Astrakhan Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Havalimanı
En Ucuz Ay
Şubat
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Astrakhan Uçak Bileti Fiyatları

Astrakhan varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 29s 50d
03 Ocak 2022, Pazartesi 07:45
Pobeda Airlines
1 aktarmalı - 20s 20d
10 Şubat 2022, Perşembe 14:40
Pobeda Airlines
1 aktarmalı - 21s 5d
10 Aralık 2021, Cuma 13:55
Utair Aviation JSC
direkt-uçuş - 2s
30 Aralık 2021, Perşembe 15:40
S7 Airlines
direkt-uçuş - 1s 30d
08 Aralık 2021, Çarşamba 08:10
Aeroflot
1 aktarmalı - 24s 15d
02 Ocak 2022, Pazar 19:45
Pobeda Airlines
direkt-uçuş - 3s 20d
14 Şubat 2022, Pazartesi 07:40

Astrakhan Kalkışlı Uçak Seferleri

Astrakhan uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Pobeda Airlines
1 aktarmalı - 7s 35d
15 Aralık 2021, Çarşamba 11:30
S7 Airlines
direkt-uçuş - 1s 25d
08 Aralık 2021, Çarşamba 11:10
S7 Airlines
1 aktarmalı - 4s 50d
21 Ocak 2022, Cuma 15:30
Pobeda Airlines
direkt-uçuş - 1s 25d
30 Ocak 2022, Pazar 11:30

Astrakhan uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Astrakhan arasında her gün 24 sefer gerçekleştirilir. Astrakhan şehrine en sık uçulan yerlerden İstanbul, Antalya ve Bakü için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Antalya uçak bileti ve Bakü uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Astrakhan uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Soçi Astrakhan 617 TL, Antalya Astrakhan 954 TL ve Bakü Astrakhan 972 TL.

En uygun Astrakhan uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 22 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Mart ve Eylül ayları Rusya, Astrakhan için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Şubat ve Aralık.

Ural-Volga bölgesinin en güneyinde, Hazar denizinin kuzey kıyısında yer alan Astrahan, Rusya'nın güneybatısında yer alan şirin bir liman kenti. Volga Nehri'nin Hazar Denizi'ne döküldüğü yerde 11 ada üzerine kurulu olan Astrahan, 160 milletten 13 farklı dinden insanı barındıran kozmopolit bir kent.

Ön Asya, İran ve Hindistan ticaret yolu üzerinde yer alan Astrahan, adaları birbirine bağlayan yaklaşık 40 köprünün bulunduğu ve Volga deltası sayesinde önemli balıkçılık, gemi yapımı, petrol arıtma endüstri kollarının geliştiği kentlerden birisi. Astrahan oldukça büyük bir endüstri merkezi olduğu kadar yük trafiği açısından ülkenin en büyük limanlarından biri.

Tarihi

Rusya-İran arasında Volga-Hazar yolu üzerindeki stratejik konumunu tarih boyunca koruyan Astrahan, günümüzde olduğu gibi geçmişte de büyük bir ticaret merkeziymiş. Ortaçağda Altınordu Devleti'nin başkenti olan şehir, 1554'te Korkunç İvan tarafından Rus topraklarına katılmış. Osmanlı Devleti'nin Orta Asya'daki Türk hanlıklarını kendisine katmak ve Rusya'yı durdurmak için Astrahan'a yaptığı seferler istenilen neticeye ulaşmamış. 1600 ve 1700'lerde meydana gelen ayaklanmaların ardından Büyük Petro'nun İran'a düzenlediği seferin merkezi olan kent Bolşeviklerle Beyaz Ruslar arasındaki şiddetli çatışmalara sahne olmuş ve 2. Dünya Savaşı'nda Alman işgaline uğramış.

Türk, Rus ve Altın Ordu tarihi bakımından oldukça önemli bir yeri olan Astrahan'ın nüfusunu Türkler, Ruslar, Kazaklar ve Tatarlar oluştursa da Rusya'nın en büyük eğitim ve kültür merkezi olarak farklı din ve milletten insanı barındıran kozmopolit bir şehir.

Gezilecek Yerler

Astrahan, tarihi olan tüm yapılarının koruma altına alındığı, yüz yıllar boyunca farklı kültürlerin antik kalıntıları, Hint, İran tarzı oryantal mimari yapıları, Barok dönemi eserleri, hanları, kervansarayları, tiyatro, konser, sergi salonları ve müzeleriyle dolu dolu bir kent.

Sekiz kuleli, duvarlarla çevrili ve üçgen şeklinde taş bir kale olan Astrahan Kremlini, 1620 yılında inşa edilmiş, Astrahan'ın en görülesi ve sembol yapısı. Her ikisi de 1700'lerde inşa edilen Uspensky Katedrali ve Troitsky Katedrali, yine şehrin ana sembollerinden biri sayılan Çan Kulesi, Astrahanlıların ve gelen ziyaretçilerin dilek dileyip üzerine kurdele bağladıkları Âşıklar Köprüsü, Zayachy Tepesi ve Süt Anne Vobla Heykeli kentte gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Arkeolojik bölgeler olarak Samolsdelskoe Kazı Alanı, Selitrennoe Arkeoloji Alanı, Altın Orda Devleti Başkenti Saray Batu, Hazar Kağanlığı Başkenti gezilebilir. Bunların dışında pek çok müzesi bulunan Astrahan'da Devlet Tarih ve Mimari Müzesi, Askeri Zafer Müzesi, Astrakhan Kent Tarih Müzesi, Astrakhan Devlet Birleşik Tarih ve Mimari Müzesi Koruma Alanı, Astrakhan Kültürü Müzesi ve Velimir Khlebnikov Evi Müzesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Doğal güzellikleri bakımından da çok zengin olan Astrahan'da, derinliği 1000 metreyi bulan Baskunçak Gölü, dünyanın en büyük ve tuzlu gölü olarak kabul ediliyor ve Rusya'nın tuz ihtiyacını karşılıyor. Gölün yakınlarında yer alan Bogdo Dağı ise Dalay-Lama tarafından kutsandığına inanılıyor ve inanç turizminde çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor. Astrahan benzersiz konumundan dolayı, Volga deltasındaki 70 çeşit balığın, çok değerli Rus havyarının, karpuzun ve Lotuslar Vadisi'ndeki büyüleyici güzellikteki lotusların da ev sahibi.

Güney Rusya'nın kültür ve sanat merkezi olan Astrahan'ın gece hayatında Rus eğlence kültürü hakim olmakla birlikte Maksakova Filarmoni Konser Salonu, Astrakhan Opera ve Balesi, Astrakhan Devlet Müzik Tiyatrosu, Astrakhan Devlet Dram Tiyatrosu, Astrakhan Devlet Genç İzleyici Tiyatrosu ve Astrakhan Devlet Kukla Tiyatrosu'ndaki etkinliklere katılabilirsiniz.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Çok kültürlü geçmişi ve kozmopolit yapısından dolayı Türk, Rus, Tatar, Hindu ve İran mutfaklarından etkilenen Astrahan mutfağı, temelde balık ve deniz ürünlerinden oluşuyor. Ekmek, tereyağı ve patates ağırlıklı yemekleri sunan pek çok kafe ve restoranın bulunduğu şehirde dünya mutfaklarından lezzetler sunan mekânlar da bulunuyor.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan 30'dan fazla alışveriş merkezinden ve çeşitli pazarlardan ağaç oyma panolar, vernikle işlenmiş betimlemeler, lotus bibloları gibi yöresel Astrahan hatırası alabilirsiniz.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Astrahan arasında direkt uçuş seferleri ile Astrahan Havalimanı'na ulaşım mümkün.

Astrakhan uçak bileti ile ilgili sorular

 • Astrakhan şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Astrakhan arasında en sık uçan havayolu firmaları, Aeroflot, Türk Hava Yolları, Emirates, S7 Airlines ve Pobeda Airlines. En popüler parkur İstanbul – Astrakhan olup, Aeroflot ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Astrakhan uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Astrakhan arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 30 Aralık 2021 tarihinde Soçi Astrakhan arasında olup 617 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Moskova Astrakhan arasında olup 595 TL’dir.
 • Astrakhan havalimanları nerede?
  Astrakhan Astrakhan Havalimanı şehir merkezine 9 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Astrakhan uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Astrakhan uçak bileti bulmanızı sağlar.

Astrakhan Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Astrakhan Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Tiflis Uçak Bileti
  Tiflis
 • Bakü Uçak Bileti
  Bakü
 • Krasnodar Uçak Bileti
  Krasnodar
 • Kars Uçak Bileti
  Kars
 • Trabzon Uçak Bileti
  Trabzon
 • Erzurum Uçak Bileti
  Erzurum
 • Van Uçak Bileti
  Van
 • Kharkiv Uçak Bileti
  Kharkiv
 • Ordu-Giresun Uçak Bileti
  Ordu-Giresun
 • Samsun Uçak Bileti
  Samsun

Astrakhan Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Astrakhan uçak bileti için Astrakhan uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Astrakhan uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Soçi - Astrakhan 617,32
Ankara - Astrakhan 4.030,82
Antalya - Astrakhan 1.333,82
Bakü - Astrakhan 971,50
Erivan - Astrakhan 2.778,53
Gaziantep - Astrakhan 1.233,77
Kiev - Astrakhan 3.865,19
İstanbul - Astrakhan 820,76
İzmir - Astrakhan 7.803,95
Krasnodar - Astrakhan 1.141,88
Kazan - Astrakhan 887,10
St Petersburg - Astrakhan 1.614,96
Moskova - Astrakhan 261,84
Tiflis - Astrakhan 1.822,18
Volgograd - Astrakhan 1.388,58
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.