Konstantin Uçak Bileti
Turna.com'da

Konstantin Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Havalimanı
En Ucuz Ay
Eylül
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Konstantin Uçak Bileti Fiyatları

Konstantin varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 19s 25d
10 Mayıs 2024, Cuma 22:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 55d
01 Temmuz 2024, Pazartesi 10:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 20s 50d
30 Nisan 2024, Salı 21:30
Air Algerie
direkt-uçuş - 3s
02 Haziran 2024, Pazar 04:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 12s 30d
19 Haziran 2024, Çarşamba 06:05

Konstantin Kalkışlı Uçak Seferleri

Konstantin uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Air Algerie
direkt-uçuş - 2s 50d
10 Haziran 2024, Pazartesi 22:30
Air Algerie
1 aktarmalı - 14s 20d
30 Nisan 2024, Salı 14:30

Konstantin uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Konstantin arasında her gün 11 sefer gerçekleştirilir. Konstantin şehrine en sık uçulan yerlerden İstanbul, Milano ve Londra için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Milano uçak bileti ve Londra uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Konstantin uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Adana Konstantin 21.784 TL, Ankara Konstantin 18.508 TL ve Kayseri Konstantin 21.784 TL.

En uygun Konstantin uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 21 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Haziran ve Ağustos ayları Cezayir, Konstantin için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Eylül ve Temmuz.

Kuzeydoğu Cezayir'de, başkent Cezayir ve Oran'dan sonra üçüncü büyük şehri olan Konstantin, denize 80 km uzaklıkta, 640 metre yükseklikteki bir plato üzerinde kurulu. Derin bir vadiyle çevrili olan kent, üzerinde pek çok köprü bulunduğu bu güzel vadi manzarasıyla önemli bir turizm kenti.

Tarihi

MÖ. 203'te Yunan kolonistler ve Numidyalılar tarafından kurulan Konstantin, Roma İmparatorluğu'nun eline geçerek MS. 311'de İmparator Maxentius ile eski Afrika valisi Domitius Alexander arasındaki iç savaşta yıkılmış. MS. 313'te yeniden yapılandırılarak İmparator Büyük Konstantin'in adını almasının ardından 432'de Vandallar tarafından ele geçirilmiş. 534 ila 697 yılları arasında Bizans İmparatorluğu'nun Afrika eyaletinin bir parçası haline gelen Konstantin, 7. yüzyılda Arapların eline geçtiğinde Kusantine adını almış. 12. yüzyılda Pisa, Ceneviz ve Venedik ile ticaret yapan zengin bir merkez halini alan kentin 1529'dan itibaren Osmanlı İmparatorluğu topraklarına katılması Cezayir'e bağlı doğu beyi tarafından idare edilmesiyle devam etmiş. Bu beylerden Salah Bey, 1770-1792 yılları arasında önemli imar hareketlerine girişerek kentin bugünkü önemli mimari eserlerini inşa ettirmiş. 1826'da ise şehrin son beyi olan Ahmet Bey ibni Muhammed Şerif, Fransız işgal güçlerine karşı şiddetli bir direniş hareketi yürüterek Konstantin'i, Cezayir'in Fransızlara en uzun süre direnen şehir unvanına kavuşturmuş. Ancak yine de 1848'de idari olarak Fransa'nın Cezayir sömürgesinin bir parçası haline gelmiş.

Gezilecek Yerler

Köprüler şehri olarak bilinen Konstantin'in iki vadinin sırtlarında kurulan şehri bağlayan iki tarihi köprüsü ve eşsiz bir manzarası bulunuyor. Bu oldukça derin vadi etrafında, doğal yollar bulunuyor, dağların arasından bu seyir tepesine ulaşmak için tünellerden geçerek dağın etrafında tırmanıyorsunuz.

Arnavut kaldırımlı dar sokakları, taş evleri ve köprüleriyle kentin tarihi bölgesi olan Kasbah, kentin en turistik yeri. 1852'de kurulan Cirta Ulusal Müzesi, arkeolojik buluntuların sergilendiği önemli bir müze. 15. 000 kişi kapasiteli devasa bir yapı olan Emir Abdelkadir Cami, 1994 yılında inşa edilmiş kentin en büyük camisi. Antik dönemde Nudmiya olarak adlandırılan Cezayir ve çevresinde göçebe bir topluluk olarak varlığını sürdüren Massili kabilesinin şefi olan Masinissa'nın mezar kalıntıları Masinissa Mozolesi olarak adlandırılıyor. Masinissa'nın ölümüyle Roma kabilenin sahip olduğu topraklara el koymuş. 1826-1835 yılları arasında yapımı tamamlanan Ahmed Bey Sarayı, kentteki en güzel Osmanlı mimari örneği olarak görülüyor. Mermer sütunları, oyma sedir ağacı kapıları, çinileri, bahçesindeki zeytin ağaçlarıyla görülmeye değer olan saray ne yazık ki ziyarete kapalı. Sidi M'Cit Köprüsü, Çağlayan Köprüsü, Sidi Rached Köprüsü, El Kantara Köprüsü ve Rhumel Köprüsü Konstantin'in en önemli köprüleri. 175 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en yüksek ikinci asma köprüsü olan Sidi M'Cit Köprüsü, 1912'de yapılmış. Günümüzde kentin en önemli adreslerinden olan köprüde şahane bir Konstantin manzarası ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Konstantin şehir sınırları içerisinde yer alan bir antik Roma kenti olan Tiddis'de şehir kapısı, hamamlar, ticarethaneler ve şapel kalıntılarını görmek mümkün.

Roma döneminden kalma tarihi bir şehir olan Konstantin, Osmanlı'da 16. yüzyıldan itibaren Doğu Beyliği'nin başkenti haline gelmesiyle Salih Bey'in idaresinde tamir ve restore ettirdiği Roma dönemi eserleri ve açtırdığı medreselerle kültür, eğitim ve şehircilik alanlarında çok gelişmiş. Salih Bey'in adı, kentin 7 köprüden sonuncusu 756 metre uzunluğu ve 130 metre yüksekliği olan Salih Bey Köprüsü yaşatılıyor. Enrico Macias'ın da doğduğu yer olan ve Tunus sınırına yakın en önemli yerleşim yeri olan Konstantin kartal yuvasını andıran iki büyük kayalık tepe üzerindeki görünümüyle her ziyaretçinin hayran kaldığı bir kent. Geçmişte Musevilerin en yoğun olarak yaşadıkları Cezayir kenti olarak da biliniyor. Gezilip görülmeyi hak eden, bilinmeyen güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle büyüleyici bir şehir.

Yeme-İçme

Akdeniz mutfağının özelliklerini gösteren Cezayir mutfağında ülkenin etnik yapısındaki çeşitlilik yemeklere de yansıyor. Temeli kuzu etinden, buğdaydan, et veya sebze ile servis edilen kuskustan, biber, soğan ve sarımsakla yapılan şakşukadan oluşuyor. Fırında bütün olarak kızartılan kuzu yemeği olan meşui, bir ekmek türü olan khobz, en ünlü Cezayir tatlısı olan hurmalı makrot, kuskus, çorba anlamına gelen shurba, bir sebze yemeği olan tajine, pirzola, merguez, zeytinli tavuk ve bir börek türü olan begnets en çok tüketilen yemekler arasında.

Constantin'e Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Konstantin arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Mohamed Boudiaf Havalimanı'ndan kente taksi ile ulaşım mümkün.

Konstantin uçak bileti ile ilgili sorular

 • Konstantin şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Konstantin şehrine en sık uçan havayolu firmaları, Air Algerie, Türk Hava Yolları, Royal Jordanian, Qatar Airways ve Air France. En popüler parkur İstanbul – Konstantin olup, Air Algerie ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Konstantin uçuşu ne kadar?
  Konstantin şehrine önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 10 Mayıs 2024 tarihinde Adana Konstantin arasında olup 21.784 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Konstantin arasında olup 17.544 TL’dir.
 • Konstantin havalimanları nerede?
  Konstantin Mohamed Boudiaf Havalimanı şehir merkezine 8 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Konstantin uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Konstantin uçak bileti bulmanızı sağlar.

Konstantin Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Konstantin Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Cezayir Uçak Bileti
  Cezayir
 • Tunus Uçak Bileti
  Tunus
 • Palma Mallorca Uçak Bileti
  Palma Mallorca
 • Ibiza Uçak Bileti
  Ibiza
 • Palermo Uçak Bileti
  Palermo
 • Barselona Uçak Bileti
  Barselona
 • Valencia İspanya Uçak Bileti
  Valencia İspanya
 • Malta Uçak Bileti
  Malta
 • Catania Uçak Bileti
  Catania
 • Roma Uçak Bileti
  Roma

Konstantin Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Konstantin uçak bileti için Konstantin uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Konstantin uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Adana - Konstantin 21.784,25
Cezayir - Konstantin 9.226,84
Ankara - Konstantin 18.508,33
Kayseri - Konstantin 21.784,25
İstanbul - Konstantin 7.546,95
Riyad - Konstantin 14.788,63
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: