Uçak Bileti

Yaz ayları birçok kişi için tatil planı demek. Ege ve Akdeniz kıyılarına artan talep nedeniyle sahil bölgelerinde uygun fiyata konaklama bulmak imkansız hale geliyor diye düşünülüyor.

Deniz, kum, güneş tatilinin tadını çıkarmak isteyenlerin en büyük stres kaynağı konaklama bütçesini düşürüp daha fazla yer keşfetmek. Erken rezervasyonla aylar öncesinden otel rezervasyonu yapmadıysanız kara kara uygun fiyata nasıl otel bulacağım sorusunu sorarken buluyoruz kendimizi.

Yüksek Sezonda Uygun Otel Nasıl Bulunur?

1. Yıl boyunca fırsatları takip edin

Türk milleti olarak erken rezervasyon sistemine bir türlü alıştıramadık kendimizi. Avrupalı turistlerin yüzde 60’ından fazlası ne zaman tatile çıkacaklarını bilerek buna göre hareket ediyor, tüm tatil planını hazırlayıp parça parça indirimli ödeyerek tatilini çok ucuza getiriyor.

Mobil Uygulama

Türk seyahat severler ise biraz son dakikacı. Hafta başında düşünme aşamasıyla başlayan tatil planı perşembe günü satın alınan otelle cuma akşamı yola düşülerek hayata geçiriliyor. Böyle olunca da son dakika fiyatlarıyla karşılaşmak çok normal.

Oteller erken rezervasyon kampanyalarını aralık ayı sonundan itibaren duyurmaya başlıyor. Nisan ayı sonuna kadar devam eden kampanyalarda erken rezervasyondan yararlananlar son dakikacılara göre çok daha ekonomik bir bütçeyle seyahat edebiliyor. Bunun için sosyal medya, gazeteler ve seyahat acentelerinin duyurularını takip etmek yeterli. Bir de ne zaman seyahat edeceğinizi netleştirirseniz bu iş olmuş demektir.

2. Dijitale güvenin

Dijital pazarlama mecralarının yaygınlaşmasıyla otel fiyatlarını karşılaştırmak çok daha kolaylaştı. Birçok dev turizm acentesi portföyündeki otellerin fiyatlarını arama motoru mantığında karşılaştırma imkanı veriyor. Bölge, şehir, belde özelinde yapacağınız aramalarla o alana ait fiyatları farklı web sitelerinden karşılaştırın en uygun fiyatı yakalamaya çalışın.

3. Hotel Tonight uygulamasına bakın

Son dakikacılara müjdeli bir uygulama önereyim. Hotel Tonight uygulaması Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın birçok noktasında kullanılıyor. Seyahatini son dakikaya bırakanların imdadına yetişen uygulama ile gideceğiniz yeri yazıp o gün ve birkaç gün sonrası için fiyat alabiliyorsunuz. Otelin doluluk oranına göre çok avantajlı fiyatlar verilebiliyor. Değerlendirin derim. Benzer bir web sitesi de lastminute.com.

4. Oteli arayıp fiyat alın

Web ve mobil uygulamalar üzerinden yaptığınız araştırmaların ardından kararlaştırdığınız oteli telefonla arayarak konaklama isteğinizi bildirin. Webde gördüğünüz fiyatı belirterek indirim talep edin. Birçok otel web sitelerine aracılık ücreti ve komisyon ödemek istemediğinden indirim yapmaya yanaşıyor.

5. Şehir otellerini tercih edin

Seyahat etmek istediğiniz yer çok popüler bir turizm destinasyonu ise yıl boyunca otel fiyatlarında indirim göremeyebilirsiniz. Arabanız varsa ve nerede kaldığınız önemli değilse yakın konumdaki il ve ilçe merkezlerindeki şehir otellerine bakın. Otele yatmadan yatmaya uğrar tatilinizi yaparsınız.

6. Uçak biletine göre karar verin

Turna.com yıl boyunca çok sayıda uçak bileti kampanyası yapıyor. Turna web sitesi ve mobil uygulaması aracılığı ile kampanyalı destinasyonlara çok uyguna uçak bileti alın. Buradan sağladığınız tasarrufu otel bütçesine ekleyin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here