facebook pageview

En Ucuz Sofya Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Bulgaria Air
Varna - Sofya
direkt-uçuş - 50d
27 Ekim 2017, Cuma 08:40
Aegean Airlines
İstanbul - Sofya
1 aktarmalı - 2s 5d
13 Kasım 2017, Pazartesi 22:20
Bulgaria Air
Milano - Sofya
direkt-uçuş - 3s
08 Kasım 2017, Çarşamba 20:35
Aegean Airlines
İzmir - Sofya
1 aktarmalı - 2s 15d
24 Ekim 2017, Salı 05:55
Air Berlin
Berlin - Sofya
direkt-uçuş - 3s 10d
27 Ekim 2017, Cuma 15:45
Aegean Airlines
Londra - Sofya
1 aktarmalı - 5s
08 Kasım 2017, Çarşamba 11:30
Aegean Airlines
Paris - Sofya
1 aktarmalı - 4s 40d
06 Ekim 2017, Cuma 20:40
Air France
Antalya - Sofya
2 aktarmalı - 8s 35d
18 Ekim 2017, Çarşamba 06:40

Sofya, Bulgaristan

'' Büyük Balkanlara Açılan Kapı
Sofya

Balkanların en eski ve en köklü şehirlerinden Sofya, Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri. Kent, 1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla, Balkan Yarımadası’nın merkezinde ve Bulgaristan’ın batısındaki Sofya Havzası’nın göbeğinde konumlanıyor.

Köklü tarihi geçmişi olan şehrin içinden birkaç küçük akarsu geçiyor. Ülkenin ticaret, kültür, sanat, eğitim, ulaşım ve sanayi merkezi olan Sofya, Bulgaristan ve Balkanlar için hayati önem taşıyor. Şehir, aynı zamanda Türkiye ile Avrupa arasında transit bir geçiş yolu özelliğinde. Sofya üzerinden Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine özel araçlarıyla giden çok sayıda Türk vatandaşı ve ticaretle uğraşan TIR bulunuyor.

Sofya Gezilecek Yerler

İkinci Dünya Savaşı’nda aldığı hasarın ardından yeniden inşa edilen şehir, farklılıklar taşıyan mimari yapısı içerisinde tarihi geçmişi ve modernliği bir arada taşıyor.  Müzeler, katedraller ve mimari yapılar Neo-Barok, Neo-Rönesans etkilerini hissettiriyor. Sokaklarda dolaşırken bambaşka bir atmosfer yaşatan Sofya’nın her köşesinde bu etkileyici yapılarla karşılaşmak mümkün.

Sofya gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen, kent merkezinde bulunan Steva Nedelya Katedrali, şehrin sembolü olarak kabul ediliyor. Duvarları süslemeli olan kilisenin kubbeleri oldukça etkileyici. Şehrin ziyaretçileri bu yapının önünde mutlaka fotoğraf çektiriyor.

Alexander Battenberg Mozalesi, şehirde görülmesi gereken Neo-Barok yapılar arasında. Vasil Levski Bulvarı üzerindeki mozole ve çevresi hareketli bir konumda.

Sofya şehir merkezindeki Arkeoloji Müzesi, geçmişte Büyük Cami olarak ibadete açık bir İslam eseriydi. Günümüzde Sofya tarihinden izleri görmenin mümkün olduğu müzedeki zengin koleksiyon baş döndürecek cinsten. Roma ve Yunan eserlerine bakıldığında şehrin geçmişteki yaşamı gözler önüne seriliyor.

Seramik mozaiklerle bezeli Tsentralnata Banya (Merkez Hamamları) renkli cepheleri ile eski Osmanlı hamamlarının yanında bulunuyor. Sofya genelinde hamam kültürü çok yaygın.

Boyana Residence’daki Ulusal Tarih Müzesi, Bulgaristan’ın kurulduğu dönemden günümüze bir perspektif sunuyor. Butik müzeler açısından da zengin olan şehirde Earth and Man (Yeryüzü ve İnsan) Müzesi, Ulusal Tabiat Bilimleri Müzesi, Etnografya Müzesi, Alexander Nevsky Crypt da görülecekler listesine eklenebilir.

Sanatseverler ve tiyatroya ilgisi olanlar için keyifli bir rota olabilecek Bulgaristan’ın en eski ve en köklü tiyatrosu Ivanov Vazov Ulusal Tiyatrosu oldukça görkemli. 1892 yılında inşa edilen Bulgaristan Ulusal Opera ve Bale Evi, Ulusal Sanat Galerisi, Ulusal Yabancı Sanat Galerisi, Sofya Kent Sanat Galerisi şehirdeki diğer sanat mekanlarından.

Sofya’ya Nasıl Gidilir

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Bir uçak bileti mesafesindeki şehre gitmenin diğer seçenekleri arasında otobüs ve özel araç da var.

Balkanların büyüleyici şehri Sofya, Türkiye’ye olan yakınlığı, görkemli mimari yapıları, ekonomik tatil imkanı, keyifli ve hareketli sokakları ile keşfedilmeyi bekliyor. Sofya’yı keşfetmek için ilk adım kampanyalı uçak biletlerine göz atmak için harekete geçmek olabilir.

 

 

Sofya Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 25/14
weather forecast icon for 24,72 degrees
icon temperature 25/11
weather forecast icon for 25,14 degrees
icon temperature 26/11
weather forecast icon for 25,92 degrees
icon temperature 30/14
weather forecast icon for 29,78 degrees
icon temperature 16/10
weather forecast icon for 15,63 degrees
x
Sofya Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Sofya etrafındaki yerleri keşfet

 • Filibe

  Filibe

 • Plevne

  Plevne

 • Nis

  Nis

 • Vidin

  Vidin

 • Üsküp

  Üsküp

 • Priştine

  Priştine

 • Drama

  Drama

 • Craiova

  Craiova

 • Stara Zagora

  Stara Zagora

 • Gorna Oryahovitsa

  Gorna Oryahovitsa

Sofya İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: