facebook pageview

En Ucuz İstanbul Astrakhan Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 10d
02 Mart 2018, Cuma 14:55
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 10d
16 Mart 2018, Cuma 14:55
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 55d
06 Nisan 2018, Cuma 14:45
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 45d
08 Nisan 2018, Pazar 12:30
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 50d
16 Nisan 2018, Pazartesi 14:50
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 10d
24 Şubat 2018, Cumartesi 14:55
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 10d
26 Şubat 2018, Pazartesi 14:55
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 10d
27 Şubat 2018, Salı 14:55

En Ucuz Astrakhan Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

S7 Airlines
Moskova - Astrakhan
direkt-uçuş - 3s 15d
28 Şubat 2018, Çarşamba 12:15
Aeroflot
Antalya - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 50d
06 Nisan 2018, Cuma 01:50
Aeroflot
İstanbul - Astrakhan
1 aktarmalı - 6s 10d
02 Mart 2018, Cuma 14:55
Aeroflot
Tiflis - Astrakhan
1 aktarmalı - 5s 55d
10 Mart 2018, Cumartesi 03:10
AtlasGlobal
İzmir - Astrakhan
2 aktarmalı - 7s 10d
24 Mart 2018, Cumartesi 08:40

Astrakhan, Rusya

'' Rusya’nın Güney Kalesi
Astrakhan

Ural-Volga bölgesinin en güneyinde, Hazar denizinin kuzey kıyısında yer alan Astrahan, Rusya’nın güneybatısında yer alan şirin bir liman kenti. Volga Nehri’nin Hazar Denizi’ne döküldüğü yerde 11 ada üzerine kurulu olan Astrahan, 160 milletten 13 farklı dinden insanı barındıran kozmopolit bir kent.

Ön Asya, İran ve Hindistan ticaret yolu üzerinde yer alan Astrahan, adaları birbirine bağlayan yaklaşık 40 köprünün bulunduğu ve Volga deltası sayesinde önemli balıkçılık, gemi yapımı, petrol arıtma endüstri kollarının geliştiği kentlerden birisi. Astrahan oldukça büyük bir endüstri merkezi olduğu kadar yük trafiği açısından ülkenin en büyük limanlarından biri.

Tarihi

Rusya-İran arasında Volga-Hazar yolu üzerindeki stratejik konumunu tarih boyunca koruyan Astrahan, günümüzde olduğu gibi geçmişte de büyük bir ticaret merkeziymiş. Ortaçağda Altınordu Devleti’nin başkenti olan şehir, 1554’te Korkunç İvan tarafından Rus topraklarına katılmış. Osmanlı Devleti’nin Orta Asya'daki Türk hanlıklarını kendisine katmak ve Rusya'yı durdurmak için Astrahan'a yaptığı seferler istenilen neticeye ulaşmamış. 1600 ve 1700’lerde meydana gelen ayaklanmaların ardından Büyük Petro’nun İran’a düzenlediği seferin merkezi olan kent Bolşeviklerle Beyaz Ruslar arasındaki şiddetli çatışmalara sahne olmuş ve 2. Dünya Savaşı’nda Alman işgaline uğramış.

Türk, Rus ve Altın Ordu tarihi bakımından oldukça önemli bir yeri olan Astrahan’ın nüfusunu Türkler, Ruslar, Kazaklar ve Tatarlar oluştursa da Rusya’nın en büyük eğitim ve kültür merkezi olarak farklı din ve milletten insanı barındıran kozmopolit bir şehir.

Gezilecek Yerler

Astrahan, tarihi olan tüm yapılarının koruma altına alındığı, yüz yıllar boyunca farklı kültürlerin antik kalıntıları, Hint, İran tarzı oryantal mimari yapıları, Barok dönemi eserleri, hanları, kervansarayları, tiyatro, konser, sergi salonları ve müzeleriyle dolu dolu bir kent.

Sekiz kuleli, duvarlarla çevrili ve üçgen şeklinde taş bir kale olan Astrahan Kremlini, 1620 yılında inşa edilmiş, Astrahan’ın en görülesi ve sembol yapısı. Her ikisi de 1700’lerde inşa edilen Uspensky Katedrali ve Troitsky Katedrali, yine şehrin ana sembollerinden biri sayılan Çan Kulesi, Astrahanlıların ve gelen ziyaretçilerin dilek dileyip üzerine kurdele bağladıkları Âşıklar Köprüsü, Zayachy Tepesi ve Süt Anne Vobla Heykeli kentte gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Arkeolojik bölgeler olarak Samolsdelskoe Kazı Alanı, Selitrennoe Arkeoloji Alanı, Altın Orda Devleti Başkenti Saray Batu, Hazar Kağanlığı Başkenti gezilebilir. Bunların dışında pek çok müzesi bulunan Astrahan’da Devlet Tarih ve Mimari Müzesi, Askeri Zafer Müzesi, Astrakhan Kent Tarih Müzesi, Astrakhan Devlet Birleşik Tarih ve Mimari Müzesi Koruma Alanı, Astrakhan Kültürü Müzesi ve Velimir Khlebnikov Evi Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Doğal güzellikleri bakımından da çok zengin olan Astrahan’da, derinliği 1000 metreyi bulan Baskunçak Gölü, dünyanın en büyük ve tuzlu gölü olarak kabul ediliyor ve Rusya’nın tuz ihtiyacını karşılıyor. Gölün yakınlarında yer alan Bogdo Dağı ise Dalay-Lama tarafından kutsandığına inanılıyor ve inanç turizminde çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Astrahan benzersiz konumundan dolayı, Volga deltasındaki 70 çeşit balığın, çok değerli Rus havyarının, karpuzun ve Lotuslar Vadisi’ndeki büyüleyici güzellikteki lotusların da ev sahibi.

Güney Rusya’nın kültür ve sanat merkezi olan Astrahan’ın gece hayatında Rus eğlence kültürü hakim olmakla birlikte Maksakova Filarmoni Konser Salonu, Astrakhan Opera ve Balesi, Astrakhan Devlet Müzik Tiyatrosu, Astrakhan Devlet Dram Tiyatrosu, Astrakhan Devlet Genç İzleyici Tiyatrosu ve Astrakhan Devlet Kukla Tiyatrosu’ndaki etkinliklere katılabilirsiniz.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Çok kültürlü geçmişi ve kozmopolit yapısından dolayı Türk, Rus, Tatar, Hindu ve İran mutfaklarından etkilenen Astrahan mutfağı, temelde balık ve deniz ürünlerinden oluşuyor. Ekmek, tereyağı ve patates ağırlıklı yemekleri sunan pek çok kafe ve restoranın bulunduğu şehirde dünya mutfaklarından lezzetler sunan mekânlar da bulunuyor.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan 30’dan fazla alışveriş merkezinden ve çeşitli pazarlardan ağaç oyma panolar, vernikle işlenmiş betimlemeler, lotus bibloları gibi yöresel Astrahan hatırası alabilirsiniz.

Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Astrahan arasında direkt uçuş seferleri ile Astrahan Havalimanı’na ulaşım mümkün.

Astrakhan Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 2/-2
weather forecast icon for 1,98 degrees
icon temperature 5/-2
weather forecast icon for 4,71 degrees
icon temperature 3/-5
weather forecast icon for 2,81 degrees
icon temperature 4/-1
weather forecast icon for 4,03 degrees
icon temperature 2/-2
weather forecast icon for 1,71 degrees
x
Astrakhan Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Astrakhan etrafındaki yerleri keşfet

 • Elista Uçak Bileti

  Elista

 • Atyrau Uçak Bileti

  Atyrau

 • Volgograd Uçak Bileti

  Volgograd

 • Mahaçkale Uçak Bileti

  Mahaçkale

 • Grozny Uçak Bileti

  Grozny

 • Mineralnye Vody Uçak Bileti

  Mineralnye Vody

 • Vladikavkaz Uçak Bileti

  Vladikavkaz

 • Volgodonsk Uçak Bileti

  Volgodonsk

 • Nalchik Uçak Bileti

  Nalchik

 • Stavropol Uçak Bileti

  Stavropol

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Lütfen geçerli bir e-posta adresi giriniz.