Uçak Bileti

Seyahatlerini erteleyenlerin sığındığı en büyük bahane yüksek konaklama harcamaları oluyor. Bilmediği yabancı şehirlerde ucuza ve güvenli bir şekilde kalmak isteyenlerin imdadına ise seyahat uygulamaları yetişiyor. Hostel, otel, ev kiralama hatta ücretsiz konaklama fırsatları da bulabileceğiniz bu uygulamalar ile seyahati masraf yığını olarak görmekten kurtulabilirsiniz. İşte ucuz konaklama için seyahat rehberiniz o uygulamalardan bazıları.

Ucuz Konaklama Yapmanızı Sağlayacak 4 Uygulama

1. Couchsurfing

İnternet üzerinde faaliyet gösteren uluslararası bir misafirperverlik servisi olan Couchsurfing, dünyanın en popüler konaklama uygulamalarından biri. Dünyanın herhangi bir yerinde hiç tanımadığınız kişilerin evinde ücretsiz konaklama imkanı bulacağınız bu uygulama ile hem farklı kültürler ile tanışıyor hem de seyahatinizi daha uygun bir bütçe ile sürdürebiliyorsunuz.

2. Hostelword

Sundukları kısıtlı imkanlara rağmen, samimi ortamları ile gençler için oldukça cazip işletmeler olan hosteller, yeni nesil konaklama sistemleri arasında en popüler olanlardan biri. Hostelword ise kalacağı hostelin güvenliği, fiyatı ve temizliği konusunda bilgi edinmek isteyenlere yardımcı oluyor. Uygulamadan aradığınız kriterleri seçerek, kendiniz için uygun hostelleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Mobil Uygulama

3. Airbnb

AirBnB (Android, iOS), dünyanın dört bir yanından kişilerin kendi ev ya da odalarını kiralamasına dayanan bir uygulama. Çoğu zaman otelden daha rahat bir konaklama sağlayan bu sistem ile ev konforunda sürdüreceğiniz seyahatinizde yeni dostlar edinme şansı da bulabilirsiniz. Bu uygulamada ister tüm evi, isterseniz de yalnızca evin bir odasını kiralayabilirsiniz.

4. Booking

Dünyanın farklı ülkelerindeki otelleri, fiyat ve kalite karşılaştırması yaparak ziyaretçilerine sunan Booking, kendi sitesine özel kampanya ve fiyatlandırma seçenekleriyle de oldukça cazip ücretlerle konaklama yapma imkanı sağlıyor. Ayrıca Booking üzerinden erken rezervasyon yaparak daha uygun fiyatlar yakalamanız da mümkün.

Rota belirleme, uçak bileti ve konaklama aşamaları tamamladıktan sonra, yola çıkmak için hiçbir bahaneniz kalmayacak. Şimdi yeni keşifler için yolda olma zamanı.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here