Paris Cali Uçak Bileti
Turna.com'da

Paris Cali Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Varış Havalimanı
Alfonso B Aragon Havalimanı

Paris Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Cali Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

British Airways
1 aktarmalı - 17s 30d
20 Haziran 2024, Perşembe 16:25
Aeromexico
1 aktarmalı - 16s 48d
15 Mayıs 2024, Çarşamba 09:00
French Bee
direkt-uçuş - 8s 10d
30 Haziran 2024, Pazar 18:50

Cali Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Paris Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Iberia
2 aktarmalı - 18s 11d
12 Temmuz 2024, Cuma 12:05

Paris Cali uçuşu ile ilgili bilgiler

PAR-CLO

Şehir Merkezinden Beauvais Tille Havalimanı'na Ulaşım

Paris şehir merkezinden olan Beauvais Tille Havalimanı'na ulaşım için, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama seçenekleri kullanılabiliyor.

Paris şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüsler ilk akla gelen seçeneklerden. Porte Maillot Metro İstasyonu'ndan kalkan otobüsler haftanın 7 günü 24 saat boyunca düzenli aralıklarla sefer yapıyor. Havalimanı-şehir merkezi otobüslerinin biletlerini şoförden ya da kiosklardan almak mümkün ancak internetten satın alındığında indirim sağlanıyor.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan taksi duraklarındaki taksiler şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için kullanılabilecek seçenekler arasında. Paris şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe farkı nedeniyle taksi biraz maliyetli tutsa da pazarlık yapmak ve birkaç kişi kullanmak durumunda taksi ekonomik bir seçenek olabilir.

Şehirdeki rent a car ofisleri ve internetten online rezervasyonla sağlanacak araçlarla da şehir merkezi havalimanı güzergahında ulaşım mümkün. Ancak özel araç kullanımında trafik yoğunluğunu hesaba katmakta yarar var.

Beauvais Tille Havalimanı'nda tren istasyonu bulunmuyor. En yakın tren istasyonu havalimanına 4 km uzaklıkta. Paris'in en merkezi noktalarından Beauvais Tren İstasyonu'na trenle gidilebiliyor. Beauvais Tren İstasyonu'ndan havalimanına taksi ya da otobüsle geçmek de bir alternatif.

Şehir Merkezinden Paris Charles de Gaulle Havalimanına Ulaşım

Fransa'nın ve dünyanın en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanları arasında gösterilen Charles de Gaulle Havalimanı her yıl yüzbinlerce yolcuyu ağırlıyor. Paris şehir merkezinden Charles de Gaulle Havalimanı'na ulaşım için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüsler kullanılabilecek alternatifler arasında. 350 Bus, 19 Bus, Cars Air France, Roissybus ve Val d'Europe Airports Shuttle şirketlerine ait otobüslerle Opera Meydanı başta olmak üzere şehrin farklı bölgelerinden bağlantı sağlanıyor. Havalimanının 3 terminalinde de otobüs noktası var.

Paris genelinde toplu ulaşımda yaygın bir ağa sahip olan demiryolları havalimanına ulaşmak için en hızlı, konforlu ve ekonomik seçeneklerden biri. RER, TGV ve CDGVAL ismini taşıyan tren sistemleri ulaşım için kullanılıyor. RER Paris şehir merkezinden havalimanına ulaşmak, TGV Fransa'nın diğer şehirleri ile bağlantı sağlamak, CDGVAL ise havalimanı terminalleri arasında geçiş yapmak için kullanılabiliyor. Havalimanındaki terminaller arasındaki mesafelerin fazla olması nedeniyle bu trenleri kullanmak şart.

Şehrin farklı bölgelerinde bulunan taksi duraklarındaki taksileri kullanarak havalimanına ulaşmak mümkün. Taksi kullanmadan önce güzergah ve ücret konusunda anlaşmak ve pazarlık yapmak öneriler arasında. Bazı taksicilerin pazarlığa açık olduğu biliniyor.

Şehrin farklı yerlerindeki rent a car ofislerinden araç kiralama hizmeti almak ya da internetten rezervasyon yapmak da seçenekler arasında.

Şehir Merkezinden Paris Orly Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden Orly Havalimanı'na ulaşım için tren, tramvay, otobüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor.

Paris şehir merkezinin dört bir yanına ulaşan tren sistemi RER ile şehir merkezinden Orly'e kısa sürede ulaşılabiliyor. Tren dışındaki diğer seçenek ise tramvay. Villejuif-Louis Aragon semtinden havalimanına kadar giden tramvayın ismi Tram7 olarak geçiyor.

Val d'Europe Airports, Bus 91.10, Orlybus, Cars Air France şirketlerine ait otobüsler ile havalimanına ekonomik bir ulaşım mümkün. Rochereau Tren İstasyonu ve Denfert Tren İstasyonu'ndan kalkan otobüslerle de Orly Havalimanı'na direkt ulaşmak mümkün. Bu yolculuk trafik yoğunluğuna göre değişmekle birlikte ortalama 30 dakika sürüyor. Charles de Gaulle Havalimanı ile Orly Havalimanı arasında bağlantı sağlayan bir otobüs hattı da var. Bu hat ile iki havalimanı arasında uçak değiştirecekler için bu hat işlevsel.

Şehir merkezindeki herhangi bir duraktan taksiyle havalimanına ulaşmak da mümkün. Taksiye binmeden önce mesafeyi ve ücreti sormak öneriliyor. Paris'teki araç kiralama ofisleri ya da internet rezervasyonu aracılığıyla kiralanacak araçla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cali Alfonso Bonilla Aragon Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Cali Havaalanı, ya da esas ismiyle Alfonso Bonilla Aragon Uluslararası Havalimanı, Cali şehir merkezindeki Plaza de Cayzedo’ya yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunuyor. Kolombiya’nın en büyük dördüncü havalimanı olan Cali Havaalanı’nın eski adı da Palmaseca Haavalanı ve Palmira ile Cali şehirleri arasında konumlanıyor. Bulunduğu konum nedeniyle havalimanı çok geniş bir coğrafyaya hizmet ediyor. 

Cali Havaalanı’ndan şehir merkezine gitmek için taksi ve otobüs dışında özel transfer seçeneği var ve bu yolculuk, genellikle 35 dakika alıyor ama trafiğin sıkışık olduğu saatlerde daha uzun sürme ihtimalini de göz önünde bulundurmak gerek.

Havaalanından Cali şehir merkezine giden otobüsler ve minibüsler, yolcuları merkezdeki Terminal de Transportes isimli otogarda indiriyor. Bu güzergahta en çok kullanılan Rapido Aeropuerto firmasının otobüsleri sabah 06:00 ile gece 00:00 saatleri arasında 20 dakikada bir hareket ediyor. 

Cali Havaalanı’ndan şehir merkezine giden bir diğer firma da Lineas del Valle ve otobüsleri aynı zamanda Palmira şehir merkezine de gidiyor. Sabah 04:30 ile gece 21:00 saatleri arasında çalışıyor. Expreso Palmira firması da Cali Havaalanı’ndan hem Palmira şehir merkezindeki otogara hem de Cali’nin otogarına giden sarı otobüsleri işletiyor. Her üç firmanın da ofisleri gelen yolcu terminalinin birinci katında bulunuyor. 

Cali Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek yaklaşık 25 dakika alıyor ve taksi durakları da gelen yolcu terminalinin birinci katında bulunuyor. Cali’de güvenlik açısından Asotaba gibi resmi taksi firmalarını kullanmaya özen gösterin. Ayrıca bavulunuz bagajdayken aracı uzun süre terk etmeyin çünkü bazen şoförler bavulunuzu indirmeden gidebiliyor. Ayrıca Cali’de Uber seçeneği de mevcut. Telefonunuza Uber aplikasyonunu indirip araç çağırabilirsiniz. 

Otobüs ve taksi seçenekleri haricinde özel transfer veya araç kiralama seçeneklerini de değerlendirmek mümkün. Özel transfer rezervasyonunu en geç 24 saat öncesinden yaptırmakta fayda var.

Paris Cali uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA’nın hava yollarından özel fiyat aldığı oluyor mu?
    Turna.com bugüne kadar 4 milyondan fazla uçak bileti satışı ile Türkiye’de alanındaki en büyük firmalardan biridir. Hava yolları tarafından Turna’ya özel kampanyalar sunulmaktadır. Bu sayede hayal edilemeyecek uçak bileti fiyatları bulmak mümkündür.
  • Paris şehrinden Cali şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Paris üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Beauvais Tille Havalimanı, Charles De Gaulle Havalimanı, Orly Havalimanı, Chalons Vatry Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Alfonso B Aragon Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: