Uçak Bileti

Seyahat etmekten keyif alan turistlerin ve bunu bir yaşam biçimi haline getiren gezginlerin en çok sorduğu sorulardan biri, ‘nasıl ucuz uçak bileti bulurum’ oluyor. Özellikle yurtdışı seyahatlerinde önemli bir masraf olarak karşımıza çıkan bu durumun önüne geçmek çok da imkansız değil. Siz de birkaç küçük ipucuyla ucuz bilet bulma konusunda hızlı adımlar atıp, hayallerinizdeki ülkeleri keşfetmeye başlayabilirsiniz. İşte seyahat rehberinize eklemeniz gereken o ipuçlarından bazıları.

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 7 İpucu 

1. Seyahat tarihlerinizi esnek tutun

Çok klasik bir söylem olsa da kampanyalı biletlerden faydalanmak isteyenler için oldukça gerekli bir durum. Herkesin seyahat etmek istediği yüksek sezonda bilet fiyatları normalin üzerine çıkabiliyor. Eğer tarihlerinizi esnek tutup, uçuş saatlerinizi de yoğunluğun nispeten daha az olduğu saatlere denk getirirseniz biletinizi daha ucuza alma şansı yakalayabilirsiniz.

2. Çerezlerinizi temizleyin

Bilgisayarla haşır neşir olanlar bunu hemen anlayacak olsa da bilemeyenler için küçük bir detaylandırma yapmak gerek. Web sayfaları sık yaptığınız aramaları kaydediyor ve bu durum uzun vadede bilet fiyatlarını daha yüksek görmenize neden olabiliyor. Bilet aradığınız dönemlerde çerezleri düzenli olarak temizleyerek bu ihtimali ortadan kaldırabilirsiniz.

Mobil Uygulama

3. Havayolu şirketlerinin mail sistemlerine üye olun

Kampanya bilgilerini hızlı öğrenip, ucuz koltukların satışı kapanmadan biletinizi almak istiyorsanız havayolu şirketlerinin mail sistemlerine üye olmayı unutmayın. Ayrıca şirketlerin web sayfalarına üyelik oluşturarak kişiye özel indirim fırsatlarından da faydalanabilirsiniz.

4. Alternatif havalimanlarına bakın

İtalya tatili için Roma’ya yapılan uçuşlara bakıp fiyatların yüksekliğinden yakınanlar, turistlerin daha az kullandığı havalimanı ve havaalanlarının olduğu şehirleri inceleyip, biletlerini bu rotalar üzerinden alabilir. Bu yüzden seyahat planlarınızda ufak değişiklikler yapmak zorunda kalsanız da biletten kazanacağınız indirimle başka yerler görerek bunu bir fırsata dönüştürebilirsiniz.

5. Aktarma yapın

Aktarmalı uçuşlar en büyük kabuslarınızdan biri olabilir ama bütçenize sağlayacağı katkıyı göz önüne aldığınızda, bu kabus pembe bir rüyaya dönüşebilir. Zira Asya, Afrika, Okyanusya gibi uzak coğrafyalara yapacağınız seyahatlerdeki fahiş bilet fiyatlarına bakıp seyahatten vazgeçmek yerine aktarma alternatifini deneyebilirsiniz.

6. Turna.com’a göz atın

Çoğu kişi güvenlik kaygısıyla uçak bileti arama motorlarından uzak durmayı tercih ediyor. Oysa yeniliklere açık olma devri çoktan geldi. Bu arama motorlarının size sağladığı puan, indirim ve çeşitli kampanyalardan faydalanarak tahmininizden çok daha karlı bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Turna.com, yenilikçi arayüzü ve her alışverişte sağladığı indirimin yanı sıra Turna Puanlarıyla da uçak bileti almanızı kolaylaştırıyor.

7. Farklı havayolu şirketlerine bakın

Gidiş-dönüş bilet almak çocukluğumuzdan kalma bir alışkanlık ama bu durum günümüzde büyük bir dezavantaja dönüşebiliyor. Biletinizi alırken gidiş ve dönüş yolculuklarınız için aynı havayolu şirketine takılı kalmak yerine farklı yerlere de bakın. Böylece bütçenize en uygun uçuş seçeneğini görerek fiyat bakımından avantajlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

Seyahat planlarına başlayanlar, uçak bileti kampanyalarına göz atarken bu ipuçlarını değerlendirmeyi de ihmal etmemeli.

Otobüs Bileti

1 YORUM

  1. çok faydalı bir yazı olmuş uçak yolculukların dan sonra transferlerimiz de bu firmayı kulanıyoruz. Vipminibüs’le seyahat güzel.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here