore, tam anlamıyla bir kavşak noktası. İşten çıkan, okula giden, mola veren ya da şehri gezmeye gelen herkesin bir kahve içimlik uğradığı meydan ve çevresinde çok sayıda kafe bulunuyor.

Bolonya gezilecek yerler arasında ilk akla gelen noktalardan olan San Petronio Bazilikası, ismini 431-450 yıllarında yapıda yaşayan azizden almış. İtalyan Rönesansının en etkileyici yapılarından biri olarak kabul edilen bazilika, büyük sekiz piskoposluk merkezi arasında. Papa II. Jean Paul’un ölüm töreni de bu bazilikada gerçekleşti.

Neptün Meydanı (Piazza del Nettuno), 1563 yılında yapılan çeşmesiyle şehrin buluşma noktalarından. Çeşmesinden su içilebilen meydan, günün her saati kalabalık. Şehrin en yüksek noktasında enfes bir manzaraya sahip olan San Luka Bazilikası, Guardia Tepesi üzerinde yer alıyor. 1192 yılına tarihlenen bazilikaya girişin ücretsiz olması nedeniyle her dönem yoğunluk yaşanıyor.

İki Kule (Two Towers), 12. yüzyılda inşa edilen ve Bolonya’nın simge yapıları arasında gösterilen mimari şaheserler. Her ikisi de aynı dönemde inşa edilen kulelerden biri 97 metre, diğeri 48 metre uzunluğunda. Girişin ücretli olduğu kulelerin zirvesinde kızıl kenti gözlemlemek ve tüm yolların kesiştiği meydana merhaba demek mümkün. 

1263 yılında inşa edilen ve İtalya’da inşa edilen ilk Gotik yapılardan biri olan San Fransisko Bazilikası, çan kulesiyle de kendine hayran bırakıyor. Bolonya’nın tarih kokan sokakları tüm ziyaretçileri etkilemeyi başarıyor.

Bolonya’ya Nasıl Gidilir

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü direkt uçak seferlerinin bulunduğu Bolonya’ya ulaşım oldukça kolay. Bolonya uçak bileti bu yolculuk için ilk adım olabilir. İtalya’nın diğer şehirleri ve bazı Avrupa kentlerinden bağlantılı uçuşlarla da şehre gidilebiliyor. İtalya içerisinde otobüslerle şehirlerarası yolculuk yapılabiliyor.

Orta Çağ esintisi taşıyan, Kızıl Şehir Bolonya, tarihi hissettiren atmosferi ile ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Bu güzel ve etkileyici şehri keşfetmek için hemen uçak biletlerine göz atın!

Bolonya Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
30/18
33/20
34/22
33/19
34/21
x
Bolonya Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Bolonya etrafındaki yerleri keşfet

 • Floransa

  Floransa

 • San Marino

  San Marino

 • Rimini

  Rimini

 • Pisa

  Pisa

 • Jesolo

  Jesolo

 • Verona

  Verona

 • Venedik

  Venedik

 • Perugia

  Perugia

 • Cenova

  Cenova

 • Ancona

  Ancona

Bolonya İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: