Uçak Bileti

Asya, dünyanın en büyük kara parçası. Sayısız ülkeye ev sahipliği yapan bu kıta onlarca farklı kültürün buluştuğu bir sentez dünya. Güneydoğu Asya’da Tayland, Endonezya, Malezya gibi ülkeler kıtanın en çok ziyaretçi çeken ülkeleriyken, Orta Asya’da hala keşfedilmeyi bekleyen bakir coğrafyalar bulunuyor.

Sıcakkanlı ve samimi yerel halkıyla ziyaretçilerini güleryüzle karşılayan en samimi Asya şehirleri bu listede.

Dünyadaki En Samimi Asya Şehirleri

1. Ubud, Bali, Endonezya

Sıralamanın 1 numarasında Bali’deki Ubud şehri yer alıyor. Huzuru arayanların tatmin olabileceği bir şehir Ubud. Doğal pirinç tarlaları, lüks konaklamalar, unutulmaz bir misafirperverlik, rahat yaşam tarzları ve farklı alışveriş olanakları sunuyor. Ye, Dua et Sev adlı eserden belki tanıdığınız şehri kendi gözünüzle keşfedip anılarınızı zenginleştirmeye ne dersiniz?

Mobil Uygulama

Jakarta uçak bileti seçeneklerine göz atın.

2. Thimpu, Bhutan

Bhutan’ın başkenti olan Timphu, gezginler tarafından çok beğeniliyor. Şehir hem büyüleyici bir yeni/eski havasını barındırıyor, hem de maceracı bir yapının yanı sıra insanların rahatlama ve kendini bulma deneyimlerine de olanak sunuyor. İltifatlara doyamayan Bhutan’ın listede yer bulan bir diğer şehri de Paro. Bu şehre dünyanın her yanından uluslararası havaalanına rahatlıkla akın eden ziyaretçiler, kendine özgü mimarisi, lezzetli yemekleri ve alışılmışın dışındaki damak zevkiyle yepyeni duygular ve tatlar keşfediyor.

3. Mandalay, Burma

Burma’nın ikinci en büyük şehri olarak tanınan Mandalay’da yaklaşık bir milyon insan yaşıyor. Mimarisi, etkileyici antik tapınakları, el sanatları, özel yapıtları, pazarları ve hem eski hem de yeni ruhu bir arada barındıran şehri görülmesi gereken yerler arasına yerleştiriyor.

4. Hobart, Avustralya 

Avustralya her ne kadar Asya’da yer almasa da birçok liste ve istatistik verisinde Asya ile birlikte değerlendiriliyor.

Tazmanya’nın başkenti olan Hobart, listenin en yukarılarında yer alıyor. Çok misafirperver ve güzelliğiyle görülmeye değer olarak anlatılan şehir hakkında Conde Nast dergisinin eleştirmenlerinden biri ‘kesinlikle ziyaretçilere nasıl davranmaları gerektiğini biliyorlar’ derken başka bir tanesi de ‘hayatımda gezip gördüğüm en güzel yerlerden biri’ olarak yorumluyor. Yolunuz düşerse, eski şehri, mükemmel pazarları ve limanına uğramayı unutmayın.

5. Queenstown, Yeni Zelanda

Listemizin 5. sırasına ilerlediğimizde, Yeni Zelanda’nın Güney Adası’nın güney batısında maceranın başkenti olarak bilinen Queenstown ile karşılaşıyoruz. Wakatipu gölüne hâkim olan bu şehir muhteşem dağ manzaraları sunuyor. Kayak, snowboard, jet boat, bungee jumping ve doğa yürüyüşü gibi aktiviteler çok yaygın. Queenstown arkadaşlarınızla eğlence ve adrenalin seviyesi yüksek açık hava aktivitelerinin tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

6. Margaret River, Avustralya

Listemizin 6 numarasında batı Avustralya’daki Margaret River var. Aynı zamanda ismini 60 kilometre uzunluğundaki Margaret Nehri’ne veriyor. Senede yaklaşık 500 bin turist ağırlayan bu şehir, sörf sporu, bağları ve yüzlerce mağarası ile tanınıyor. En meşhuru 35 000 yıllık olan Mammoth Cave dahil birçok mağarayı profesyonellerle gezme şansınız var.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here