Artvin Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Havalimanı
En Ucuz Ay
Nisan
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Artvin Uçak Bileti Fiyatları

Artvin varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 25d
08 Kasım 2021, Pazartesi 09:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 10d
24 Aralık 2021, Cuma 11:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 20d
30 Ekim 2021, Cumartesi 03:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 40d
16 Kasım 2021, Salı 09:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 19s 20d
07 Kasım 2021, Pazar 15:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 8s 10d
09 Kasım 2021, Salı 09:10
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 3s 10d
10 Aralık 2021, Cuma 13:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 50d
10 Kasım 2021, Çarşamba 11:30
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 55d
07 Ocak 2022, Cuma 11:10
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 40d
12 Kasım 2021, Cuma 11:25
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 22s
30 Ekim 2021, Cumartesi 19:05

Artvin Kalkışlı Uçak Seferleri

Artvin uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 10d
29 Aralık 2021, Çarşamba 08:25
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 45d
14 Kasım 2021, Pazar 14:20
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 25d
07 Kasım 2021, Pazar 14:20
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 4s 15d
07 Kasım 2021, Pazar 14:20
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 25d
30 Ekim 2021, Cumartesi 07:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 11s 50d
10 Kasım 2021, Çarşamba 08:25
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 19s 15d
05 Aralık 2021, Pazar 14:20

Artvin uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Artvin arasında her gün 1 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Artvin arasında en sık uçulan şehirler olan İzmir, İstanbul ve Antalya şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti ve Antalya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Artvin otobüs bileti satın alarak daha ucuz bir şekilde Artvin şehrine seyahat edebilirsiniz.

Ucuz Artvin uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Adana Artvin 525 TL, Ankara Artvin 547 TL ve Antalya Artvin 548 TL.

En uygun Artvin uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 15 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Kasım ve Aralık ayları Türkiye, Artvin için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Nisan ve Temmuz.

Karadeniz Bölgesinin Gürcistan sınırında yer alan ve denize kıyısı olan Artvin, yeşilin bin bir tonunu kucaklayan dağları, krater gölleri, birbirinden güzel yaylaları, zengin fauna ve florası, binlerce yıllık tarihi ve köklü kültürü ile kelimeleri yan yana dizerek anlatması olanaksız olan bir şehir ve coğrafya.

Coğrafi ve kültürel yapısıyla Anadolu'nun diğer bölgelerinden keskin çizgilerle ayrılan Artvin'in MÖ 10.000'lerde başlayan tarihi, Hurri, Hitit, İskit, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı yönetimlerini görmüş. Karadeniz ve Kafkas kültürünün hâkim olduğu şehrin nüfusunu ise Gürcü, Hemşin, Laz, Ahıska ve Kıpçak Türkleri oluşturuyor. Tarihte Livane ve Çoruh olarak bilinen Artvin, İskitler döneminde Artvani, Osmanlı zamanında ise Artvini olarak anılmış.

Gezilecek Yerler

Köklü tarihiyle adeta bir Açıkhava müzesini andıran Artvin'in, Şavşat İlçesinde bulunan Şavşat (Satlel) Kalesi, şehir merkezine 3 km mesafede bulunuyor. Kültür varlığı olarak tescillenen yapı. 10. yy'da Bagrat Krallığı tarafından inşa edilmiş ve Osmanlılar tarafından kullanılmış. Ardanuç'ta bulunan Ardanuç (Gevhernik) Kalesi, çevresindeki gümüş madenleri nedeniyle "Gevheri Nik" ismiyle de anılıyor. 5. yy'da yapıldığı tahmin edilen kale Sultan Süleyman tarafından onarılmış. Çoruh üzerindeki Artvin Köprüsü'nün karşısında bulunan Artvin (Livana) Kalesi 937'de Bagratlılar tarafından yaptırılmış. Osmanlı döneminde ise kalıntıların üzerine yeni bir kale inşa edilmiş. Kale içerisindeki sarnıç ve şapel kalıntıları görülmeye değer. 18. yy'da yapıldığı tahmin edilen Ortacalar Kemer Köprüleri, Arhavi'nin aynı isimli köyünde bulunuyor. Küçükköy ve Arılı yol ayrımında birbirine dik planlanan köprülerin yolları eğimli olmakla birlikte tek gözden oluşuyorlar.

Yusufeli'nin 30 km ilerisindeki Barhal (Altıparmak) Kilisesi, 9. yy'da inşa edilerek Vaftizci Yahya'ya adanmış. Merkeze bağlı Pırnallı Köyündeki Porta (Pırnallı) Manastırı, 9.yy Bagrat Krallığı döneminde inşa edilmiş. Yapı kilise, şapel, çeşme ve çan kulesinden oluşuyor. Ardanuç'a bağlı Bulanık Köyünde bulunan Rabat Kilisesi yine Bagrat Krallığı dönemine ait bir ortaçağ eseri. Merkeze bağlı Hamamlı Köyünde bulunan Dolishane Kilisesi ise 16. yy'da camiye dönüştürülmüş. Yusufeli'ne bağlı Tekkale Köyünde bulunan ve ortaçağ manastır mimarisini en iyi yansıtan Tekkale Manastırı, 899-914 yılları arasında bölgede egemen olan Bagrat prensi tarafından yaptırılan Tibeti Kilisesi ile Yusufeli'ne bağlı İşhan Köyü içerisindeki İşhan Manastırı görülmeye değer tarihi yapılar arasında.

Artvin'in ilk camisi olan ve Hz. Osman zamanında yapılan İskenderpaşa Camii ve Türbeleri Ardanuç'ta bulunuyor. Arhavi'deki 1757'de inşa edilmiş Ortacalar Merkez Camii'nin minberi ile tavan süslemeleri görülmeye değer. Borçka Muratlı'da bulunan ve 1846 tarihli Muratlı Camii tümüyle ahşap olan bir yapı. Süslemeleri, kapı kanatları, minberi ve mihrabı Artvin'deki ağaç oymacılığının en güzel örneklerinden.

Doğu Karadeniz'in en büyük şelalesi olan Mençuna Şelalesi, Arhavi'de bulunuyor. Zahmetli bir yürüyüş sonucu ulaştığınız manzara için bir bu kadar daha gidilir diye düşünüyorsunuz. Cehennem Deresi Kanyonu adrenalin dolu bir yolculuk davetiyesi… Ardanuç'un 7 km kuzeybatısında, karayolunun 25. km'sinde bulunan ve dünyanın önemli kanyonları arasında gösterilen kanyona taşlı, dik bir patikadan giriliyor. Türkiye ile Gürcistan arasında doğal bir sınır oluşturan ve Borçka'ya bağlı 6 köyden oluşan bir yöreye adını veren Macahel, Artvin'in en özel bakir ormanlarının bulunduğu bir vadi. Neredeyse el değmemiş bu bölgede şelaleler, göller ve yaylalar bulunuyor. Her yıl ağustos ayının ortalarında düzenlenen bal festivali ise bu cennet yöreyi görmek için en ideal zamanlar… Türkiye'de Birleşmiş Milletler tarafından biyosfer rezerv alanı olarak belirlenen tek bölge olan ve bir dünya mirası olarak gösterilen Camili Havzası, flora zenginliği, anıt ağaçları, derelerindeki kırmızı pullu alabalıkları ve Kafkas arıları ile üretilen Maçahel Balıyla Camili Karadeniz'in farklı dünyalara açılan kapılarından biri…

Dünyada Zambezi ve Biobio nehirlerinden sonra en iyi akarsu parkurlarına sahip Çoruh'ta su sporları ve Doğu Karadeniz'in en yüksek dağı olan Kaçkarlarda trekking ve dağ sporları yapabiliyorsunuz. Kaçkar, Kafkasör, Mersivan, Arsiyan ve Bilbilan Yaylaları ile Borçka – Karagöl ve Şavşat – Karagöl'de kamp yapabilir, yöresel süt, kaymak ve yağı tadabilir, buz gibi sularını kana kana içebilirsiniz. Sessiz ve huzurlu doğasıyla büyüleyen bir kayak merkezleri bile var: Atabarı Kayak Merkezi, şehir merkezine 17 km uzaklıkta. Artvin sahilinde ise denize girilebilecek 3 plaj bulunuyor.

Ne Alınır?

Artvin'den dönerken Yusufeli'nden Ehram dokumaları, rengârenk Şavşat kilimleri, envaı çeşit çömlek ile çok gelişmiş ahşap zanaatına dair ürünleri de beraberinizde götürüyorsunuz.

Ne Yenir?

Bitki türlerinin zengin ve miktar olarak çok olmasıyla Artvin yöresinde, mutfak geleneği çok zengin: Motrella, Lapurçen, Puçuko, Çinçar, Hamsili ve Turşulu Pilav, Hinkal, Garşo, Gaviçi, Çimur, Kada, Hamsili Ekmek, Artvin Pidesi, Silor, Kaymaklı Börek, Nişoşlu ve Gemdimalı yemek ve hamur işleri olmak üzere; en bilinen tatlıları ise Hasuta, Kaysefe, Zurbiyet Laz Böreği ve Silor.

Nasıl Gidilir?

Artvin'e kara, deniz, demir ve hava yollarından herhangi biri ile ulaşım mümkün. Samsun'dan Karadeniz sahil yolu ile Hopa'ya kadar, Hopa'dan içeriye doğru Borçka ve Artvin'e karayolu ile ulaşılabiliyor.

Havayolunu tercih ederseniz, Artvin'e en yakın hava limanları Batum, Trabzon, Erzurum ve Kars olmak üzere her gün Ankara ile karşılıklı uçak seferleri bulunuyor. Artvin merkeze en yakın Batum-Hopa Havaalanı. İstanbul iç hatlardan direkt Batum'a inip, buradan servislerle Hopa'ya geçebiliyorsunuz. Aynı şekilde Türkiye'nin her yerinden Türk Hava Yolları ve özel havayolu şirketleriyle geldiğiniz Trabzon Havalimanı'ndan otogara, buradan da yine servis araçlarıyla Artvin'e ulaşabiliyorsunuz.

Denizyoluyla, yaz aylarında İstanbul-Trabzon Limanı arasında sefer yapan arabalı vapurla gelip buradan karayolu ile Artvin'e devam ediyorsunuz. Hopa Limanı'nda ise yalnızca yük taşımacılığı yapılıyor. Artvin'e doğrudan demiryolu olmamakla birlikte trenle Erzurum'a, oradan da kara yolu ile Artvin'e geçilebilir.

Atabarını doğduğu topraklarda izlemek, Boğa Güreşleri ve Kafkasör Festivaline katılmak bir uçak bileti uzağınızda…

Artvin uçak bileti ile ilgili sorular

 • Artvin şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Artvin arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus ve SunExpress. En popüler parkur İzmir – Artvin olup, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Artvin uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Artvin arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 8 Kasım 2021 tarihinde Bodrum Artvin arasında olup 548 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Artvin arasında olup 980 TL’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Artvin uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Artvin uçak bileti bulmanızı sağlar.

Artvin Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Artvin Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Batum Uçak Bileti
  Batum
 • Kars Uçak Bileti
  Kars
 • Erzurum Uçak Bileti
  Erzurum
 • Trabzon Uçak Bileti
  Trabzon
 • Tiflis Uçak Bileti
  Tiflis
 • Van Uçak Bileti
  Van
 • Ordu-Giresun Uçak Bileti
  Ordu-Giresun
 • Elazığ Uçak Bileti
  Elazığ
 • Diyarbakır Uçak Bileti
  Diyarbakır
 • Malatya Uçak Bileti
  Malatya

Artvin Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Artvin uçak bileti için Artvin uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Artvin uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Kayseri - Artvin 525,70
Adana - Artvin 524,52
Bodrum - Artvin 547,77
Van - Artvin 662,33
Balıkesir Edremit - Artvin 525,50
Gaziantep - Artvin 523,48
Antalya - Artvin 548,06
Erzurum - Artvin 878,42
İzmir - Artvin 546,73
İstanbul - Artvin 489,83
Ankara - Artvin 548,76
Samsun - Artvin 523,24
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.