Frescaty Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

İlk defa 1991 yılında yolcuların kullanımına açılan Frescaty Havalimanı, Metz şehrine 25, Nancy şehrine ise 35 km uzaklıkta yer alıyor. Bu nedenle her iki şehirdeki hava ulaşımı da Frescaty Havalimanı üzerinden sağlanıyor. Fransa’nın Lorraine bölgesinin en işlek havalimanı olan Frescaty Havalimanı, yılda ortalama olarak 300.000 yolcuya hizmet veriyor. Havalimanında başta Fransa’nın diğer şehirleri olmak üzere Avrupa’nın önemli merkezlerine birçok tarifeli uçuş gerçekleştiriliyor. 

Frescaty Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havalimanı üzerinden Metz ve Nancy şehirlerine shuttle, taksi veya araç kiralama ile ulaşılabiliyor.


Havalimanından Şehir Merkezine Giden Servis Araçları
Metz Frescaty Havalimanı’nın giriş kapısının önünden her 45 dakikada bir shuttle otobüsleri kalkış yapıyor. Shuttle servis tarifeleri genellikle havalimanı yönetimi tarafından aylık olarak düzenleniyor. Yoğunluktan ötürü bazı uçuşlarda shuttle imkânından faydalanabilmek için rezervasyon yaptırmak gerekebiliyor. Havalimanından Metz şehir merkezine 30, Nancy şehir merkezine ise 40 dakikada ulaşılıyor. Shuttle otobüslerde 8 ile 10 Euro arasında bir ücret talep ediliyor. 8 yaşından küçük olan her bir çocuk için ise ücret 3 Euro. Shuttle servis ücreti araç içerisinden kredi kartı ile veya nakit olarak ödeniyor. 


Taksi
Metz Frescaty Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için taksi seçeneğini kullanmak da mümkün. Havalimanının çıkış kapısında hem Metz hem de Nancy şehir merkezine gitmek üzere taksi çevrilebiliyor. Taksi ile Metz şehir merkezine ulaşım 20, Nancy şehir merkezine ulaşım ise 30 dakika sürüyor. Taksiler ile havalimanı arasında herhangi bir anlaşma bulunmuyor. Bu da gidilecek olan yere sabit bir fiyat uygulanmayacağı, tutarın taksimetre üzerinden hesaplanacağı anlamına geliyor. Her iki şehir merkezine de taksi ile ulaşım için ortalama olarak 45-50 Euro ödeniyor. Fiyatlar gece tarifelerinde daha da artabiliyor. 


Araç Kiralama
Havalimanı’nın en alt katında Avrupa’nın güvenilir araç kiralama firmalarına ait acenteler yer alıyor. Şehir merkezine uzak olan Metz Frescaty Havalimanı’ndan diğer bölgelere rahatça ulaşabilmek için birçok kişi araç kiralama imkânlarından faydalanıyor. Araçlar için online ve telefon rezervasyonları tüm acenteler tarafından kabul ediliyor.


Metz Frescaty Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Lorraine Airport- Aéroport de Frescaty Metz- Nancy – Lorraine
Telefon: +33 (0)3 87 56 70 00

 


Şehir Merkezinden Metz Frescaty Havalimanı’na Ulaşım

Havalimanına ulaşım sadece taksi veya araç kiralama seçenekleri ile sağlanıyor.


Taksi
Hem Metz hem de Nancy şehir merkezinden Metz Frescaty Havalimanı’na ulaşım için otobüs, shuttle veya tren imkânlarından herhangi biri sunulmuyor. Bu nedenle şehir merkezinden havalimanına ulaşım için taksi kullanımı ön plana çıkıyor. Her iki şehrin merkezinde de 7/24 taksi bulmak mümkün. Ancak genellikle taksi durakları tarafından 40 ile 50 Euro arasında bir ücret talep ediliyor. Metz şehir merkezinden havalimanına ulaşım 20, Nancy şehir merkezinden havalimanına ulaşım ise yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bulunduğunuz lokasyondan taksi geçmiyor ise aşağıdaki numaraları arayarak taksi talebinde bulunabilirsiniz.
Metz için: 03 87 56 91 92
Nancy için: 03 83 37 65 37


Araç Kiralama
Hem Metz hem de Nancy şehirler merkezlerinden Metz Frescaty Havalimanı’na ulaşım için otobüs, shuttle veya tren imkânlarından herhangi birinin sunulmaması ve taksi fiyatlarının yüksek düzeyde olması nedeniyle havalimanına ulaşım için araç kiralamak da iyi bir seçenek. Her iki şehirde de acenteleri bulunan ve bulunduğunuz konuma araç teslim etme opsiyonu sunan Avis, Enterprise, Citer, Hertz, Europcar ve Budget firmalarından araç kiralayabilirsiniz.


Metz Frescaty Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Lorraine Airport- Aéroport de Frescaty Metz - Nancy – Lorraine
​Telefon: +33 (0)3 87 56 70 00

Frescaty Yakınındaki Havalimanları

 • Metz Nancy (Nancy Essey Havalimanı)
  Metz Nancy (Nancy Essey Havalimanı)
 • Metz Nancy (Lorraine Havalimanı)
  Metz Nancy (Lorraine Havalimanı)
 • Basel Mulhouse (Basel Euro Havalimanı)
  Basel Mulhouse (Basel Euro Havalimanı)
 • Basel Mulhouse (Mulhouse Euro Havalimanı)
  Basel Mulhouse (Mulhouse Euro Havalimanı)
 • Stuttgart (Stuttgart Havalimanı)
  Stuttgart (Stuttgart Havalimanı)
 • Zürih (Zurich Havalimanı)
  Zürih (Zurich Havalimanı)
 • Frankfurt (Frankfurt Havalimanı)
  Frankfurt (Frankfurt Havalimanı)
 • Köln (Cologne Havalimanı)
  Köln (Cologne Havalimanı)
 • Brüksel (Brüksel Havalimanı)
  Brüksel (Brüksel Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.