Mogadishu Minneapolis Uçak Bileti
Turna.com'da

Mogadishu Minneapolis Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Mogadishu Havalimanı
Varış Havalimanları
Saint Paul Havalimanı
Flying Cloud Havalimanı
Crystal Havalimanı

Mogadishu Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Minneapolis Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Qatar Airways
2 aktarmalı - 37s 5d
22 Nisan 2024, Pazartesi 16:35

Mogadishu Minneapolis uçuşu ile ilgili bilgiler

MGQ-MSP

Şehir Merkezinden Mogadishu Havalimanı’na Ulaşım

Eski ismi Mogadishu Uluslararası Havalimanı olan Aden Adde Uluslararası Havalimanı, Somali’nin başkenti ve ülkenin en gelişmiş şehri Mogadişu’ya hizmet eden uluslararası ana havalimanı. Çok yakın zamanda Türkiye’nin yardımlarıyla iyi bir yenilemeden geçmiş durumda. Havalimanından başta Afrika ülkeleri olmak üzere birçok Orta Doğu ülkesi ve Türkiye’ye de direkt seferler yapılıyor.

Şehir merkezinden ortalama 5 km uzaklıkta olsa da havalimanına giden herhangi bir toplu taşıma veya taksi bulunmuyor. Güvenlik sebebiyle Mogadişu’dan havalimanına transferinizi oteliniz veya iş ortaklarınız aracılığıyla ayarlamanız öneriliyor. Bu ülkeye ve bölgeye seyahat etmeden önce T.C. Dışişleri Bakanlığı sayfasındaki güncel duyuruları takip etmeniz güvenli bir yolculuk yapabilmek için ilk adımlarınızdan biri olmalı.

Mogadişu’da yollar can güvenliği açısından pek iyi durumda olmadığı gibi fiziksel olarak da zorlayıcı bir seviyede. Genellikle çamurlu ve kazaya sebebiyet verebilecek durumdaki yollarda trafik kuralları geçmiyor ve trafik ışığı bulunmuyor. 

Toplu taşıma aracı ve taksi de olmadığı için şehirdeki en güvenli otellerden biri olan Peace Hotel’den Bashir ile iletişime geçerek ([email protected]) zırhlı bir araç ile Mogadişu şehir merkezinden havaalanına özel transfer ayarlayabilirsiniz. Mogadişu’da bir yerden başka bir yere ulaşırken mutlaka şoförlü bir zırhlı araç ve silahlı korumalarla yolculuk yapmanız öneriliyor.

İnternetten araştırarak ya da Mogadişu’ya daha önce de gelmiş birinden güvenilir bir tur firması bulup, şehir merkezinden havalimanı transferini de içeren bir tur anlaşması yapabilirsiniz. Zaten Somali’deki her tur firması misafirlerini silahlı güvenlik personeli eşliğinde dolaştırıyor.

Son olarak, siz de Mogadişu’ya iş için geldiyseniz bir iş arkadaşınızdan, çalıştıkları güvenlik firmasıyla beraber sizi havalimanına bırakmasını isteyebilirsiniz. Şehirde yalnız yürümek ya da tek başınıza bir araçla yolculuk etmeniz önerilmiyor.

Minneapolis-Saint Paul Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Minneapolis Havaalanı, Minesota’nın Twin Cities bölgesine hizmet eden ana havalimanı ve iki terminali var. Havaalanı hem Saint Paul hem de Minneapolis şehir merkezine 16 km mesafede bulunuyor.

Minneapolis Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en iyi yolu Blue Line isimli hafif raylı treni kullanmak. Hızlı ve temiz trenler, her iki terminalden de 10-15 dakikada bir kalkıyor ve Mall of America’dan da geçiyor. 1. Terminalde kırmızı ve mavi renkli otoparktan, 2. Terminaldeyse turuncu renkli otoparkın kuzeyinden bu trene binebilirsiniz. Duraklardaki makinelerden bilet almak mümkün.

Havaalanından Minneapolis şehir merkezine gitmek için bir diğer toplu taşıma aracı da 1. terminalden kalkan 54 numaralı otobüs. 2. Terminale iniyorsanız, iki terminal arasındaki ücretsiz tren hizmetini kullanarak 1. Terminale geçebilirsiniz.

Minneapolis Havaalanı’ndan şehir merkezine taksiyle gitmekse 25 dakika alıyor. Taksi duraklarını her iki terminalde de dışarı çıkar çıkmaz bulabilirsiniz. 1. Terminalde T katından, 2. terminaldeyse zemin katta Ground Transportation Center’dan 7/24 taksiye binebilirsiniz.

St. Paul Havalimanı gelen yolcu terminalindeki ücretsiz wifi’a bağlanarak Uber ve Lyft aplikasyonlarından kolayca araç söyleyip Minneapolis şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Uber ve Lyft araçları yolcuları 1. terminalde 2. Kattan, 2. terminaldeyse zemin kattan alıyor.

Toplu taşıma ve taksi dışında, Minneapolis Havalimanı’ndan özel transfer ayarlayıp şehir merkezine gitme seçeneği de var. Otelinizden bu konuda bilgi alabileceğiniz gibi online rezervasyon da yapabilirsiniz. Uçuş numarası ve saatini önden mutlaka bildirin ki olası bir rötar durumunda transfer aracınız sizi beklemeye devam etsin.

Mogadishu Minneapolis uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA, bu kadar ucuz uçuş fiyatlarını nasıl bulur?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz uçak biletleri bulmanızı sağlar.
  • Mogadishu şehrinden Minneapolis şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Mogadishu üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Mogadishu Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Flying Cloud Havalimanı, Crystal Havalimanı, Saint Paul Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: