Uçak Bileti

Seyahat hazırlığı üzerinde ciddi ciddi düşünülmesi gereken bir konu. Bavul hazırlığı, nerelerin ziyaret edileceği, konaklanılacak yerin seçimi ulaşım alternatifleri derken liste giderek uzuyor. Seyahate evcil hayvanla çıkılıyorsa hazırlık süreci daha da detaylanıyor.

Ucuz uçak bileti buldukça daha sık seyahat ediyoruz. Sevgili dostlarımızı da bu nedenle sık sık geride bırakmak zorunda kalıyoruz. Seyahate giderken evcil hayvanların evde kalmaması için yola çıkmadan hazırlıkları tamamlamak gerekiyor. Evcil hayvanlarla seyahat rehberi, minik dostlarla yolculuğu kolaylaştırıyor.

evcil hayvanla seyahat

Evcil Hayvanla Seyahat Rehberi

1. Veteriner kontrolü

Veteriner kontrolü, seyahate çıkmadan önce evcil hayvanınızın sağlık durumunun iyi olduğundan ve aşılarının tamam olduğundan emin olmak için şart. Aşı karnesindeki detaylar ve yolculuk öncesi uyarılar için veteriner hekime uğrayın.

2. Kimlik kontrolü

Yurt dışına yapılacak yolculuklarda evcil hayvanın mutlaka bir kimliğe sahip olması gerekiyor. Pet Travel Scheme (PETS) sistemini uygulayan ülkelere yapılan yolculuklarda minik dostun aşıları, kimliği ve mikroçip numarası ve veterinerin onay imzasının yer aldığı pasaportun ibraz edilmesi zorunlu.

Mobil Uygulama

3. Yolculuk öncesi sakinleştirici ilaç

Özellikle uçak yolculuğu yapacak olan evcil hayvanların heyecan ve paniğini engellemek isteyen bazı yetişkinler evcil hayvanlara sakinleştirici ilaç verme eğiliminde oluyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), uçuş sırasında yaşanabilecek risklerin engellenmesi için evcil hayvanlara kesinlikle ilaç verilmemesi gerektiğini söylüyor.

4. Birlikte yolculuk

Evcil Hayvanla Yolculuk

bileti almak gerekiyor. Bazı hava yolu şirketleri evcil hayvanların yolcu yanında seyahat etmesine izin veriyor.

Bazı hava yolu şirketleri ise hayvanları kargo bölümünde yolcu ediyor. Bu gibi durumları netleştirmek için hava yolu şirketinin kurallarına göz gezdirmek gerekiyor.

5. Otel seçimi

Günümüzde birçok otel evcil hayvan kabul ediyor. Evcil hayvan dostu otel olarak bilinen bu otellerde minik dostlara özel ikramlar ve menüler sunuluyor. Ayrıca bu otellerde dostlarımızın yeni arkadaşlıklar kurma ihtimali de var.

6. Araba ile yolculuk

Evcil hayvanla birlikte araba kullanmak çeşitli riskleri beraberinde getiriyor. Eğer evcil hayvanımız çok hareketliyse onu ön koltuktan uzak tutmak için önlem almamız gerekiyor. Olası trafik kazalarını engellemek adına tüm risk faktörülerini ortadan kaldırmak en iyi yöntem.

7. Ödül maması

Evcil hayvanlarla yolculuğu tıpkı küçük bir çocuk ya da bebekle yolculuk yapıyormuş gibi düşünmek gerekiyor. Bu yüzden onlar için minik atıştırmalıklar, ödül mamaları ya da oyuncak taşımak yolculuğu kolaylaştırabiliyor.

Daha fazla bilgi için turna.com sitemizde yer alan Uçakta Evcil Hayvan Taşıma hakkındaki sayfayı da ziyaret edebilirsiniz. Yurt içine ve yurt dışına uçak bileti bulan gelişmiş arama teknolojisine sahip Turna uçak bileti sayfasında güncel uçak bileti kampanyaları ve Turna’ya özel indirimlerden yararlanabilir ve daha ucuza uçabilirsiniz.

Evcil hayvanla seyahat, bazı basit öneriler uygulandığında oldukça kolaylaşıyor. Minik dostlarla birlikte geçirilecek keyifli bir tatil için hazırlık süreci büyük önem taşıyor.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here