facebook pageview

En Ucuz Washington Lizbon Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 13s
21 Eylül 2017, Perşembe 15:14
TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 13s 2d
21 Eylül 2017, Perşembe 08:36
TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 13s
13 Ekim 2017, Cuma 15:14
TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 12s 50d
10 Kasım 2017, Cuma 13:59
TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 13s 3d
13 Ekim 2017, Cuma 10:39
TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 13s 6d
10 Kasım 2017, Cuma 11:47
Royal Air Maroc
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 8s 30d
30 Eylül 2017, Cumartesi 21:55
TAP Portugal
Washington - Lizbon
1 aktarmalı - 12s 57d
05 Ekim 2017, Perşembe 13:49

En Ucuz Lizbon Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

TAP Portugal
Porto - Lizbon
direkt-uçuş - 1s
21 Ekim 2017, Cumartesi 05:30
Aigle Azur
Paris - Lizbon
direkt-uçuş - 1s 25d
17 Ekim 2017, Salı 16:10
Iberia
Madrid - Lizbon
direkt-uçuş - 15d
16 Kasım 2017, Perşembe 23:10
TAP Portugal
Barselona - Lizbon
direkt-uçuş - 55d
26 Kasım 2017, Pazar 06:45
TAP Portugal
Londra - Lizbon
direkt-uçuş - 2s 35d
04 Aralık 2017, Pazartesi 10:40
Aegean Airlines
İzmir - Lizbon
1 aktarmalı - 2s 25d
29 Kasım 2017, Çarşamba 17:40
Air France
İstanbul - Lizbon
1 aktarmalı - 4s 10d
19 Kasım 2017, Pazar 19:35
Air France
Antalya - Lizbon
2 aktarmalı - 6s 30d
02 Ekim 2017, Pazartesi 06:40

Lizbon İle İlgili Yazılar

Lizbon Ziyaretinden Alternatif Adresler

Lizbon Ziyaretinden Alternatif Adresler

Lizbon, Portekiz’in başkenti. Atlantik Okyanusu sahili kıyısında, Avrupa’nın diğer karmaşık başkentlerine benzemeyen ve Ortaçağ mimarisinin en iyi korunduğu şehirlerden biri olan Lizbon’da dar sokaklardaki nostaljik mekanlardan, tarihe tanıklık etmiş yapılara, muazzam katedrallerden, renkli gece kulüplerine dek pek çok çarpıcı adres var. Lizbon Ziyaretinden Alternatif Adresler 1. Baixa ve Chiad...

Lizbon Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Lizbon Seyahatinde Görülecek 5 Yer

Portekiz‘in başkenti Lizbon, Atlantik Okyanusu kıyılarını süsleyen çevreci bir şehir olmasıyla biliniyor. Aynı zamanda Batı Avrupa’nın en eski şehri olan bu muhteşem yerleşim yeri, mimarisiyle bütünleşen büyülü atmosferi, tramvayları ve doğal güzellikleri ile bölgeye gelen turistlerin en gözde turizm destinasyonları arasında yer alıyor. Şehrin içindeki duvarların çoğu 1000 yıldır ay...

Sarı Tramvayın İzinde Lizbon

Sarı Tramvayın İzinde Lizbon

Bir yanı Atlas Okyanusu, diğer yanı ise İspanya ile çevrili olan Portekiz, Avrupa’nın en göz alıcı şehirlerini içinde barındırır ve defalarca ziyaret edilmeyi hak eder. Tarihler boyunca, Fenikelilerden, Yunanlılara, Romalılardan, Endülüs Emevilerine kadar çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış ve bugün tüm bu etkilerden bir parçayı kendinde tutarak oldukça zengin bir kültür oluşturmuş. Bir yand...

Lizbon, Portekiz

'' Atlantik Okyanus’un Kıyısında Etkileyici Bir Şehir
Lizbon

Atlantik Okyanusu’nun kıyısında kurulu olan Lizbon, tıpkı Roma ve İstanbul gibi 7 tepe üzerinde. Portekiz’in en büyük şehri ve başkenti olan şehir, sarı renkli tramvayı, daracık sokakları, etkileyici mimari yapıları, farklı kültürleri bir arada hissettiren yaşamı ile ziyaretçilerini etkisi altına alıyor.

Tagus Nehri’nin oluşturduğu haliç üzerinde yerleşen Lizbon, 1260 yılından bu yana Portekiz’in idari merkezi unvanını taşıyor. İber Yarımadası’nın en önemli ticaret, ekonomi, eğitim, kültür ve sanat kentlerinden biri olan Lizbon, aynı zaman kıta Avrupası’nın en zengin yerleşim yerleri arasında.

Lizbon Gezilecek Yerler

Bölgenin en çevreci kentlerinden olan Lizbon, doğasever yapısı ile okyanus kıyısında muhteşem bir güzellikte. Dekoratif süslemelerin öne çıktığı Art Nouveau sanat akımının etkilerinin görüldüğü binalar, mozaik ve çini kaplı yapılarıyla muhteşem fotoğraf karelerine hayat veriyor.

Tarihi kökeni yüzyıllar öncesine giden semtler, muhteşem heykel ve anıtlar, birbirinden güzel eserlerin sergilendiği müze ve sanat galerileri, kıvrılarak yokuş aşağıya uzanan daracık caddeler insanı zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Lizbon gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen noktalardan biri Belem Kulesi. Bu kule kentin en önemli tarihi eserlerinden biri olarak biliniyor. 16. yüzyılda Tagus Nehri’nin denizle buluştuğu bölgeyi savunmak için yaptırılan kule hala dimdik ayakta.

Kule ile aynı ismi taşıyan saray, şehrin en görkemli mimari yapıları arasında. Belem Sarayı, Tagus Nehri kıyısında geniş ve etkileyici odaları, tabloları, mobilyaları, mücevherleri, park ve bahçeleriyle ziyaret edilmesi gereken noktalardan.

Belem’de bulunan ve beyaz taşlarıyla bir göreni bir kez daha kendine baktıran Jerónimos Manastırı, Portekiz edebiyatçılar Luís Vaz de Camões, Alexandre Herculano and Fernando Pessoa ve ünlü kâşif Vasco da Gama’nın mezarını da içerisinde bulunduruyor.

Kentle ilgili fotoğraf karelerinde sıklıkla görülen sarı tramvaylar, füniküler sistemin yansımaları. Raylı sistemleri kullanarak Lizbon’u keşfetmek, ara sokaklarda muhteşem manzaralara tanıklık etmek mümkün. Elevador da Glória, Elevador da Bica ve Elevador da Lavra, ismiyle bilinen 3 farklı füniküler sistemden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Zengin tarihi koleksiyona sahip müze ve sanat galerileri sanatseverler için harika bir durak. Şehrin müzeleri arasında en ünlüsü Casa-Museu da Fundação Medeiros de Almeida. Avrupa kültürü ile bölgenin tarihi ve sanat kültürü yansımalarının görülebildiği müzede farklı objeler, yağlı boya tablolar, gümüş eşyalar ve benzersiz mobilyalar bulunuyor.

Lizbon’a Nasıl Gidilir

Portekiz’in başkenti Lizbon, Avrupa kıtasının en batı ucunda yer alıyor. Lizbon’a seyahat etmek isteyenlerin hava yolu yolculuğunu kullanması en kolay yöntemlerden biri. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü Lizbon’a direkt uçak seferi düzenleniyor. Bunun için Lizbon uçak bileti seçenekleri göz atmak gerekiyor.

Avrupa kültürü ile birlikte sömürgeci dönemlerin izleri ile çok sayıda farklı kültürün bir arada görüldüğü Lizbon, Avrupa’nın en etkileyici başkentlerinden. Bu güzel şehri keşfetmek için ilk adım uçak biletlerine göz atmak olabilir.

Lizbon Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 24/15
weather forecast icon for 24,20 degrees
icon temperature 25/13
weather forecast icon for 25,44 degrees
icon temperature 25/9
weather forecast icon for 25,40 degrees
icon temperature 23/12
weather forecast icon for 22,95 degrees
icon temperature 23/16
weather forecast icon for 23,30 degrees
x
Lizbon Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Lizbon etrafındaki yerleri keşfet

 • Setubal

  Setubal

 • Sines

  Sines

 • Beja

  Beja

 • Coimbra

  Coimbra

 • Portimao

  Portimao

 • Badajoz

  Badajoz

 • Faro

  Faro

 • Viseu

  Viseu

 • Covilha

  Covilha

 • Huelva

  Huelva

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: