facebook pageview

En Ucuz İstanbul Nouakchott Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
16 Şubat 2018, Cuma 22:35
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
15 Mart 2018, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
21 Şubat 2018, Çarşamba 22:35
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
18 Ocak 2018, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
25 Ocak 2018, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
08 Şubat 2018, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
08 Mart 2018, Perşembe 12:55
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
22 Şubat 2018, Perşembe 12:55

En Ucuz Nouakchott Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Tam Air
Tunus - Nouakchott
direkt-uçuş - 3s 30d
14 Şubat 2018, Çarşamba 23:30
Tam Air
Dakar - Nouakchott
direkt-uçuş - 50d
08 Ocak 2018, Pazartesi 17:20
Tam Air
Kazablanka - Nouakchott
direkt-uçuş - 2s 50d
07 Şubat 2018, Çarşamba 18:50
Tunisair
İstanbul - Nouakchott
1 aktarmalı - 4s 45d
16 Şubat 2018, Cuma 22:35
Onur Air
İzmir - Nouakchott
2 aktarmalı - 7s 50d
24 Şubat 2018, Cumartesi 13:55
Royal Air Maroc
Londra - Nouakchott
1 aktarmalı - 6s 20d
05 Şubat 2018, Pazartesi 15:15
Royal Air Maroc
Ankara - Nouakchott
2 aktarmalı - 8s 25d
11 Ocak 2018, Perşembe 14:00

Nouakchott, Moritanya

'' Rüzgarlar Diyarı
Nouakchott

Moritanya'nın başkenti ve en büyük şehri olan ve Berberi dilinde "Rüzgârlar Diyarı" anlamına gelen Nuakşot, Atlantik Okyanusu'na kıyısında yer alıyor. Kurulmadan önce bir balıkçı kasabası olan kent, günümüzde Sahra'nın da en büyük yerleşimlerinden biri.

Tarihi

Kuzeyinde Batı Sahra, kuzeydoğusunda Cezayir, güneybatısında Senegal, batısında ise Atlas okyanusu ile çevrili olan Moritanya, son derece geniş topraklara sahip Kuzeybatı Afrika’da yer alan bir ülke. Yüzölçümü 1.030.700 kilometre kare olan ülkenin başkenti  ise Nuakşot. Aynı zamanda Moritanya’nın en büyük şehri olan Nuakşot, yaklaşık olarak 890.000 civarında nüfusa sahip Okyanus kıyısında kurulu bir kent. Balıkçılık ve hayvancılık en önemli geçim kaynağı olduğu şehirde yıl içinde bölgeye ortalama 130 milimetre yağış düşüyor. Bölgede çöl ile Akdeniz ikliminin karıştığı bir tür çöl İklimi görülüyor.

Sahra’daki en büyük kentlerden biri olan ve Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Nuakşot, aynı zamanda ülkenin ticaret merkezi. Fransız sömürge döneminde küçük bir kent olan Nuakşot, 1960’ta ülkenin bağımsızlığını kazanmasının ardından başkent olmuş. St. Louis Senegal tarafında kalınca başkentin Senegal sınırına 200 kilometre uzaklığa kurulmasına karar verilmiş. Batı Afrika’nın en hareketli balıkçılık merkezi olan kent, Sahra Çölü’nün etkisiyle sıcak ve kuru bir iklimin etkisi altında bulunuyor.

Gezilecek Yerler

Nüfus yoğunluğu en düşük 10 ülke listesinde yer alan Moritanya, sınırları cetvelle çizilmiş, halkı çok çeşitli Afrika kabilelerinin karışımından oluşan bir nüfusa sahip. Saygılı ve dürüst bir halka sahip olan ülkenin başkenti olan Nuakşot’ta alt yapı çalışmaları ve yol yapımı çalışmaları her daim devam ediyor. Köklü bir çöl kültürüne sahip olan ülke, el yazmaları, çöl üniversiteleri geleneğine ve çölün ortasında yer alan Ouadane, Chinguetti, Oualata ve Tichitt gibi antik kentlere sahip.

Nuakşot şehir merkezi deniz kıyısından 5 kilometre içeride yer alıyor. Tipik bir Afrika başkenti olan Nuakşot, son yıllarda hızla büyüyen Afrika yerleşimlerinden biri. Bir turizm merkezi olmamakla birlikte ülkeye gelen tüm turistlerin yolu buradan geçiyor. Doğudan batıya uzanan Abdel Nasser Caddesi, kentin ana arteri. Yol boyunca oteller, bankalar, postane, restoranlar ve turizm acenteleri yer alıyor. Kent ziyaretçilerini memnun edecek güzelliklere sahip, ancak rüzgârlı günlerde Sahra Çölü’nden gelen kum fırtınalarına karşı önlem almayı unutmayın.

Nuakşot gezilecek yerler deyince ilk adres, tarih öncesi döneme ait buluntuların ve ülkenin etnografik eserlerinin, kıyafetlerin, geleneksel oyun aletlerinin, balıkçılık malzemeleri ve müzik aletlerinin sergilendiği Ulusal Müze. Nüfusun çoğunluğunun Müslüman olduğu ülkede, beyaz cephesiyle ünlü olan Büyük Cami, havaalanına çok yakın bir mesafede bulunan Cuma Cami ve Marocaine Cami ziyaret edilecek yerlerin başında geliyor. Bunların dışında Pêche Limanı ve Marche Capital ile kent merkezine 8 saatlik bir otobüs yolculuğu ile ulaşılan ve Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Şingeti bölgesini ve Ehel Hamoni Kütüphanesi’ni görmek mümkün.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Fazla etki alan Afrika mutfağı, bu yabancı etki yerIi halkın kendi yemekleriyle karışarak ortaya çeşitli bir mutfağın çıkışına neden olmuş. Güney Afrika’nın bazı bölgelerinde yapılan yemekler bir başka bölgede bulunmayabiliyor. Deniz kenarı olmasından dolayı deniz ürünleri bakımından oldukça zengin olan Nuakşot’ta, taze balık ve diğer ürünleri yiyebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Mısırla yapılan porridge çorbası, boI ve IezzetIi deniz ürünlerine ve balığın farklı tekniklerle ve çeşitli baharatlarla pişirilmesiyle elde edilen yemekler çok tüketiliyor. Sığır etinin kişniş, tuz ve karabiberle kurutularak ince ince kesilmesi, ince sosis kurusu, siyah ekmek, MiIk Tart ve DumpIing adı verilen hafif tatIıIar, tropikaI meyveIer, sığır, tavuk, domuz, deve kuşu, timsah etIeri de oldukça fazla tüketiliyor. Nuakşot’ta ise geleneklere göre sol elle yemek hoş karşılanmıyor. Yemekler ailece büyük bir kâseden hep birlikte yeniyor. Yemekten sonra ise küçük bardaklarda naneli ve bol şekerli çay içiliyor.

Nuakşot’ta alışveriş yapmak için pek çok pazar yeri mevcut. Şehir merkezinde yer alan ve pazarların en büyüğü olan Marche Capitale, otantik ürünler bulabileceğiniz bir merkez. Deri eşyalar, sandaletler, kumaşlar ve yerel giysiler ile aksesuar için Gümüş Pazarı’na uğrayabilirsiniz.

Nuakşot’a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Nuakşot arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. İstanbul’dan Salı, Çarşamba, Perşembe olmak üzere haftanın 3 günü boyunca direkt uçabileceğiniz kente seyahat yaklaşık 12 saat sürüyor. Nouakchott Havalimanı’ndan kente taksi ile ulaşım mümkün.

Nouakchott Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 24/17
weather forecast icon for 24,04 degrees
icon temperature 24/17
weather forecast icon for 23,50 degrees
icon temperature 24/18
weather forecast icon for 23,50 degrees
icon temperature 26/18
weather forecast icon for 25,56 degrees
icon temperature 26/19
weather forecast icon for 26,00 degrees
x
Nouakchott Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Nouakchott etrafındaki yerleri keşfet

 • Boutilimit Uçak Bileti

  Boutilimit

 • Saint Louis Uçak Bileti

  Saint Louis

 • Akjoujt Uçak Bileti

  Akjoujt

 • Aleg Uçak Bileti

  Aleg

 • Nouadhibou Uçak Bileti

  Nouadhibou

 • Kaedi Uçak Bileti

  Kaedi

 • Matam Uçak Bileti

  Matam

 • Atar Uçak Bileti

  Atar

 • Dakar Uçak Bileti

  Dakar

 • Kaolack Uçak Bileti

  Kaolack

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: