Uçak Bileti

Kaş, Antalya’nın şehir merkezine en uzak ilçelerinden biri. Antalya Havalimanı’na indikten sonra, mini otobüsler ile 3.5 saat sürüyor gitmek. Bu nedenle Kaş’a ulaşmak için daha çok Dalaman Havalimanı tercih ediliyor. Ulaşılması zor olan her şey gibi ayrı bir güzelliği var bu tatil beldesinin. Ulaşmak zor evet, ama gittikten sonra da kendinizi bu gizlenmiş yerdeki capcanlı hayatın içine bırakıveriyorsunuz öylece.

Kaş’ın merkezindeki o sımsıcak, enerjik ve alelade hayattan kendinizi kurtarabilirseniz, çevresinde de bu belde ile yarışacak birbirinden güzel yerler göreceksiniz.

Dalaman uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Kaş Gezilecek Yerler

Kaş’ın içinde başlıyor gezilecek yerler. Meşhur uzun çarşının hemen üst tarafında göreceksiniz Aslanlı Lahit’i. Uzun Çarşı’nın hemen sonunda bulunan Aslanlı Lahit, Likya döneminin en güzel korunmuş kaya mezarı örneklerinden biri olan lahitin yanında fotoğraf çektirmek ise Kaş’ın olmazsa olmazı.

Kaş’ı gezmek için öncelikle yakın çevresinden başlamak lazım. Örneğin Çukurbağ Yarımadası yoluna girdiğinizde hemen sağ tarafınızda göreceğiniz Antik Tiyatro’dan. Antiphellos Antik Kenti’nin kalıntılarından biri olan tiyatro, Akdeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip. Merdivenlerinin en üstüne çıkıp da Meis Adası’nı izlemenin keyfi ise bambaşka…

Mobil Uygulama

Çukurbağ Yarımadası, Kaş’taki halkın kısaca “yarımada” olarak tabir ettiği, adanın Meis’e doğru uzanan kolu. Ege ve Akdeniz’deki birçok yarımada gibi otellerle de donatılmış değil. Bu nedenle Kaş’ta motor ya da ATV kiralayıp yarımadayı turlamak doğa ile iç içe olmak demek…

Kaş’ın harika koylarında denize girmek isterseniz eğer, gideceğiniz yer Limanağzı. Merkezden hareket eden küçük teknelerle Limanağzı’na gidebilir ve şezlonglarda uzanıp tüm gün güneşlenebilirsiniz. Biraz erken gitmekte fayda var, yoksa yer bulunmuyor, bunu da belirteyim.

Kaş’tan biraz daha uzaklaşmaya vaktiniz varsa eğer, çevirin rotanızı Kekova’ya. İsterseniz karadan gidebileceğiniz, isterseniz denizden sea kayak ile gidebileceğiniz Kekova, doğal olaylar sonucunda yok olmuş bir batık şehir. Adanın derinlerine kadar uzanıyor tarih, henüz gün yüzüne çıkmamış birçok değerin üzerinde yüzmek ise apayrı bir duygu…

Var mı hala vaktiniz? Öyleyse uzanın Demre‘ye. Demre’de Noel Baba Kilisesi’ni ziyaret edin. Yüzyıllar önce Noel Baba’nın anısına yapılan bu tarihi binada hem biraz çocukluğunuzu koklayın, hem de hoş bir hediyelik alın kendinize.

Antalya’nın eşsiz güzellikler ile iç içe tatil beldesi Kaş’ı doyasıya yaşamak için daha çok merkezde yer alan Kaş otelleri sizin için uygun olacak. Ancak hareketlilikten uzak olsun diyorsanız, Çukurbağ Yarımadası’ndaki otelleri de tercih edebilirsiniz.

Kaş otel fiyatları hakkında da birkaç not ekleyeyim. Eğer Kaş’ı ve çevresini gezmek istiyorsanız, merkezde yer alan uygun fiyatlı pansiyonları tercih edebilirsiniz. Zira otelden çok faydalanamayacaksınız. Otele ayıracağınız ücreti de daha çok gezilecek yerlerde harcayabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here