facebook pageview

En Ucuz İstanbul Maputo Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
02 Şubat 2018, Cuma 19:35
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
04 Aralık 2017, Pazartesi 19:35
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
14 Şubat 2018, Çarşamba 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
07 Şubat 2018, Çarşamba 19:35
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
09 Şubat 2018, Cuma 19:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
15 Şubat 2018, Perşembe 19:35
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
10 Aralık 2017, Pazar 19:35
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
24 Ocak 2018, Çarşamba 19:35

En Ucuz Maputo Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Lam Mozambique
Johannesburg - Maputo
direkt-uçuş - 1s
12 Şubat 2018, Pazartesi 08:40
British Airways
Cape town - Maputo
1 aktarmalı - 3s
26 Aralık 2017, Salı 13:25
South African Airways
Lusaka - Maputo
1 aktarmalı - 3s 5d
01 Şubat 2018, Perşembe 09:00
Türk Hava Yolları
İstanbul - Maputo
1 aktarmalı - 9s 35d
02 Şubat 2018, Cuma 19:35
Qatar Airways
Ankara - Maputo
1 aktarmalı - 11s
12 Şubat 2018, Pazartesi 20:20
Onur Air
İzmir - Maputo
2 aktarmalı - 10s 40d
29 Aralık 2017, Cuma 13:05
Türk Hava Yolları
Hatay - Maputo
1 aktarmalı - 12s 40d
14 Aralık 2017, Perşembe 15:45

Maputo, Mozambik

'' Hint Okyanusu'nda Bir Liman Kenti
Maputo

Hint Okyanusu'nda bir liman kenti ve Mozambik'in başkenti olan Maputo, liman çevresinde gelişen bir kent. Ülkenin en büyük şehri olan Maputo, hareketli gece yaşamı, geniş bulvarları ile güzel bir şehir olmakla birlikte Mozambik'in en yüksek kentsel yığışımına sahip yeri olarak biliniyor.

Tarihi

Afrika’nın güneydoğu sahilinde, doğusunda Hint Okyanusu, kuzeyinde Tanzanya, kuzeybatısında Zambiya ve Malavi, batısında ve güneyinde Güney Afrika Cumhuriyet ile Swaziland’la çevrili olan Mozambik, Avrupalı, Hintli, Arap ve Afrikalı dışında, pek çok etnik gruptan oluşan nüfusa sahip bir ülke. Etnik gruplar içinde en yaygın olanı Bantu kültürüne sahip olan halkın % 90’ı tarımla uğraşıyor. Özgürlük mücadelesinin ardından 1975 kurulan ve çok genç bir cumhuriyet olan Mozambik, kuruluşuna kadar Portekiz ve İngiltere hâkimiyetinde kalmış. Resmi dilin Portekizce olduğu ülkede trafik sağdan akıyor. Buna karşın ülkedeki hemen herkes İngilizce konuşuyor. Bağımsızlıktan önceki adı Lourançio Markues olan Maputo, sokaklarını kaplayan akasya ağaçları nedeniyle Akasya Şehri olarak biliniyor. Yaklaşık 2 milyon nüfusu olan kentin ekonomisi turizm. Gecekonduların, çarpık kentleşmenin ve kaçak yaşayanların çok olduğu kent, Inhaca ve Portekiz Adalarına da çok yakın bir konuma sahip.

Gezilecek Yerler

Hint Okyanusu’na açılan kıyıları, güler yüzlü insanlarıyla ve kendine özgü kültürüyle Mozambik’i cennet kenti Maputo, Hint Okyanusu’nun incisi olarak biliniyor. Hem kültür hem de deniz ve güneş tatili için çok uygun olan kentte vahşi yaşamı deneyimlemek de mümkün. Sokak ve caddelerinde Lenin, Marks, Mao, Che Guavera gibi komünist liderlerin isimlerine sıkça rastlayacağınız kentte da lüks bir yaşam yok. Ülke halkı oldukça fakir olmakla birlikte etraftaki dilencilere ve bir şeyler satmak için ısrarcı olanlara karşı dikkatli olun. Maputo’nun en güzel yanlarından biri de gezilecek yerlerin yürüme mesafesinde oluşu. Maputo’yu acele etmeden sindirerek gezmek için İki gün yeterli oluyor. Eski ile yeniyi, yoksullukla zenginliği, kolonyal mimari ile moderniteyi bir arada yaşatan Maputo’da ülke tarihinin izini sürmek mümkün.

Maputo’yu gezmeye Maputo Tren İstasyonu’ndan başlamak doğru bir seçim olur. İstasyon, koloni dönem mimarisini yansıtan ve limanın hemen yanına inşa edilerek yük taşımayı kolaylaştırmak için 1913-1916 yılları arasında inşa edilen bir yapı. Maputo, o yıllarda Güney Afrika’nın altın ve elmas ticareti açısından önemli bir deniz ulaşım hattı olarak görüldüğünden ayrı öneme sahipmiş. 2009’da dünyanın en güzel yedinci tren istasyonu seçilen yapının mimarının Alexander Gustav Eiffel olduğu söylense de aslında Alfredo Lisboa de Lima, Mario Vegia ve Ferreira da Costa üçlüsü olduğunu savunanlar da var. Garın içerisinde bir de ülkenin demir yolu tarihini yansıtan müze bulunuyor. İstasyonun hemen yanında, 25 Eylül Bulvarı üzerinde yer alan ve 1901’de inşa edilmiş Maputo Merkez Pazarı’na uğrayarak meyve, sebze ve balık tezgâhlarını ziyaret edebilirsiniz.

İstasyona 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan ve R.Marques de Pombal Bulvarı’nda yer alan Maputo Kalesi, 1787’de Portekizliler tarafından inşa edilmiş. Yine Özgürlük Meydanı yolu üzerindeki  Mimarının Gustave Eiffel olduğundan herkesin hemfikir olduğu Iron House, 18. Yüzyılın sonlarında parçalar halinde ülkeye getirilip birleştirilmiş. Günümüzde ise Kültür Bakanlığı tarafından kullanılıyor.

Çalışanlar Meydanı Maputo Garı’nın ve pazarı görüyor. Ortasında ise 1. Dünya Savaşı’nın acımasızlığını tasvir eden bir anıt bulunuyor. Meydanın arka sokağında 20. Yüzyıl başlarında ibadete açılan önemli bir yapı olan Jamma Mescit’i ziyaret edebilirsiniz. Körfez kenarına kurulu bir kent olan Maputo, gerçekten de çok güzel bir şehir. Vakit bulursanız sahilden botla gidilebilen hemen karşıdaki Catembe Adası’nı görmeyi ihmal etmeyin. Dos Martires De Mueda Caddesi’nde yer alan, 16. Yüzyıl tarihli Doğal Tarih Müzesi, ihtiva ettiği etnografya bölümü ile ünlü. Ho Chi Minh Bulvarı üzerindeki Ulusal Sanat Müzesi’nde ise ülkedeki heykel sanatçılarının koleksiyonunu görebilirsiniz. Müze bahçesinde, ağaç oymacılığı yapan ustaların maharetlerini izleyebilirsiniz. 24 Haziran Bulvarı’nda Ulusal Jeoloji ve Devrim Müzesi, Frelimo Devrimi’ne ait bilgi ve belgelerin bulunduğu ülke tarihi için oldukça önemli bir müze.

Yeme-İçme

Son derece geniş bir menüye sahip olan Mozambik mutfağı elbette Portekiz mutfağından esintiler taşıyor. Ülkede en çok tüketilenlerin başında konumundan dolayı deniz ürünleri geliyor. Mutlaka tatmanız gereken en ünlü yemekleri, biftek ve hamurdan yapılan Paozinho. İçecek olarak da ülkeye ait Manica ve 2M adı verilen yerel biralarla, en popüler atıştırmalıkları olan kaju ile kajudan elde edilen likörü de mutlaka deneyin.

Maputo’ya Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Maputo arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Veya Johannesburg, Nairobi ya da Addis Ababa aktarmalı seferleri de tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz rotaya göre değişen seyahat süresi en iyi ihtimalle 12 saatte Mozambik’e ulaşım mümkün. Maputo Uluslararası Havaalanı’ndan kent merkezine taksi ile ulaşabilirsiniz.  

Maputo Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 33/18
weather forecast icon for 33,49 degrees
icon temperature 34/21
weather forecast icon for 33,57 degrees
icon temperature 26/20
weather forecast icon for 26,19 degrees
icon temperature 25/23
weather forecast icon for 25,41 degrees
icon temperature 25/22
weather forecast icon for 24,79 degrees
x
Maputo Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Maputo etrafındaki yerleri keşfet

 • Inhaca Uçak Bileti

  Inhaca

 • Malelane Uçak Bileti

  Malelane

 • Manzini Uçak Bileti

  Manzini

 • Sabi Sabi Uçak Bileti

  Sabi Sabi

 • Komatipoort Uçak Bileti

  Komatipoort

 • Skukuza Uçak Bileti

  Skukuza

 • Xai Xai Uçak Bileti

  Xai Xai

 • Chokwe Uçak Bileti

  Chokwe

 • Khoka Moya Uçak Bileti

  Khoka Moya

 • Nelspruit Uçak Bileti

  Nelspruit

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: