Uçak Bileti

Doğu Avrupa’nın sevilen turizm destinasyonlarından biri olan Moldova, yaklaşık üç buçuk milyon kişinin yaşadığı etkileyici bir ülke. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin (SSCB) dağılmasının ardından 1991 yılında bağımsızlığını kazanan bu ülke, eşsiz güzellikteki tarihi yapıları, birbirinden değerli sanat eserlerinin ve arkeolojik parçaların sergilendiği müzeleri, kültürel zenginlikleri, renkli gece hayatı ve yemyeşil manzaralar saklayan doğa alanlarıyla göz kamaştırıyor.

Moldova’da Görebileceğiniz 6 Yer

1. Orheiul Vechi

Paleolitik, Eneolitik ve Demir Çağı’ndan günümüze dek gelen arkeolojik kalıntıların yer aldığı bir açık hava müzesi olan Orheiul Vechi, Trebujeni’de bulunuyor. Tarihe ve arkeolojiye meraklı olan gezginlerin ülkedeki buluşma noktalarından olan bu tarihi şehir, Moldova’nın en popüler yerlerinden.

2. Balanesti

Ülkenin en yüksek noktası olarak bilinen Balanesti, yaklaşık 430 metre yüksekliğe sahip. Çevresi ormanlarla kaplı olan bu tepe, rengarenk ağaçlarla dolu etkileyici bir manzara izlemek isteyenlerin uğrak adreslerinden biri. Sakin ve huzurlu atmosferiyle öne çıkan bu nokta, kalabalıktan ve stresli şehir yaşamından uzaklaşmak için uygun bir yer.

Mobil Uygulama

3. Parcul Dendrariu

Zengin bitki ve ağaç çeşitliliğiyle Chisinau şehrini süsleyen Parcul Dendrariu, doğa içinde vakit geçirmek isteyen gezginlerin, öğrenci topluluklarının ve araştırmacıların gözdesi. 1973 yılında Moldova Bilimler Akademisinin eski Botanik Bahçesi’nde kurulan Parcul Dendrariu, yaklaşık 77 bin 809 hektarlık bir alanı kaplıyor.

4. Dniestr Nehri

Bin 362 kilometre uzunluğundaki Dniestr Nehri (Dinyester), İkinci Dünya Savaşı öncesinde Romanya ve Sovyetler Birliği arasında sınır oluşturuyordu. Günümüzde ise üzerinde düzenlenen tekne turları ile turistleri cezbeden bir gezi noktasına dönüşen nehir, çevresindeki enfes manzarayla da ünlü.

5. Moldova Ulusal Tarih Müzesi

Moldova Ulusal Tarih Müzesi, kurulduğu 1983 yılından bu yana ülkenin en çok ziyaret edilen müzelerinden. Kültür Bakanlığı bünyesinde hizmet veren Moldova Ulusal Tarih Müzesi’nde, ülkenin tarihi ve kültürel dokusunu gözler önüne seren çok sayıda arkeolojik eser, sanat eseri, silah, eşya, kitap ve fotoğraf sergileniyor.

6. National Museum of Ethnography and Natural History

National Museum of Ethnography and Natural History, 1889 yılında kuruldu. Bu yönü ile ülkenin en eski müzesi konumunda bulunan National Museum of Ethnography and Natural History, jeolojik, entomolojik, arkeolojik, etnografik, paleontolojik, zoolojik ve nümismatik koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor.

Eğer siz de bu ülkeyi keşfetme hayalleri kuruyorsanız, Moldova uçak bileti kampanyalarına göz atabilirsiniz. Moldova, ülkeyi turistik amaçlı ziyaret edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep ettiği için yola çıkmadan önce vize işlemlerinizi tamamlamayı da ihmal etmeyin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here