Zhuliany Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

Kiev Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, şehre 10 km uzaklık mesafesi ile Zhuliany Havalimanı ve 38 km uzaklık mesafesi ile Borispol Havalimanı olmak üzere 2 havalimanına ev sahipliği yapıyor. Türkiye’den de direk uçuş bulunan Kiev Zhuliany Havalimanında A, B ve D olmak üzere 3 terminal bulunmaktadır. B terminali Business terminali olarak geçmekte ve otel hizmeti de vermektedir. Bununla birlikte Kiev Havalimanları içinde isteğinizi karşılayacak banka ATM’leri, kafeler, araç kiralama ofisleri, danışma büroları ve otopark mevcuttur.

Zhuliany Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Kyiv International Airport, Kiev, Ukrayna

Telefon: +380 900 31 6571

Zhuliany Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Zhuliany Havalimanı, Kiev şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta. Bu havalimanı aynı zamanda Uluslararası Kiev Havalimanı olarak da biliniyor.

Kiev şehir merkezine en yakın konumda olan Zhuliany Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs, troleybüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor. 

Havalimanı yolcu geliş A ve D terminaline 200 metre, B terminaline ise 50 metre mesafede olan duraktan kalkış yapan otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşılabiliyor. 06.30 ile 22.00 saatleri arasında çalışan toplu ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz. 169, 565, 368, 302, 482, 496, 499 numaralı minibüsler, 22 ve 9 numaralı troleybüs ve 80 numaralı otobüs hattı havalimanından geçiyor.

Havalimanı yolcu çıkış kapısında bulunan taksi durağından kullanılabilecek taksi ile şehir merkezine kısa sürede ulaşılabiliyor. Taksi kullanmadan önce pazarlık yapmak ya da fiyat sormakta yarar var.

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ya da internetten rezervasyon yaparak havalimanı şehir merkezi ya da tam ters güzergahta rahatlıkla araç kullanmak mümkün.

Şehir Merkezinden Zhuliany Havalimanı'na Ulaşım

Kiev şehir merkezinden Zhuliany Havalimanı'na ulaşım için otobüs, minibüs, troleybüs, taksi ve araç kiralama hizmetinden yararlanılabiliyor. 

169, 565, 368, 302, 482, 496, 499 numaralı minibüsler, 22 ve 9 numaralı troleybüs ve 80 numaralı otobüs hattı havalimanından geçiyor. Bu otobüsler ile havalimanı yolcu geliş A ve D terminaline 200 metre, B terminaline ise 50 metre mesafede olan durakta inebilirsiniz. 06.30 ile 22.00 saatleri arasında çalışan toplu ulaşım hizmetinden yararlanabilirsiniz

Şehrin dört bir yanındaki taksi durağından kullanılabilecek taksi ile havalimanına kısa sürede ulaşılabiliyor. Taksi kullanmadan önce pazarlık yapmak ya da fiyat sormakta yarar var.

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak ya da internetten rezervasyon yaparak şehir merkezinden havalimanına araç kullanmak mümkün.

Kiev Havalimanı Yakınındaki Oteller

Kiev Havalimanları yakınındaki oteller zamandan tasarruf etmek isteyen yolcuların her zaman uğrak noktası olmuştur. Havalimanlarının hemen yakınında hatta içlerinde bulunan oteller Kiev’e gelen misafirlere sıcak bir kucak açmış gibi görünüyor. Kiev Zhuliany Havalimanı yakınında birçok otele rastlamanız mümkün. Kiev Zhuliany Havalimanı’nın epey yakınında, B terminalinde bulunan otel Kiev’e giden yolcuların konaklaması için birebir. Dilerseniz havalimanına 5-6 dakikalık mesafelerle dilediğiniz otellerde de konaklama seçeneği mevcuttur. Zhuliany Havalimanı yakınındaki alternatif otellerden başlıcaları Vizit Hotel, Royal Congress, Hotel Oberig, Oselya Kiev, Minihotel Seventh Heaven olarak karşımıza çıkıyor. Kiev Borispol Havalimanı otelleri, D ve B Terminalleri'nin yanında bulunmakta olup, iş ve eğlence amaçlı seyahatler için idealdir. Kiev Borispol Havalimanı otelleri yüksek kaliteli hizmet ile konforlu odalar en zorlu misafirlerin beklentilerini tatmin edebilir. Alternatif olarak sunulabilecek Kiev Borispol Havalimanı yakınındaki oteller ise şu şekildedir: Premium Village Residence, GreLive, Onovo, Riviera Zoloche Resort & Spa.

Kiev Havalimanı Lounge Hizmetleri

Kiev Havalimanı Lounge hizmetleri diyince akıllara tüm havalimanlarındaki olduğu gibi oldukça konforlu kendinizi özel hissetmenizi sağlayacak lounge servisleri gelmektedir. Bu lounge servisleri havalimanlarına göre değişmekte olup, Kiev Zhuliany Havalimanı’nda sizlerin konforu için tasarlanmış 4 farklı lounge vardır. A Terminali dış hatlarda hizmet veren ”East Lounge” 2. Katta Zhuliany Havalimanı Duty Free nin yanında ve yine aynı terminalin aynı katında “West Lounge” hizmet vermektedir. Terminal D de ise adından da anlaşılacağı üzere iç hatlarda hizmet veren “Domestic Lounge” zemin katta bulunuyor. Bunların dışında B Terminali olarak geçen Business Terminali’nde de yolcuların uçuşlarını beklerken kullanabileceği bir lounge bulunmaktadır. Kiev Borispol Havalimanı lounge ise Terminal D’nin 1. Ve 2. Katında bulunan “VIP Premier Lounge” servisi özel hizmetler sunmakta ve eşsiz bir konfor ve rahatlama atmosferine sahiptir.

Kiev Havalimanı Cafe ve Restoranları

Havalimanlarında uçuş saatinizin gelmesini beklerken yapılabilecek en iyi şeylerden biri olan havalimanı cafe ve restoranları Kiev’de de sizi yalnız bırakmıyor. Kiev Zhuliany Havalimanı içerisinde yer alan cafe ve restoranlarından dilediğinizi gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Kiev havalimanı cafe ve restoranlarından biri olan Protobello Restoranı, vejetaryen yolcularını da düşünerek menüsüne vejetaryen yiyecekleri de eklemiştir. Kiev Borispol Havalimanı cafe ve restoranlarının yiyecek içecek alternatifi Zhuliany Havalimanı’na göre biraz düşük kalsa da uçuşunuzu beklerken lezzetli atıştırmalıklardan yararlanabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki Kiev Borispol Havalimanı’nda bulunan cafe ve restoranlarda ne yazık ki Euro kabul edilmiyor. Yanınızda kredi kartınızın ya da yerel para birimi olan “Grivna”nızın olması alışverişiniz açısından kolaylık sağlayacaktır.

Kiev Havalimanı Duty Free Mağazaları

Havalimanı Duty Free denince akıllara çikolatalar, mis gibi kokan parfümler, alkoller gelmektedir. Birden fazla ünlü markanın bulunduğu Kiev Havalimanı Duty Free Shop’lar tüm dünya yolcularının uğrak yeri haline gelmiştir. Kiev Zhuliany ve Borispol Havalimanı’nda bulunan Duty Free işletmesi dış hatlar terminalindedir ve kozmetikten içeceklere kadar geniş ürün yelpazesini yolcuların zevklerine sunulmaktadır.

Zhuliany Yakınındaki Havalimanları

 • Kiev (Boryspil Havalimanı)
  Kiev (Boryspil Havalimanı)
 • Kişinev (Kişinev Havalimanı)
  Kişinev (Kişinev Havalimanı)
 • Kişinev (Kişinev Havalimanı)
  Kişinev (Kişinev Havalimanı)
 • Minsk (Minsk International Havalimanı)
  Minsk (Minsk International Havalimanı)
 • Vilnius (Vilnius Havalimanı)
  Vilnius (Vilnius Havalimanı)
 • Cluj Napoca (Cluj Napoca Havalimanı)
  Cluj Napoca (Cluj Napoca Havalimanı)
 • Varşova (Modlin Havalimanı)
  Varşova (Modlin Havalimanı)
 • Varşova (F.Chopin Havalimanı)
  Varşova (F.Chopin Havalimanı)
 • Bükreş (Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı)
  Bükreş (Baneasa Aurel Vlaicu Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: