Uçak Bileti

Yunanistan‘ın en popüler adalarından olan Mikonos, tatil yapmayı yorgunluk atmak ve huzur bulmak olarak değil de günün her saati eğlenmek, hatta dinç çıktığınız tatilden eve yorgun dönecek kadar eğlenmek olarak görüyorsanız tam size göre bir yer. Masmavi denizi, altın rengi plajları, bembeyaz evlerle süslenmiş dar sokaklı şehir merkezi, bakir koyları, tavernaları, alışveriş olanakları ve daha birçok özelliği ile görenleri cezbeden Mikonos, bir tatilde aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir seyahat rotası. İşte Mikanos’da görmeniz gereken yerlerden bazıları.

Mikonos’da Görmeniz Gereken 5 Yer 

1. Mykonos Little Venice

Mykonos Little Venice, adanın denize sıfır kafeleri ve restoranlarının bulunduğu yer. Venedik’in suyun üzerinde gibi görünen renkli evlerine benzer birçok küçük evin bulunduğu bu yer özellikle akşam saatlerinde çok yoğun oluyor. Denizden sonra bu bölgede zevkinize göre bir şeyler yiyebilir veya günbatımında, manzaraya karşı kahvenizi içebilirsiniz.

2. Nammos Beach

Mykonos’un en güzel plajlarından biri olan Nammos Beach Club, güneş, deniz, kum keyfini sürmek için ideal bir yer. Dünyanın her yerinden turistlerin geldiği bu plajda akşamüzeri başlayan eğlence, ilerleyen saatlerde masaların üzerine kadar taşınıyor. Eğer çılgın ve soluksuz bir eğlence arıyorsanız Nammos’u mutlaka görün.

Mobil Uygulama

3. Ornos Beach

Huzur veren bir atmosfere sahip olan Ornos Beach, gürültüden uzak, aile dostu bir plaj olarak daha sakin bir gün geçirmek isteyenler için ideal ancak burası bazen çok kalabalık olabiliyor. Kıyı boyunca sığ sulara sahip olan plaj, özellikle çocuklu aileler için oldukça uygun. Ornos Plajı’nın hemen yanında sırasıyla dizilmiş çok sayıda ufak balık restoranı ve kafe de bulabilirsiniz.

4. Chora

Eşsiz gün batımını seyretmek için Mykonos’un sembolü olan Chora’daki yel değirmenlerine uğramadan tatilinizi bitirmeyin. Chora, Sikladik (Cyclades’e özgü) mimariye sahip dar sokaklı labirentler, limanı çevreleyen bembeyaz şeritlerle bezenmiş evler ve kiliselerin bulunduğu geniş bir körfez. Ege’nin en kozmopolit ve kalabalık kasabalarından biri. Sokaklar küçük dükkânlar, butikler, sanat galerileri, kafeler, sik bar ve restoranlarla kaplanmış olsa da Mikonos kasabası geleneksel tarzını korumayı başarmış.

5. Ano Mera köyü

Otantik ve sakin yerleri seviyorsanız, adanın merkezine 7,5 kilometre uzaklıkta bulunan, Mikonos Belediyesi (Dimos) sınırları içerisindeki Ano Mera köyüne gidebilirsiniz. Bu antik Yunan köyü bembeyaz badanalı evleriyle geleneksel bir Ege kasabası görünümünde. Bu köye gittiğinizde adaya göre büyük sayılan bir manastır olan Tourliani Monastery görülebilir.

Mikanos’un nefes kesen güzelliğini ve ruhunuzu dinlendiren dünyasını keşfetmek için Yunanistan uçak bileti kampanyalarını takip etmeyi unutmayın.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here