facebook pageview

En Ucuz İstanbul Krakov Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Aegean Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 3s 55d
23 Eylül 2017, Cumartesi 21:20
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 4s 30d
03 Aralık 2017, Pazar 17:55
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 5s 30d
07 Ekim 2017, Cumartesi 17:00
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 5s 30d
10 Ekim 2017, Salı 17:00
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 4s 30d
31 Ekim 2017, Salı 17:55
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 4s 30d
06 Kasım 2017, Pazartesi 17:55
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 4s 30d
17 Aralık 2017, Pazar 17:55
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 4s 30d
18 Aralık 2017, Pazartesi 17:55

En Ucuz Krakov Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

LOT Polish Airlines
Varşova - Krakov
direkt-uçuş - 55d
01 Kasım 2017, Çarşamba 10:45
Air Berlin
Milano - Krakov
1 aktarmalı - 3s
17 Ekim 2017, Salı 06:25
Scandinavian Airlines
Berlin - Krakov
1 aktarmalı - 3s 25d
11 Kasım 2017, Cumartesi 11:45
Aegean Airlines
İstanbul - Krakov
1 aktarmalı - 3s 55d
23 Eylül 2017, Cumartesi 21:20
Germanwings
İzmir - Krakov
1 aktarmalı - 4s 30d
22 Ekim 2017, Pazar 04:05
LOT Polish Airlines
Kiev - Krakov
1 aktarmalı - 2s 20d
28 Eylül 2017, Perşembe 06:00
Swiss
Antalya - Krakov
2 aktarmalı - 3s 50d
16 Kasım 2017, Perşembe 15:25
Ukraine Intl Airlines
Ankara - Krakov
2 aktarmalı - 5s
05 Aralık 2017, Salı 07:00

Krakov, Polonya

'' Polonya'nın Kalbi
Krakov

Polonya'nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakov, ülkenin bilim, kültür ve sanat merkezi konumunda. Krakov, Polonya tarihinde önemli bir yere sahip, geçmişi çok eskilere uzanan ve İkinci Dünya Savaşına tanık olmuş bir kent. Yılda yedi milyon turisti ağırlayan Krakov, Polonya eski krallarının oturdukları eski başkent olması ve birçok tarihi sahneye tanıklık etmesi dolayısıyla “Polonya'nın Kalbi” olarak da anılıyor.

Tarihi

Polonya'nın eski başkenti olan Krakow, Slovakya sınırına yakın bir konumda bulunuyor. Polonya topraklarında yaşamın başladığı en eski şehir olan Krakow’dan yazılı kaynaklar ilk kez MS 965 yılında bahsetse de, yapılan arkeolojik kazılarda şehirde bulunan Wawel Tepesi‘nde eski taş çağına ait yaşam izlerine rastlanmış. Ancak Krakow’da modern yaşamın 7. yüzyılda Slavlar tarafından başladığı biliniyor. Büyüleyici tarihî mirasları ile kültür ve sanat gezisi yapmaktan hoşlanan ziyaretçilerini mest eden şehir, ayrıca doğal güzellikleri ve ilgi çekici kültürü ile de favori bir seyahat rotası olarak kabul ediliyor.

Gezilecek Yerler

Vistula Nehri’nin kıyısındaki tepede yaşayan bir ejderhanın Krakus isimli bir prens tarafından öldürülmesi efsanesinden adını alan Krakow, Gotik, Barok ve Rönesans mimarilerinden oluşan tarihi yapılarıyla milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir kent. Kültür ve sanatın yanı sıra gastronomi bakımından da zengin olan kent, genç nüfusu, renkli ve dinamik gece hayatı, ekolojik değerleri, farklı atmosferiyle ve 2000 Yılında Avrupa Kültür Başkentliği yapan Krakow “Değeri En Bilinmeyen Şehir” seçilmiş.

Krakov’un anıtlar, müzeler, kiliseler ve sinagoglar ile dolu tarihî şehir bölümü, 1978 yılından bu yana Unesco Dünya Mirası Listesi kapsamında yer alıyor. 15. yüzyılda Rönesans, Barok ve Gotik mimari tarzında inşa edilen ve yüzyıllarca Polonya krallarını ağırlayan Wawen Kraliyet Kalesi günümüzde müze olarak kullanılıyor. Polonya Başpiskoposluğunun dinî törenlerde kullandığı kutsal emanetler, İtalyan tabloları, 17. yüzyıl Türklerine ait çeşitli eşya ve objeler gibi eserlerin sergilendiği müze bahçesinde kentin ismini aldığı söylenen ejderhanın evi bulunuyor. Dragons Den olarak adlandırılan Ejderha Mağarası turist akınına uğruyor. Wawen Tepesi’ndeki bir diğer önemli mekân olan Wawel Katedrali, 11. yüzyılda Kral Boleslaw tarafından, Polonya’nın koruyucu azizi Stanislaw’ın onuruna inşa ettirilmiş. Katedralin tepesindeki Çan Kulesinden kentin panoramik manzarası izlenebiliyor.

Oskar Schindler’in ofisinin bulunduğu alan 2010’dan bu yana Schindler’in Fabrikası ismiyle müze olarak hizmet veriyor. Nazi döneminde yaşayan bir Yahudi olmanın zorluklarına vurgu yapan müze kentin en çok rağbet gören adreslerinden biri. 18. yüzyıla kadar Krakov’dan bağımsız bir şehir olan ve çoğunlukla Yahudilerin yaşadığı bir bölge olan Kazimierz Bölgesi’nde yer alan Eski Sinangog, Stara Synagoga adıyla da biliniyor. 1335’te Kral Kazimierz Wielki tarafından inşa ettirilen sinagog içinde hayatını kaybeden Yahudilere ait fotoğraf galerileri bulunuyor.

16. yüzyılda inşa edilen ve şehrin giriş kapısının etrafını saran Krakov Gözetleme Kulesi, düşman işgallerinden korunmak amacıyla tasarlanmış. Orta Çağ Avrupası’nın en eski pazar alanlarından biri olarak 1257’den bu yana halen şehrin göbeğinde yer alan Rynek Glowny Meydanı’nda bir 15. yüzyıl yapısı bulunuyor. Meydan üzerinde inşa edilen Sukiennice, Avrupa’nın en eski kumaş pazarlarından biri. Halen mücevher, kumaş, el işi ve süs eşyaları satılan Sukiennice, şehrin en gözde alışveriş duraklarından biri. Meydanda 11. Yüzyıl yapısı olan Aziz Adalbert Kilisesi’ni ve 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Meryem Ana Bazilikası’nı ziyaret etmeyi ihmal etmeyin. Yine meydanda, Saat Kulesi’ni ve bir arkeoloji müzesi olan Rynek Underground’u gezebilirsiniz.

Şehirde bunun dışında, 12 Havari Heykeli, Aziz Florian Geçidi, Prenses Czartoryski Müzesi, Eczane Müzesi ile şehir dışında Auschwitz ve Wieliczka’yı ziyaret edebilirsiniz.

Yeme-İçme ve Alışveriş

​17. ve 18. yüzyıllarda Avusturya-Macaristan İmparatorluğu içerisinde kalan Krakov mutfağı, Avusturya ve Macaristan kültürlerinden oldukça etkilenmekle birlikte tipik Orta Avrupa yemekleriyle de kendini gösteriyor. Krakov mutfağında en çok kullanılan malzemeler arasında ekşi krema, dereotu, mercanköşk, kimyon tohum ve yabani mantar ile obwarzanek adı verilen beyaz somun ekmeği ve oscypek denilen geleneksel isli peynir. Krakov son yıllarda parlayan turizm sayesinde dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranlara da sahip. Özellikle İtalyan, Fransız, Yunan, Arjantin ve Meksika restoranlarına sıklıkla rastlayabilirsiniz. İçeceklerden ise, bira, votka ve likör yer alıyor. Alkolsüz içeceklerden çay, kahve ve elma suyu tüketiliyor.

El dokuması yün halılar, gümüş mücevherler, amber taşından süs eşyaları ve kolyeler, cam ve emaye eşyalar, geleneksel kıyafetli süs bebekleri, kil ve metalden heykeller ve tahtadan biblolardan oluşan kente özgü hediyelik eşyalar başta Sukiennice olmak üzere kentin pek çok bölgesinde yer alan alışveriş merkezlerinden sağlanabilir.

Ulaşım

Türkiye ile Krakov arasında direkt uçuş seferleri olamamakla birlikte, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Air Berlin, Austrian ve Aeroflot ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşım mümkün. Yaklaşık 4 saatlik bir uçuş sonunda kent merkezine 12 km mesafede yer alan Krakov Havaalanı’ndan şehre otobüs, tren, taksi ile veya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Krakov Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 11/10
weather forecast icon for 10,55 degrees
icon temperature 11/8
weather forecast icon for 11,30 degrees
icon temperature 13/9
weather forecast icon for 13,15 degrees
icon temperature 18/12
weather forecast icon for 17,75 degrees
icon temperature 17/8
weather forecast icon for 17,45 degrees
x
Krakov Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Krakov etrafındaki yerleri keşfet

 • Katoviçe

  Katoviçe

 • Czestochowa

  Czestochowa

 • Poprad

  Poprad

 • Ostrava

  Ostrava

 • Zilina

  Zilina

 • Rzeszow

  Rzeszow

 • Presov

  Presov

 • Sliac

  Sliac

 • Kosice

  Kosice

 • Zlin

  Zlin

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: