Uçak Bileti

Yurt dışı seyahatlerde en çok merak edilen konulardan biri para transferi ve yolculuk sırasında parayı saklama. Seyahat bütçesinin tamamını yolculuk sırasında yanında taşıyanlar hırsızlık başta olmak üzere birçok riskle karşı karşıya. Yurt dışında hesaptan para çekmek ise yüksek maliyetler nedeniyle ürkütücü görünebiliyor.

Aslında paranızı hem güvenle bankada saklayıp, hem de ek ücret ödemeden çekebileceğiniz bir yöntem var.

Yurt Dışı Seyahatlerde Hayat Kurtaran Bankacılık Önerileri

1. Bankanın üyesi olun

Yurt dışına gitmeden önce TEB – CEPTETEB’den hesap açtırıp, banka kartı ile anlaşmalı ülkelerden ücretsiz para çekmek çok kolay. Harcamalara yetecek paranın tamamını yanında taşıma riskini almadan banka hesabına yatırmak, anlaşmalı yurt dışı banka ATM’lerinden hiçbir ücret ödemeden, yabancı para cinsinden nakit olarak çekmek tüm riskleri ortadan kaldırıyor. Banka kartıyla 6 kıtada, yaklaşık 50 bin ATM’den yararlanılabiliyor. Bir banka kartıyla tıpkı yurt içindeymiş gibi rahatlıkla hareket etmek büyük kolaylık.

Mobil Uygulama

2. İhtiyaç anında ücretsiz para transferi isteyin

Yurt dışı yolculuklarda ani ve beklenmedik durumlarda paraya ihtiyaç duyulabiliyor. Beklenmedik anlarda Türkiye’den yurt dışına para transferi için yüksek meblağlarda komisyon ödemek hem gönderici, hem de alıcı için büyük sorun. CEPTETEB ile para gönderme ve alma maliyetleri de ortadan kalkıyor. Türkiye’deki ATM’lerden USD/EUR/GBP cinsinden para yatırma ve çekme imkanı ile hem yurt dışına gitmeden kendi hesabınıza para yatırabilir hem de ihtiyaç anında başkaları sizin adınıza hesabınıza para yatırıp, ihtiyaçlarınızı karşılamanıza destek olabilir.

3. Banka kartının farklı özelliklerinden yararlanın

Bankacılık işlemlerine ödenen masraf ve komisyonlar hepimizin ortak sorunu. Tüm bu masraflar olmasın, bir de banka kartı gündelik hayatımızda farklı avantajlar sunsun istiyoruz. CEPTETEB tam da bu noktada seyahat severler için önemli bir sorunu çözüyor. Üyeleri İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanında bulunan 9 noktada hızlı geçiş hizmetinden ücretsiz yararlanıyor; sıra beklemeden, stres yaşamadan bekleme salonuna geçiyor. Üstelik ücretsiz geçiş hizmetinden üyelerin aile fertleri de yararlanıyor.

En az ucuz uçak bileti bulmak kadar önem taşıyan bankacılık önerileri seyahat bütçesinin en büyük yardımcısı.

Otobüs Bileti

1 YORUM

  1. tayland,vietnam,kamboçya,filipinler de ceptetep kartımla hangi bankalardan para çekebilirim?
    lütfen banka ismi verebilirmisin?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here