En Ucuz Washington Kiev Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Kiev
1 aktarmalı - 10s 30d
17 Ağustos 2017, Perşembe 17:30
Washington - Kiev
2 aktarmalı - 13s 28d
17 Ağustos 2017, Perşembe 14:47

En Ucuz Kiev Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Lviv - Kiev
direkt-uçuş - 1s 10d
09 Ekim 2017, Pazartesi 08:50
Bakü - Kiev
direkt-uçuş - 3s 25d
25 Ekim 2017, Çarşamba 14:30
Ankara - Kiev
direkt-uçuş - 2s 20d
23 Ekim 2017, Pazartesi 23:00
Tiflis - Kiev
1 aktarmalı - 4s 35d
14 Eylül 2017, Perşembe 01:20
İstanbul - Kiev
direkt-uçuş - 2s
08 Ekim 2017, Pazar 06:05
İzmir - Kiev
1 aktarmalı - 3s 35d
23 Ekim 2017, Pazartesi 13:05
Adana - Kiev
1 aktarmalı - 3s 20d
12 Eylül 2017, Salı 19:40
Antalya - Kiev
1 aktarmalı - 3s 20d
26 Eylül 2017, Salı 21:00

Kiev, Ukrayna

Bir Slav Kültürü
Bir Slav Kültürü

Dinyeper Nehri’nin her iki yakasında kurulu olan Kiev, yemyeşil ve ferah bir atmosfer sunuyor ziyaretçilerine. Etkileyici mimari yapıları, her biri örnek gösterilen muhteşem anıtları, soluk aldıran parkları, düzenli bahçeleri ile şehir insanı cezbediyor.

Ukrayna’nın en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti olan Kiev, Slav kültürünün de merkezi olarak kabul ediliyor. Tarihi 5. yüzyıla kadar uzanan Kiev, bir dönem Rusya ve Belarus’a da başkentlik yapması nedeniyle bölgede oldukça önem taşıyor.

Kiev Gezilecek Yerler

Doğu Avrupa’nın en önemli sanayi ve ileri teknoloji merkezlerinden biri olan Kiev, bilim merkezleri ve üniversitelerin de etkisiyle dinamik ve genç bir nüfusa sahip. Dinyeper Nehri’nin çevresinde kurulması nedeniyle, nehrin eşsiz bir manzara kattığı şehirde çok sayıda gezilecek nokta ve mimari yapı bulunuyor.

Çok sayıda tanınan mimari eseriyle Avrupa’nın en çok turist ağırlayan kentleri arasında bulunan Kiev, tam anlamıyla bir turizm şehri. Tarihi 1037 yılına uzanan St. Sophia Katedrali, Prens Yaroslav tarafından yaptırılmış. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan yapı, şehrin en eski kilisesi olarak kabul ediliyor.

Mozaikleri, altın kubbeleri, çan kulesi ve nakışlarıyla görenleri kendine hayran bırakan kilise, 18. yüzyıla ait barok mimari çalışmaların izlerini de taşıyor.

Mağaralar Manastırı anlamına gelen Kievo Pechersky Caves Monastery, Dinyeper Nehri’nin çevresinde uzanan yeşil tepelerin üzerinde bulunan kiliseler kompleksi. Her biri altın kubbe taşıyan kiliseler, özellikle güneşli havalarda insanın gözünü alan güzelliğe sahip. Yerin altında mum ışığıyla aydınlatılan ve her biri mezarlıklarda oluşan labirentler, oldukça etkileyici.

Dünyanın en yeşil kentleri sıralamasında kendine yer bulan Kiev’de, sosyal yaşam için park ve bahçeler oldukça önemli. Devasa botanik bahçelerden neredeyse her sokakta bulunan küçük parklara kadar şehirde dinlenmek ve soluklanmak isteyen herkes kendini parklara bırakıyor.  Devlet Botanik Bahçesi ile Ukrayna Bilim Akademisi Botanik Bahçesi bu alanda e çok ziyaret edilen bahçelerden.

Şehirde görülmesi gereken diğer yapılar arasında Mariyinsky Sarayı, St. Andrew’s Kilisesi ve Altın Kapı’yı da saymak mümkün.

Ülkenin en önemli kültür ve sanat şehri olan Kiev’de çok sayıda sanat galerisi ve müze bulunuyor. Bunlar arasında mutlaka görülmesi gerekenler listesine Kiev Sanat Galerisi, Kültür Mirası Müzesi, Ukrayna Ulusal Sanat Müzesi, Ukrayna Devlet Tiyatrosu Müzesi’ni de eklemek gerekiyor.

Kiev’e Nasıl Gidilir

İki uluslararası havalimanın bulunduğu Kiev’e İstanbul’dan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Kiev uçak bileti alarak, Ukrayna’nın başkenti ve en etkileyici şehri olan Kiev’e ulaşmak oldukça kolay.

Yemyeşil bahçeleri, doğal güzellikleri, Dinyeper Nehri’nin etrafını saran etkileyici mimari yapılarıyla Kiev her mevsim görülmeye değer. Avrupa’nın en çok ziyaret edilen kentlerinden Kiev’i keşfetmek için ilk adım hava yolu şirketlerinin kampanyalarından uygun uçak biletlerine göz atmak.

Kiev Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
27/16
22/18
24/17
23/17
27/19
x
Kiev Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Kiev etrafındaki yerleri keşfet

 • Zhytomyr

  Zhytomyr

 • Cherkasy

  Cherkasy

 • Myrhorod

  Myrhorod

 • Kirovohrad

  Kirovohrad

 • Kremenchuk

  Kremenchuk

 • Chernivtsi

  Chernivtsi

 • Poltava

  Poltava

 • Rivne

  Rivne

 • Sumy

  Sumy

 • Balti

  Balti

Kiev İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: