Güney Amerika’nın en popüler tatil noktaları arasında bulunan Brezilya, salsa ezgilerinin eksik olmadığı cıvıl cıvıl festivalleri, kilometrelerce uzanan göz alıcı plajları, binlerce yıllık tarihi yapıları ve muhteşem doğa alanlarıyla hayranlık uyandırıyor. Eğer siz de yaz mevsimini çok seviyorsanız, Güney Yarım Küre’de yer alan bu tatil cennetine gidip, kışın soğuk günlerinden uzaklaşabilirsiniz. İşte Brezilya seyahatinde görmeniz gereken yerlerden bazıları.

Brezilya’da Görmeniz Gereken 5 Yer

1. Morro de Sao Paulo, Bahia

Araba girmesine hatta yayaların ayakkabıyla girmesine bile izin verilmeyen Morro de Sao Paulo, Bahia’deki Tinhare Adası’nın kuzey ucunda bulunan bir yerleşim yeri. Yalnızca bisiklet kullanımının serbest olduğu Morro de Sao Paulo, enfes doğası ve bakir plajlarıyla Brezilya’nın göz kamaştıran noktalarından.

2. Sugar Loaf Tepesi

Şehri kuşbakışı izleyebileceğiniz eşsiz manzarasıyla ülkenin en ünlü seyir noktaları arasında bulunan Sugar Loaf Tepesi‘ne çıkmak için kullanabileceğiniz en kolay ve eğlenceli ulaşım yolu teleferik. İki kademeli olarak çalışan teleferiğin ilk durağı olan Urca’da en az Sugar Loaf Tepesi kadar güzel bir manzaraya sahip.

3. Foz do Iguazu, Parana

Dünyanın en büyük şelalelerinden biri olan Iguazu Şelalesi, Brezilya’nın Parana eyaletinde bulunan Foz do Iguazu’da bulunuyor. Brezilya, Paraguay ve Arjantin sınırlarına dökülen bu şelaleyi görmek için dünyanın dört bir yanından insanlar Brezilya’ya gidiyor. Buradaki muazzam manzarayı izlerken size rakunlar, papağanlar ve Amazon’da yaşayan birçok farklı canlı türü eşlik edebiliyor.

4. Ouro Preto, Minas Gerais

Ayaklarınızın sürekli kum içinde kalmasından sıkılıp biraz da kültürel aktivitelerde bulunmak istiyorsanız, madencilerin kurduğu eski bir koloni şehri olan Ouro Preto sizin için doğru adres olabilir. Kasabanın adı ise ‘Kara Altın’ anlamına geliyor. Barok dönemi mimarisinin güzel bir örneği olan bu bölge, UNESCO tarafından da Dünya Mirası Listesi kapsamında değerlendiriliyor.

5. Kurtarıcı İsa Heykeli

Ülkenin simgesi haline gelen Kurtarıcı İsa Heykeli, Brezilya’yı anlatan tanıtım filmlerinin de vazgeçilmez yapılarından biri. Rio de Janeiro şehrinde Corcovado Dağı üzerinde bulunan İsa Heykeli, 1926 ve 1931 yılları arasında inşa edildi. Yaklaşık 710 metre yüksekliğindeki bu heykel, harika şehir manzarasıyla Tijuca Milli Parkı sınırlarında konumlanıyor.

Bonus: Brezilya Plajları

Defalarca Brezilya’nın en iyi plajı seçilen Porto de Galinhas, etrafınızda yüzen tropik balıklar ve berrak sularıyla büyüleyici bir tatil cenneti. Doğanın tüm güzelliğini sergilediği muhteşem bir yer. Ülkenin görülmeye değer diğer popüler plajları arasında; CopacapanaBaia do Sancho, Forno Beach ve Farol Beach de bulunuyor.

Siz de Brezilya uçak bileti fırsatlarını değerlendirerek, ülkenin enfes doğal güzelliklerini ve tarihi yapılarını keşfetme şansı yakalayabilirsiniz.

NOT: Brezilya vizesi hakkında detaylı bilgilere de Turna.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here