Gassim Medan Uçak Bileti
Turna.com'da

Gassim Medan Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Gassim Havalimanı
Varış Havalimanı
Medan Kuala Namu Havalimanı

Gassim Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Medan Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Saudi Airlines
1 aktarmalı - 15s 15d
04 Haziran 2024, Salı 20:25
Flydubai
1 aktarmalı - 24s 10d
14 Mayıs 2024, Salı 01:40
Saudi Airlines
2 aktarmalı - 24s 40d
30 Nisan 2024, Salı 11:05
Flydubai
2 aktarmalı - 29s 15d
19 Haziran 2024, Çarşamba 01:40
Flydubai
1 aktarmalı - 26s 30d
14 Mayıs 2024, Salı 01:40
Qatar Airways
1 aktarmalı - 8s 35d
22 Nisan 2024, Pazartesi 21:40
Qatar Airways
1 aktarmalı - 11s 15d
07 Mayıs 2024, Salı 22:30
Saudi Airlines
1 aktarmalı - 18s
09 Mayıs 2024, Perşembe 04:40
Flydubai
1 aktarmalı - 27s 55d
14 Mayıs 2024, Salı 01:40
Saudi Airlines
1 aktarmalı - 14s 30d
17 Nisan 2024, Çarşamba 20:25
Flydubai
1 aktarmalı - 29s 15d
20 Haziran 2024, Perşembe 01:40

Medan Varışlı Diğer Ucuz Biletler

Gassim Yakınındaki Şehirlerden Daha Ucuza Bilet Ara.

Qatar Airways
1 aktarmalı - 11s 15d
29 Mayıs 2024, Çarşamba 22:30

Gassim Medan uçuşu ile ilgili bilgiler

ELQ-MES

Şehir Merkezinden Gassim Havalimanına Ulaşım

Büreyde, Suudi Arabistan’ın El Kasım idari bölgesinin merkezi. Tipik bir Arap ve Orta Doğu kenti görünümündeki Büreyde, 1 milyona yaklaşan nüfusuyla Suudi Arabistan’ın en büyük yerleşim yerlerinden biri.

Şehir özellikle iç turizmde çok hareketli bir destinasyon görünümünde. Alışveriş olanakları, geniş park ve bahçeleri, kültürel mirasın izlerini taşıyan yapıları ve ferah caddeleriyle şehirde görülmeye değer çok sayıda şey var.

Büreyde’yi dünyanın farklı noktalarına ve ülke içindeki farklı şehirlere bağlayan havalimanı Prens Naif bin Abdülaziz Havalimanı. Gassim ya da Qassim isimleriyle tanınan havalimanı Suudi Arabistan’ın veliaht prenslerinden Prens Naif bin Abdülaziz’in adını taşıyor. Havalimanı kent merkezinden 32 km uzaklıkta.

Büreyde şehir merkezinden Prens Naif bin Abdülaziz Havalimanına herhangi bir toplu ulaşım aracının seferi bulunmuyor. Şehir merkezinden Prens Naif bin Abdülaziz Uluslararası Havalimanı’na ulaşım için taksi, özel transfer aracı, shuttle ya da araç kiralama seçenekleri bulunuyor. 

Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için en çok tercih edilen seçenek taksiler. Taksilerde mesafeye göre ücretlendirme sistemi var. Bulunduğunuz konuma taksi çağırabileceğiniz gibi belli sabit duraklardan da taksiye binebiliyorsunuz.

Şehirdeki taksi sürücüleri oldukça kibar ve yabancı dil biliyorlar. Takside ödeme yalnızca nakit olarak şoföre yapılıyor. Taksi ile Büreyde şehir merkezinden Gassim Havalimanına ulaşım yaklaşık 30-35 dakika sürüyor.

Büreyde’deki otellerin bazılarında havalimanı-otel-havalimanı güzergahında hizmet veren shuttle servisleri bulunuyor. Otel rezervasyonu yaptırırken bu hizmetin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Şehirdeki araç kiralama ofislerinden araç ya da motosiklet kiralayabileceğiniz gibi özel transfer hizmeti alarak otelden havalimanına konforlu ve özel bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Kualanamu Havalimanı’ndan Medan Şehir Merkezine Ulaşım

KNO koduyla da bilinen Kualanamu Uluslararası Havalimanı Endonezya’nın Kuzey Sumatera Bölgesi’nde bulunan ülkenin en büyük ikinci havalimanı.

Havalimanına trenle direkt ulaşım olması şehir merkezine transferi oldukça kolaylaştırıyor. Kuala Namu Havalimanı ile Medan Havalimanı Tren İstasyonu arasında günde 40 karşılıklı sefer yapılıyor ve bindiğiniz saate göre tren 30 ile 50 dakika arasında sizi şehir merkezine ulaştırıyor. Bilet ücreti firmanın web sitesinden çevrimiçi olarak ödenebileceği gibi peşin veya kredi kartı ile bilet gişesine de ödenebilir. Güncel sefer saatlerine tren yolunun resmî web sitesinden ulaşabilirsiniz. 

DAMRI minibüsleri ise şehir merkezine gitmenin en ekonomik yolu. Havalimanı kapısından çıkıp sağa döndüğünüzde DAMRI bilet gişesini görürsünüz. Buradan biletinizi alıp havalimanı ve şehir merkezi arasında karşılıklı olarak işleyen bu servislere binebilirsiniz. Bu minibüsler 05.00 ile 23.00 saatleri arasında her 15 dakikada bir kalkıyor. Aradaki mesafe 40 km ve yolculuk yaklaşık 60 ile 90 dakika arasında sürüyor.

Bu yolculuk için havalimanından bir taksiye de binebilirsiniz. Yolcu taşımaya izinli olan taksilerin camında bunu gösteren bir çıkartma bulunur. Güvenliğiniz açısından bindiğiniz takside bu çıkartmanın olduğundan emin olun. Yolculuk trafik durumuna göre 60 ile 90 dakika arasında sürer. Trafiğin çok yoğun olduğu zamanlarda ücretin de doğru orantılı arttığı düşünüldüğünde taksiler çok da ekonomik bir seçenek olmaktan çıkıyor.

Endonezya’da Uber yok ama Grab ve Gojek bu boşluğu çok iyi kapatıyor. Her iki aplikasyon da taksi seçeneğinden daha ucuza geliyor ama sıkışık bir trafiğe denk gelirseniz yine fazla bir bedel ödemeniz mümkün. Yine de, eğer kalabalık bir grup olarak seyahat ediyorsanız Grab/Gojek tren seçeneğinden bile daha ekonomik olabilir.

Gassim Medan uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA, ucuz uçak bileti fiyatlarını nasıl bulabiliyor?
    Turna’nın hava yolları ile yaptığı anlaşmalarla elde ettiği avantajlar bulunuyor. Bugüne kadar 4 Milyondan fazla bilet satan Turna.com’dan gönül rahatlığı ile bilet satın alabilirsin. Turna’nın sunduğu koşulsuz bilet iptali hizmeti ile ödediğin tutarın %90’ını geri alman mümkün hale geliyor.
  • Gassim şehrinden Medan şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Gassim üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Gassim Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Medan Kuala Namu Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: