facebook pageview

En Ucuz İstanbul Nouakchott Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
02 Aralık 2017, Cumartesi 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
12 Ocak 2018, Cuma 22:35
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
23 Kasım 2017, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
09 Kasım 2017, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
18 Kasım 2017, Cumartesi 22:35
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
20 Ocak 2018, Cumartesi 22:35
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
08 Kasım 2017, Çarşamba 22:35
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
29 Kasım 2017, Çarşamba 22:35

En Ucuz Nouakchott Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Tam Air
Las palmas - Nouakchott
direkt-uçuş - 2s 40d
02 Ocak 2018, Salı 17:30
Tam Air
Tunus - Nouakchott
direkt-uçuş - 3s 30d
17 Ocak 2018, Çarşamba 23:30
Tam Air
Dakar - Nouakchott
direkt-uçuş - 50d
14 Kasım 2017, Salı 12:40
Tam Air
Kazablanka - Nouakchott
direkt-uçuş - 3s 30d
14 Kasım 2017, Salı 19:30
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
02 Aralık 2017, Cumartesi 12:55
Onur Air
Adana - Nouakchott
2 aktarmalı - 8s 25d
20 Ocak 2018, Cumartesi 11:55
Royal Air Maroc
Ankara - Nouakchott
2 aktarmalı - 8s 25d
31 Ekim 2017, Salı 15:10

Nouakchott, Moritanya

'' Rüzgarlar Diyarı
Nouakchott

Moritanya'nın başkenti ve en büyük şehri olan ve Berberi dilinde "Rüzgârlar Diyarı" anlamına gelen Nuakşot, Atlantik Okyanusu'na kıyısında yer alıyor. Kurulmadan önce bir balıkçı kasabası olan kent, günümüzde Sahra'nın da en büyük yerleşimlerinden biri.

Tarihi

Kuzeyinde Batı Sahra, kuzeydoğusunda Cezayir, güneybatısında Senegal, batısında ise Atlas okyanusu ile çevrili olan Moritanya, son derece geniş topraklara sahip Kuzeybatı Afrika’da yer alan bir ülke. Yüzölçümü 1.030.700 kilometre kare olan ülkenin başkenti  ise Nuakşot. Aynı zamanda Moritanya’nın en büyük şehri olan Nuakşot, yaklaşık olarak 890.000 civarında nüfusa sahip Okyanus kıyısında kurulu bir kent. Balıkçılık ve hayvancılık en önemli geçim kaynağı olduğu şehirde yıl içinde bölgeye ortalama 130 milimetre yağış düşüyor. Bölgede çöl ile Akdeniz ikliminin karıştığı bir tür çöl İklimi görülüyor.

Sahra’daki en büyük kentlerden biri olan ve Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Nuakşot, aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi. Fransız sömürge döneminde küçük bir kent olan Nuakşot, 1960’ta ülkenin bağımsızlığını kazanmasının ardından başkent olmuş. St. Louis Senegal tarafında kalınca başkentin Senegal sınırına 200 kilometre uzaklığa kurulmasına karar verilmiş. Batı Afrika’nın en hareketli balıkçılık merkezi olan kent, Sahra Çölü’nün etkisiyle sıcak ve kuru bir iklimin etkisi altında bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Nüfus yoğunluğu en düşük 10 ülke listesinde yer alan Moritanya, sınırları cetvelle çizilmiş, halkı çok çeşitli Afrika kabilelerinin karışımından oluşan bir nüfusa sahip. Saygılı ve dürüst bir halka sahip olan ülkenin başkenti olan Nuakşot’ta alt yapı çalışmaları ve yol yapımı çalışmaları her daim devam ediyor. Köklü bir çöl kültürüne sahip olan ülke, el yazmaları, çöl üniversiteleri geleneğine ve çölün ortasında yer alan Ouadane, Chinguetti, Oualata ve Tichitt gibi antik kentlere sahip.

Nuakşot şehir merkezi deniz kıyısından 5 kilometre içeride yer alıyor. Tipik bir Afrika başkenti olan Nuakşot, son yıllarda hızla büyüyen Afrika yerleşimlerinden biri. Bir turizm merkezi olmamakla birlikte ülkeye gelen tüm turistlerin yolu buradan geçiyor. Doğudan batıya uzanan Abdel Nasser Caddesi, kentin ana arteri. Yol boyunca oteller, bankalar, postane, restoranlar ve turizm acenteleri yer alıyor. Kent ziyaretçilerini memnun edecek güzelliklere sahip, ancak rüzgârlı günlerde Sahra Çölü’nden gelen kum fırtınalarına karşı önlem almayı unutmayın.

Nuakşot gezilecek yerler deyince ilk adres, tarih öncesi döneme ait buluntuların ve ülkenin etnografik eserlerinin, kıyafetlerin, geleneksel oyun aletlerinin, balıkçılık malzemeleri ve müzik aletlerinin sergilendiği Ulusal Müze. Nüfusun çoğunluğunun Müslüman olduğu ülkede, beyaz cephesiyle ünlü olan Büyük Cami, havaalanına çok yakın bir mesafede bulunan Cuma Cami ve Marocaine Cami ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor. Bunların dışında Pêche Limanı ve Marche Capital ile kent merkezine 8 saatlik bir otobüs yolculuğu ile ulaşılan ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Şingeti bölgesini ve Ehel Hamoni Kütüphanesi’ni görmek mümkün.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Fazla etki alan Afrika mutfağı, bu yabancı etki yerIi halkın kendi yemekleriyle karışarak ortaya çeşitli bir mutfağın çıkışına neden olmuş. Güney Afrika’nın bazı bölgelerinde yapılan yemekler bir başka bölgede bulunmayabiliyor. Deniz kenarı olmasından dolayı deniz ürünleri bakımından oldukça zengin olan Nuakşot’ta, taze balık ve diğer ürünleri yiyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Mısırla yapılan porridge çorbası, boI ve IezzetIi deniz ürünlerine ve balığın farklı tekniklerle ve çeşitli baharatlarla pişirilmesiyle elde edilen yemekler çok tüketiliyor. Sığır etinin kişniş, tuz ve karabiberle kurutularak ince ince kesilmesi, ince sosis kurusu, siyah ekmek, MiIk Tart ve DumpIing adı verilen hafif tatIıIar, tropikaI meyveIer, sığır, tavuk, domuz, deve kuşu, timsah etIeri de oldukça fazla tüketiliyor. Nuakşot’ta ise geleneklere göre sol elle yemek hoş karşılanmıyor. Yemekler ailece büyük bir kâseden hep birlikte yeniyor. Yemekten sonra ise küçük bardaklarda naneli ve bol şekerli çay içiliyor.

Nuakşot’ta alışveriş yapmak için pek çok pazar yeri mevcut. Şehir merkezinde yer alan ve pazarların en büyüğü olan Marche Capitale, otantik ürünler bulabileceğiniz bir merkez. Deri eşyalar, sandaletler, kumaşlar ve yerel giysiler ile aksesuar için Gümüş Pazarı’na uğrayabilirsiniz.

Nuakşot’a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Nuakşot arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. İstanbul’dan Salı, Çarşamba, Perşembe olmak üzere haftanın 3 günü boyunca direkt uçabileceğiniz kente seyahat yaklaşık 12 saat sürüyor. Nouakchott Havalimanı’ndan kente taksi ile ulaşım mümkün.

Nouakchott Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 30/26
weather forecast icon for 29,60 degrees
icon temperature 29/27
weather forecast icon for 29,19 degrees
icon temperature 29/26
weather forecast icon for 28,83 degrees
icon temperature 32/25
weather forecast icon for 32,42 degrees
icon temperature 33/24
weather forecast icon for 32,96 degrees
x
Nouakchott Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Nouakchott etrafındaki yerleri keşfet

 • Boutilimit

  Boutilimit

 • Saint Louis

  Saint Louis

 • Akjoujt

  Akjoujt

 • Aleg

  Aleg

 • Nouadhibou

  Nouadhibou

 • Kaedi

  Kaedi

 • Matam

  Matam

 • Atar

  Atar

 • Dakar

  Dakar

 • Kaolack

  Kaolack

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: