facebook pageview

En Ucuz Washington Austin Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Delta Air Lines
Washington - Austin
1 aktarmalı - 3s 39d
24 Ağustos 2017, Perşembe 06:00
American Airlines
Washington - Austin
1 aktarmalı - 4s 14d
04 Eylül 2017, Pazartesi 05:39
American Airlines
Washington - Austin
1 aktarmalı - 4s 8d
04 Eylül 2017, Pazartesi 05:20

En Ucuz Austin Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

American Airlines
Las vegas - Austin
1 aktarmalı - 3s 35d
01 Kasım 2017, Çarşamba 01:20
American Airlines
Los angeles - Austin
direkt-uçuş - 2s 56d
05 Eylül 2017, Salı 18:11
American Airlines
Houston - Austin
1 aktarmalı - 2s 10d
10 Kasım 2017, Cuma 05:00
Delta Air Lines
Şikago - Austin
1 aktarmalı - 4s 13d
18 Eylül 2017, Pazartesi 16:15
American Airlines
New york - Austin
1 aktarmalı - 4s 44d
25 Eylül 2017, Pazartesi 13:15
Ukraine Intl Airlines
Ankara - Austin
2 aktarmalı - 16s 29d
15 Eylül 2017, Cuma 05:50
American Airlines
İstanbul - Austin
2 aktarmalı - 15s 34d
19 Ekim 2017, Perşembe 08:50
Lufthansa
İzmir - Austin
2 aktarmalı - 15s 31d
05 Ekim 2017, Perşembe 16:20

Austin İle İlgili Yazılar

Austin, Amerika

'' İçinden Nehir Geçen Şehir Austin
Austin

Amerika Birleşik Devletleri’nin ikinci en büyük eyaleti olan Teksas Eyaleti’nin dördüncü en büyük şehri ve başkenti olan Austin, ülkeye göre suç oranının düşük hayat standartlarınınsa yüksek olduğu, düzenli bir şehir.

Amerika’nın en iyi en iyi 15 üniversitesinden birinin yer aldığı Austin, canlı müzik başkenti olarak adlandırılıyor. Kültür-sanat aktivitelerinin yoğun olduğu, eğlenceli ve canlı gece hayatına sahip olan kent, Colorado Nehri kıyısındaki parkları ve geniş yeşil alanlarıyla genç nüfusuyla ziyaretçilerine enerji aşılıyor.

Tarihi

1835’te Waterloo Kenti’ne bağlı bir köy olarak kurulan ve 1839’da bağımsız Teksas Cumhuriyeti’nin başkenti seçilen Austin, 1840’ta kent konumu kazanmış ve kurucusu Stephen F. Austin’in adını almış. Amerika Birleşik Devletleri’ne 28. eyalet olarak bağlanmasıyla 1800'lerde geçirdiği yangının ardından eskisinden daha büyük olarak yeniden inşa edilmiş. Austin’in sakin bir metropoliten olması kentin siluetini yeni gökdelenlerin süslemesine engel olmamış.

Gezilecek Yerler

Colorado Nehri’nin şehrin ortasından geçmesiyle ikiye bölünen kent, iki yaka halinde köprülerle birbirine bağlanıyor. Austin Meclis Binası ise Colorado Nehri’nin yüksek bir tepeden görüldüğü nokta. Parkların, yürüyüş yollarının, kafe ve restoranların bulunduğu nehir kıyısında bisiklet kiralayarak veya Segway turları ile şehri gezebiliyorsunuz. Şaşırtıcı olan bir başka detay da burada akşamları yarasa izleme turlarının da düzenleniyor oluşu. Ana kubbenin altında Texas’ın tarihi ile ilgili bilgi ve belgelerin bulunduğu ve hoş bir mimariye sahip olan, Amerika'nın kuruluşunda kullanılan senato salonu müzeye çevrilmiş. Capitol Binası’ndaki meclis salonları, bir zamanlar tarihi kararın alındığı şık çalışma odaları, yargı ve karar salonları, dikkat çekici ve güzel.

Austin’de Çocuk Müzesi, Bob Bullock Texas State Tarih Müzesi, East Elisabet Ney Müzesi, Lyndon Baines Johnson Kütüphanesi ve Müzesi, Mexic-Arte Müzesi, O. Henry Ev Müzesi, Neill-Cochran Ev Müzesi, Texas Anıt Müzesi, Umlauf Heykel Bahçesi & Müzesi, George Washington Carver Müzesi, Jack S Blanton Sanat Müzesi gbi ziyaret edebileceğiniz pek çok müze bulunuyor.

East Sixth Street, gece olduğu kadar gündüzün de canlı müzik başkenti. Kafeleri, restoranları ve ufak tefek alışveriş mağazaları ile kalabalık ve renkli SoCo Bölgesi ile Austin Vali Konağı, Barton Springs Havuzu, Capitol Visitors Center, Congregation Beth Israel, Congress Avenue Köprüsü, Darrell K. Royal Texas Memorial Stadyumu, Deep Eddy Havuzu, Dell Computer Headquarters, Frank Erwin Center, Guadalupe Caddesi, Hyde Park Tiyatrosu, Old Bakery & Emporium, Our Lady of Guadalupe Katolik Kilisesi, South Congress Avenue Austin’de gezebileceğiniz, fotoğraflayabileceğiniz ve çeşitli etkinliklere katılabileceğiniz yerler.

Lady Bird Gölü, Hamilton Gölü,  Zilker Botanik Bahçesi ve Zilker Metropolitan Park, Mayfield Park Cottage & Gardens, McKinney Falls State Park, Waterloo Park ise Austin’in keyifle gezebileceğiniz ve spor yapabileceğiniz açık alanları.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Guadalupe Sokağı’ndaki Torchy’s Tacos, Austin’de taco’su en iyi Meksika restoranı olarak geçiyor. Ayrıca harika göl manzarasıyla Ranch Road 2222 ve Marbled 2nd Cut Beef Brisket de yemek için doğru adresler. Alışveriş yapmak ise yüzlerce ünlü markanın, mağazanın ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu Austin’de ayrı bir keyif…

Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Austin arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor ve seyahat süresi yaklaşık 13 saat civarında. George Bush Kıtalararası Havalimanı şehir merkezine 37 km mesafede bulunuyor ve taksi ile kente ulaşım mümkün.

Austin Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 35/24
weather forecast icon for 34,80 degrees
icon temperature 35/23
weather forecast icon for 34,63 degrees
icon temperature 34/24
weather forecast icon for 34,13 degrees
icon temperature 34/24
weather forecast icon for 33,59 degrees
icon temperature 29/23
weather forecast icon for 29,28 degrees
x
Austin Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Austin etrafındaki yerleri keşfet

 • Atmautluak

  Atmautluak

 • Johnson

  Johnson

 • Rockdale

  Rockdale

 • Killeen

  Killeen

 • Temple

  Temple

 • Hanus Bay

  Hanus Bay

 • San Antonio

  San Antonio

 • Kerrville

  Kerrville

 • Bryan

  Bryan

 • College Station

  College Station

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: