En Ucuz Washington Bükreş Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Bükreş
1 aktarmalı - 12s 45d
07 Ağustos 2017, Pazartesi 14:45

En Ucuz Bükreş Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Iasi - Bükreş
direkt-uçuş - 55d
16 Ağustos 2017, Çarşamba 06:00
İstanbul - Bükreş
1 aktarmalı - 3s 5d
11 Ekim 2017, Çarşamba 16:00
Larnaca - Bükreş
direkt-uçuş - 2s 20d
05 Ekim 2017, Perşembe 03:40
Milano - Bükreş
direkt-uçuş - 3s 15d
11 Ağustos 2017, Cuma 15:35
İzmir - Bükreş
1 aktarmalı - 2s 35d
24 Ekim 2017, Salı 05:55
Londra - Bükreş
direkt-uçuş - 5s 10d
06 Ekim 2017, Cuma 10:35
Antalya - Bükreş
1 aktarmalı - 2s 45d
22 Ekim 2017, Pazar 06:00
Ankara - Bükreş
1 aktarmalı - 2s 40d
20 Ekim 2017, Cuma 05:45

Bükreş, Romanya

Balkanların Paris’i
Balkanların Paris’i

Orta Çağı, komünizmi ve modern dönemi yaşayan Bükreş, Avrupa’nın en etkileyici şehirlerinden. Romanya’nın başkenti Bükreş, farklı dönem ve yönetim şekillerinin etkisiyle çokkültürlü bir anlayışın izlerini taşıyor.

Köklü, tarihi bir geçmişe sahip olan şehrin orijinal ismi Bucureşti. Dambovita Nehri’nin suladığı bereketli topraklarda kurulu olan Bükreş, Romanya’nın en önemli kültür, ticaret, sanayi, bilim ve eğitim merkezi.

Bükreş Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en eski ve köklü şehirlerinden biri olan Bükreş gezilecek yerleri ile de ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor. Orta Çağ’a ait özgün mimari yapıları, komünist dönemi simgeleyen izler, modern dünyayla bütünleşen mimari ögeler, geniş park ve bahçeler, kilise ve heykeller, anıtlar Bükreş’te baş döndürüyor.

Oldukça düzenli bir kent planına sahip olan Bükreş’te bu düzen toplu taşıma ağı, cadde ve sokaklarda rahatlıkla görülebiliyor. Komünist dönemden kalan Parlamento Sarayı yerel dilde İnsanların Evi anlamına gelen şekilde isimlendirilmiş. Komünist Parti’nin eski lideri Nicolae Ceausescu tarafından yaptırılan bina Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pentagon’dan sonra, dünyanın en büyük kamu binası olarak biliniyor. Tam 350,000 metrekarelik bir alanda yükselen yapı, günümüzde şehrin en çok ilgi gösterilen noktalarından.

Devrim Meydanı (Piata Revolutiei) ülkenin eski lideri Ceausescu’nun ölümü ve komünizmin 1989 yılında yıkılışını sembolize ediyor. Meydanda bulunan beyaz balkonda konuştuktan sonra helikoptere binip eşiyle birlikte kaçmaya çalışan liderin yakalanıp öldürülmesine de tanıklık eden bu bölge ülke için farklı anlamlar yüklenen bir değer taşıyor.

17. yüzyıldan kalma Rumen Ortodoks Kilisesi’nin genel merkezi olan Catedrala Patriarhala (Patrik Katedrali), Bükreş’in koruyucu azizinin de gömülü olduğu tarihi bir yapı.

Unification (Birleşme) Bulvarı üzerinde yer alan Centrul Civic (Civic Merkezi), geçmişten günümüze gelen kamu binalarının yeni bir anlayışla modernleştirilmesiyle oluşturulmuş. Müzeler açısından zengin bir kent olan Bükreş’te Muzeul Satului (Village Museum), Muzeul Taranului Roman (Romanian Peasant Museum), Zambaccian Müzesi ve Muzeul National de Arta (National Art Museum) görülecek müzeler arasında.

Kentin nabzının attığı Tarihi Merkez (Historic Center), şık restoran, kafe, bar ve eğlence mekanlarıyla günün her saati hareketli. Bu bölgenin yanı başında bulunan Biserica Curtea Veche, şehrin en eski kilisesi.

Farklı dönemlerde, farklı yönetim şekillerinin etkisini yaşayan şehirde kültür ve sanat her zaman üst seviyede görülmüş. Sahne sanatları ile ön planda olan şehirde tiyatro, bale, opera, festival ve etkinliklerin sayısı hatırı sayılır seviyede. Yılın her dönemi gerçekleştirilen festival ve etkinlikler şehre dünyanın farklı yerlerinden ziyaretçi gelmesine de katkı sağlıyor.

Bükreş’e Nasıl Gidilir

Romanya’nın başkenti Bükreş’e İstanbul’dan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Bükreş uçak bileti alarak bu güzel Doğu Avrupa şehrini ziyaret etmek oldukça kolay. Farklı hava yolu şirketlerinin kampanyaları ve uygun uçak bileti bulmanın kolaylaşmasıyla seyahat etmek eskisinden daha rahat.

Doğu Avrupa’nın en düzenli şehirlerinden Bükreş, köklü tarihi geçmişi, etkileyici mimari yapıları, şık kafe ve restoranları, yemyeşil park ve bahçeleri ile keyifli bir seyahat için ideal bir rota.

Bükreş Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
22/19
25/14
29/14
27/17
29/18
x
Bükreş Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Bükreş etrafındaki yerleri keşfet

 • Ruse

  Ruse

 • Silistra

  Silistra

 • Gorna Oryahovitsa

  Gorna Oryahovitsa

 • Plevne

  Plevne

 • Craiova

  Craiova

 • Varna

  Varna

 • Köstence Kogalniceanu

  Köstence Kogalniceanu

 • Sibiu

  Sibiu

 • Tirgu Mures

  Tirgu Mures

 • Stara Zagora

  Stara Zagora

Bükreş İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: