Husein Sastranegara Havalimanı Hakkında

Husein Sastranegara Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Endonazya’nın Bandung şehrinde bulunan Husein Sastranegara Havalimanı, şehir merkezine sadece 4.8 kilometre ve ana tren istasyonuna 2.5 kilometre uzakta yer alıyor. Yurt dışı ve yurt içi seferlerin düzenlendiği havalimanı, üç katlı yapısı ile 145 hektarlık bir alanı kaplıyor. Her yıl yaklaşık 1 milyon yolcuyu misafir eden havalimanından, yurt içinde Bandar Lampung, Surabaya, Surakarta, Malang, Jakarta, Yogyakarta gibi şehirlere; yurt dışında ise Kuala Lumpur, Singapur gibi kentlere aktarmalı uçuşlar gerçekleştiriliyor. Husein Sastranegara Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımda kullanılan farklı araçlar mevcut.

Otobüs

Husein Sastranegara Havalimanı’ndan şehir merkezine Bus Kota ve Trans Metro Bandung adı verilen belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Havalimanı şehir merkezine oldukça yakın olmasına rağmen trafik sıkışıklığı nedeniyle şehir merkezine ulaşım uzun sürebiliyor. Havalimanı yakınında yer alan otobüs duraklarından belediye otobüsüne binebilir ve trafiğin durumuna bağlı olarak 15 ile 30 dakika arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Otobüsler hafta içi ve hafta sonu 06.00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Angkot

Şehre özel bir ulaşım aracı olan on kişilik kapalı minibüs angkotlar ile havalimanından şehir merkezine ulaşım mümkün. Belirli bir durağı olmayan ankgotlar yolcuları istedikleri yerde indiriyor. Küçük bir araç olduğu için eşyanız çok ise uygun bir ulaşım aracı olmayan ankgotlar ile şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 1 saati buluyor. Rengârenk tasarımları ile oldukça ilgi çeken angkotlarla şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık 5000 IDR tutuyor (2019).

Becak

Havalimanı dışında bulunan üç tekerlekli bisiklet yani becakla da şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Tek yolcu kapasitesine sahip olan becaklar çok fazla eşyası olanlar için uygun bir seçenek değil. Becaklarla şehir merkezine ulaşım 1.5 saati bulabiliyor ve ortalama 10.000 IDR olarak ücretlendiriliyor (2019).

Otel Servisleri

Havalimanı ile şehri merkezi arasında hizmet veren bir servis bulunmuyor ancak bazı oteller kendi konuklarına özel, ücretsiz servis hizmeti veriyor. Seyahatinizden önce konaklayacağınız oteli arayarak, servise dair bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Havalimanının çıkışına konumlanan taksilerle şehir merkezine ulaşmak mümkün. Taksimetre bulunmadığı için ücret konusunda pazarlık yapılabiliyor. Ortalama olarak şehir merkezine ulaşım 30.000 IDR tutuyor ve yolculuk yaklaşık 15-20 dakika sürüyor (2019).

Araç Kiralama

Havalimanında yer alan araç kiralama firmalarından ya da internet üzerinden araç kiralanarak şehir merkezine ulaşım sağlanabiliyor. Havalimanının çıkışındaki Pajajan yolu izlenerek 15-20 dakika içinde Bandung şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Şehir Merkezinden Husein Sastranegara Havalimanı’na Ulaşım

Endonazya’nın Bandung şehrinde bulunan Husein Sastranegara Havalimanı, şehir merkezine sadece 4.8 kilometre ve ana tren istasyonuna 2.5 kilometre uzakta yer alıyor. Yurt dışı ve yurt içi seferlerin düzenlendiği havalimanı, üç katlı yapısı ile 145 hektarlık bir alanı kaplıyor. Her yıl yaklaşık 1 milyon yolcuyu misafir eden havalimanından, yurt içinde Bandar Lampung, Surabaya, Surakarta, Malang, Jakarta, Yogyakarta gibi şehirlere; yurt dışında ise Kuala Lumpur, Singapur gibi kentlere aktarmalı uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Geniş bir alana yayılan Husein Sastranegara Havalimanı’nda alışveriş mağazaları, restoran, cafe, eczane, danışma ofisi, döviz bürosu, araç kiralama şirketleri, bilet satış ofisleri, ATM, bekleme salonları, revir ve ücretsiz internet hizmeti bulunuyor. Bandung şehrine özgü yemeklerin sunulduğu restoranda yemeğinizi yiyebilir, şehre özel hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz. Fiziksel engelliler için tekerlekli sandalye hizmeti veren havalimanının gelen ve giden yolcu kısmında bavul alma hizmeti veriliyor. 10.000 m²'lik park alanına sahip olan Bandung'daki Husein Sastranegara Uluslararası Havaalanı, seyahatiniz sırasında aracınız için kısa ve uzun süreli otopark olanağı sağlıyor. İlk 15 dakika ücretsiz ve sonraki her bir saat için 3000 IDR olan otopark ücreti, uzun süreli parklarda havaalanı yönetimine bağlı olarak değişiyor. Şehir merkezinden Husein Sastranegara Havalimanı’na ulaşım, farklı alternatifler ile kolayca sağlanıyor.

Otobüs

Şehir merkezinden Husein Sastranegara Havalimanı’na Bus Kota ve Trans Metro Bandung adı verilen belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Şehir merkezindeki otobüs duraklarından üzerinde havalimanı yazan belediye otobüslerine binebilir ve trafiğin durumuna bağlı olarak 15-30 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Otobüsler hafta içi ve hafta sonu 06:00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Taksi

Şehir merkezindeki taksi duraklarından taksi ile havaalanına ulaşım sağlanabiliyor. Taksilerde, taksimetre cihazı bulunmadığı için ücret konusunda pazarlık yapılması öneriliyor. Ortalama olarak şehir merkezinden havalimanına ulaşım 30.000 IDR tutuyor ve yolculuk yaklaşık 15-20 dakika sürüyor (2019).

Angkot

Şehre özel bir ulaşım aracı olan on kişilik kapalı minibüs angkotlar ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım mümkün. Belirli bir durağı olmayan ankgotlar yolcuları istedikleri yerde indiriyor. Angkotlar ile havalimanına ulaşmak yaklaşık 1 saati buluyor. Rengârenk tasarımları ile oldukça ilgi çeken angkotlarla havalimanına ulaşım ise yaklaşık 5000 IDR tutuyor (2019).

Becak

Şehir merkezinde hizmet veren üç tekerlekli bisikletler, yani becaklarla da havalimanına ulaşım sağlanabiliyor. Tek yolcu kapasitesine sahip olan becaklar çok fazla eşyası olanlar için pek uygun bir seçenek değil. Becaklarla havalimanına ulaşım 1.5 saati bulabiliyor ve ortalama 10.000 IDR olarak ücretlendiriliyor (2019).

Husein Sastranegara Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Jl. Pajajaran No.156, Husen Sastranegara, Kec. Cicendo, Kota Bandung, Jawa Barat 40174, Endonezya

Telefon: +62 22 6033971

Fax: +62 22 6033971

Husein Sastranegara Yakınındaki Havalimanları

 • Jakarta (Soekarno Hatta Havalimanı)
  Jakarta (Soekarno Hatta Havalimanı)
 • Bali (Denpasar Ngurah Rai Havalimanı)
  Bali (Denpasar Ngurah Rai Havalimanı)
 • Singapur (Şehir) (Changi Havalimanı)
  Singapur (Şehir) (Changi Havalimanı)
 • Kuala Lumpur (Klia Havalimanı)
  Kuala Lumpur (Klia Havalimanı)
 • Kuala Lumpur (Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı)
  Kuala Lumpur (Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı)
 • Phuket (Phuket Havalimanı)
  Phuket (Phuket Havalimanı)
 • Bangkok (Suvarnabhumi Havalimanı)
  Bangkok (Suvarnabhumi Havalimanı)
 • Manila (Ninoy Aquino Havalimanı)
  Manila (Ninoy Aquino Havalimanı)
 • Male (Male Havalimanı)
  Male (Male Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.