Uçak Bileti

Modern ve gelişmiş yapısının yanı sıra teknoloji alanında yaptığı dev yatırımlar ve önemli projelerle de adını duyuran Japonya, Asya coğrafyasının en popüler ülkelerinden biri. Yaklaşık 10 bin yıl öncesinden bu yana yaşamın devam ettiği bu topraklarda, günümüzde yaklaşık 126 milyon kişi yaşıyor. Zengin kültürü, ihtişamlı tapınakları, rengarenk çiçeklerle süslü bahçeleri ve tarihi yapılarıyla öne çıkan ülkede, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan çok sayıda eser de bulunuyor.

Japonya’da Görmeniz Gereken 7 Yer

1. Shirakawa-Go

İlginç görünümlü çatılarıyla bilinen evleri, göz kamaştıran doğası ve Japon kültürünü yansıtan yaşam biçimiyle ülkenin en popüler ziyaret noktaları arasında olan Shirakawa-Go, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan harika bir köy.

2. Tōdai-ji Tapınağı

Japonya’nın Nara şehrinde yer alan Tōdai-ji Tapınağı, dünyanın en büyük ahşap yapısı unvanına sahip. Ülkeye gelen turistlerin ziyaret etmeden dönmediği yapılardan biri olan Tōdai-ji Tapınağı’nda, dünyanın en büyük Buda heykeli olan Daibutsu da bulunuyor.

Mobil Uygulama

3. Kiyomizu-Dera Tapınağı

Ülkeye bin yıl boyunca başkentlik yapan Kyoto şehrinde inşa edilen bir Budist tapınağı olan Kiyomizu-Dera Tapınağı, yaklaşık 130 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu. Japonya’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren yapıları arasındaki bu tapınak, şehrin doğu bölümünde konumlanıyor.

4. Siretoko Yarımadası

Görkemli dağlar, eşsiz çiçekler ve yeşilin her tonunu taşıyan görkemli ağaçlarla çevrili olan Siretoko Milli Parkı’na ev sahipliği yapan Siretoko Yarımadası, Hokkaydo Adası’nda yer alıyor. 70 kilometre uzunluğundaki bu yarımada, doğayla iç içe olmayı sevenler için harika bir ziyaret noktası.

5. Ueno Park

İçindeki tapınakları ve müzeleriyle hem kültür meraklılarını hem de doğa aşıklarını kendine hayran bırakan Ueno Park, büyüleyici güzellikteki doğasıyla huzur dolu bir kaçamak adresi. 1873 yılında kurulan bu göz alıcı parktaki Shinobazu Göleti ise sandalla küçük gezintiler yapmak isteyenlerin gözdesi.

6. Hiroşima Barış Anıtı

Dünyada nükleer saldırıya maruz kalan ilk yerleşim yeri olan Hiroşima şehrinde inşa edilen ve atom bombası saldırısında hayatını kaybedenlerin anısını yaşatan Hiroşima Barış Anıtı, ülkenin en çok ziyaret edilen yapılarından.

7. Himeji Kalesi

Amerika ve Japonya savaşı sırasında en az hasar gören yapılardan biri olan Himeji Kalesi, günümüze dek orijinal haliyle gelebilen nadir kalelerden. 1993 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne kabul edilen bu kale, 1333 yılında inşa edildi. 2010 yılında restore edilen Himeji Kalesi, beyaz balıkçıl anlamına gelen ‘shirasagi’ ismiyle de anılıyor.

Eğer siz de bu etkileyici ülkeyi daha yakından keşfetmek istiyorsanız, Japonya uçak bileti fırsatlarına göz atarak seyahat planınızı hızlandırabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here