En Ucuz Washington Beyrut Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Qatar Airways
Washington - Beyrut
1 aktarmalı - 19s 50d
19 Mart 2019, Salı 19:35
Qatar Airways
Washington - Beyrut
1 aktarmalı - 19s 50d
23 Mart 2019, Cumartesi 19:35
Air Canada
Washington - Beyrut
2 aktarmalı - 16s 55d
26 Ocak 2019, Cumartesi 16:40

En Ucuz Beyrut Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Continental Airlines
direkt-uçuş - 45d
19 Mart 2019, Salı 22:30
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 50d
01 Şubat 2019, Cuma 21:30
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 16s 5d
22 Şubat 2019, Cuma 10:45
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 8s 50d
06 Mart 2019, Çarşamba 18:00
Pegasus
1 aktarmalı - 13s 55d
29 Mart 2019, Cuma 11:10
Pegasus
1 aktarmalı - 13s 45d
03 Mart 2019, Pazar 09:35
Pegasus
1 aktarmalı - 15s 5d
27 Şubat 2019, Çarşamba 10:00
Pegasus
1 aktarmalı - 13s 25d
17 Mart 2019, Pazar 11:40

Beyrut, Lübnan

'' Ortadoğu Masalı Beyrut
Beyrut

Orta Doğu'nun Paris'i olarak anılan Beyrut, köklü tarihi geçmişi, muhteşem kumsalları, lezzetli yemekleri, hareketli eğlence yaşamı, modern kent kimliğiyle geçmişi bütünleştiren yapısıyla Lübnan'ın en çok ziyaretçi çeken şehri ve başkenti.

Nüfusu 2 milyonu aşan kent Akdeniz kıyısında, bir körfez boyunca uzanıyor. Akdeniz ikliminin etkisiyle kıyılarında palmiye ağaçlarının, uzun kumsalların ve yılın büyük bir bölümünde güneşin sıcaklığının hissedildiği yapısıyla önemli bir turizm merkezi olan şehir, Orta Doğu'da çok tercih edilen bir özellikte.

Beyrut Gezilecek Yerler

Yüzyıllar boyunca Orta Doğu'nun kültür, sanat ve fikir başkenti konumunda olan Beyrut, Lübnan'da yaşanan iç karışıklık ve çatışmalar nedeniyle 1970'lerden itibaren büyük yıkım yaşadı. İç savaşın etkisiyle taş taş üstünde kalmayan şehir, geçmişle günümüz arasındaki bağlarını kısa süreli kaybetse de yeni yapılanma sonucunda hasar giderildi.

Ülkenin en önemli liman kenti olan Beyrut, güneşin yüzünü sakınmadığı plajları, geniş kayalıkların olduğu sahil şeridi, Roma, Bizans, Memlük ve Osmanlı dönemini yansıtan tarihi yapıları, palmiyelerle bezeli caddeleri ve muhteşem lezzete sahip yemekleriyle oldukça popüler.

Şehrin batısında, Akdeniz sahili boyunca uzanan Raouché, modern Beyrut'un sembollerinden. Raouché sahilinin biraz açığında bulunan Güvercin Kayalıkları bölgeyi ziyaret edenlerin fotoğraf çektirdiği ve görmek için sabırsızlandığı güzellikte bir görsel değer sunuyor. Aynı bölgede bulunan Corniche deniz ve dağların arasında etkileyici manzarasıyla görülmeye değer.

Beyrut'un kalbinin attığı Solidere, geçmişte sahip olduğu tarihi değer taşıyan eserlerle beraber ayağa kaldırılan bir yerleşim yeri. Geçmişten günümüze yaşanmışlıkları temsil eden kilise ve camiler, Roma dönemi izleri taşıyan kalıntılar, Osmanlı Saat Kulesi, Ulusal Parlamento Binası ve Büyük Serail gibi yapıların her biri ziyaretçileri etkileyecek önemde.

Osmanlı ordusunun kışla olarak kullandığı ve 1853 yılında yaptırılan Büyük Serail, şehirde Osmanlı izlerinin görülebileceği en büyük yapı. Fransız yönetimi döneminde, Fransız mandasının da kullandığı bina günümüzde devlet sarayı işlevi taşıyor.

Çok sayıda inanç merkezinin bulunduğu Beyrut'ta bu yapılardan en çok tanınan ve ziyaret edilenleri Al Saray Camii, Ain El Mreisseh Camii, Al Majedieh Camii, Saint George Maronite Katedrali, St. Elias Yunan Ortodoks Katedrali, Al Omari Camii, Saint George Yunan Ortodoks Katedrali ve Emir Assaf Camii olarak sıralanıyor.

Orta Doğu'nun en eski müzelerinden biri olan Beyrut Amerika Üniversitesi Müzesi, Taş Devri'nden İslam Dönemi'ne kadar geniş bir zaman dilimini yansıtan eserleriyle oldukça popüler. Lübnan ve Doğu eserleri, Arap sikkeleri, çanak ve çömlekler, kil tabletler ile dönemsel özel sergiler müzede görülebilir. Ulusal Beyrut Müzesi ve Sursock Müzesi de müze listesine dahil edilmesi gereken önemli yerlerden.

Beyrut'a Nasıl Gidilir

İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan haftanın 7 günü direkt uçuşun gerçekleştiği Beyrut'a Ankara ve Adana'dan da uçak seferleri düzenleniyor. Beyrut uçak bileti alarak bu etkileyici şehri ziyaret etmek mümkün.

Orta Doğu'nun en gelişmiş yerleşim merkezlerinden, bölgenin en önemli kültür sanat başkenti olan Beyrut, müzelerinden lezzetli yemeklerine kadar ziyaretçilerini her açıdan doyuran, keyif veren, etkileyen bir yer. Yakın coğrafyamızın en güzel şehirlerinden biri olan Beyrut seyahatini gerçekleştirmek için hemen, şimdi uçak biletlerine göz atın.

Beyrut Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 15/7
weather forecast icon for 14,82 degrees
icon temperature 14/6
weather forecast icon for 14,14 degrees
icon temperature 15/7
weather forecast icon for 15,08 degrees
icon temperature 15/12
weather forecast icon for 14,69 degrees
icon temperature 15/13
weather forecast icon for 14,85 degrees
x
Beyrut Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Beyrut etrafındaki yerleri keşfet

 • Larnaca Uçak Bileti

  Larnaca

 • Tel Aviv Yafo Uçak Bileti

  Tel Aviv Yafo

 • Amman Uçak Bileti

  Amman

 • Lefkoşa Uçak Bileti

  Lefkoşa

 • Paphos Uçak Bileti

  Paphos

 • Hatay Uçak Bileti

  Hatay

 • Adana Uçak Bileti

  Adana

 • Alanya Uçak Bileti

  Alanya

 • Gaziantep Uçak Bileti

  Gaziantep

 • Kahramanmaraş Uçak Bileti

  Kahramanmaraş

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.