Uçak Bileti

Tatil denildiğinde birçok kişinin aklına pırıl pırıl parlayan güneşli yaz günlerinde Ege ve Akdeniz sahillerinde, kumsallarda güneşlenmek, denizin tadını çıkarmak geliyor.

Bütün yıl yapılan yaz tatili planı ile güney sahillerinde yer bulmak zorlaşıyor, sık tatil yapanlar için tıklım tıklım sokaklarda yürümek eziyete dönüşebiliyor.

Yaz aylarının gözdesi Alaçatı, Bodrum, Marmaris ve Antalya’nın yerine daha sakin ve huzurlu yazlık beldelere gitmek son yıllarda seyahat severlerin tercihi. Peki, ya kış aylarında yaz mevsiminin keyfini çıkarma önerisini nasıl bulurdunuz? Türkiye‘de havalar kötüyken, yağmur, çamur, kar ve soğuk derdi olmadan yaz tatili yapabileceğiniz ülkeleri keşfetmek keyifli olmaz mıydı?

Yaz aylarında yine güneye inersiniz, kış aylarını bambaşka bir coğrafyada değerlendirmek için kışın yaz tatili yapılabilecek ülke önerileri tam da size göre.

Kışın Yaz Tatili Yapılabilecek Ülkeler 

1. Tayland

Güneydoğu Asya’nın en popüler turizm destinasyonlarından Tayland, bembeyaz kumsalları, tropik adaları, muhteşem otelleri ve zengin tarihi geçmişi ile bambaşka bir destinasyon. Türkiye’de ağır kış şartlarının yaşandığı dönemde Tayland’ın Phi Phi, Phuket ve Samui gibi adalarında denize girmenin ayrıcalığı bünyeye iyi gelecek.

Tayland uçak bileti seçeneklerine göz atın.

2. Endonezya

Tayland’la karşılaştırıldığında Endonezya birçok seyahat sever için soru işaretleri ve bilinmezliği ifade etse de Ekvator çizgisinin üzerinde tam 17 bin 508 adadan oluşan ülke önyargıları ortadan kaldıracak muhteşem alternatiflere sahip. Endonezya denildiğinde dünyaca ünlü Bali Adası akla geliyor. Rahatlatıcı Bali masajıyla da tanınan adanın yağmur ormanları, kumsalları, konforlu konaklama tesisleri kış aylarında yaz hissi yaşamak için ideal.

Jakarta uçak bileti seçeneklerine göz atın.

3. Güney Afrika Cumhuriyeti

Türkiye ile benzer saat diliminde yer alan Güney Afrika Cumhuriyeti, Afrika’nın en gelişmiş ülkesi. Modern şehirleri ve sentez nüfusu ile Afrika kıtası içerisinde bambaşka bir destinasyon olan Güney Afrika’da mevsimler Türkiye’nin tam tersi düzende. Kış yaşadığımız Aralık, Ocak ve Şubat ayları Güney Afrika’da yaz mevsiminin ayları. Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun kesişiminde yer alan Afrika kıtasının en güney noktası Ümit Burnu’nun da bulunduğu Cape Town, penguenlerle yüzme keyfi yapabileceğiniz bir şehir.

4. Fas

Kuzey Afrika’nın en batısında yer alan Fas, Akdeniz ve Atlas Okyanusu boyunca uzanan upuzun sahillere sahip. Yıl boyunca sıcaklık ortalamalarının yüksek olduğu ülkede güneyde Sahra Çölü’ne doğru gidildikçe hava sıcaklığı daha da artıyor. Kış soğuğundan usananlar için kış aylarında sıcak hava dalgasını hissetmek ve yeni yerler keşfetmek için iyi bir seçim olan Fas’ta başkent Rabat, Kazablanka, Marakeş, Suvayr ve Tanca gibi şehirler görülmeye değer.

5. Katar

Orta Doğu’da Körfez ülkeleri arasında yer alan Katar, kış döneminde de hava sıcaklıklarının 25-27 derece arasında seyrettiği ılıman bir ülke. Ülkenin dünyaya açılan kapısı olan başkent Doha, yıl boyunca çok sayıda turist ağırlıyor. Müzeleri, yürüyüş yolları, çarşıları ve lüks konaklama tesisleriyle Doha’da kış aylarında tıpkı yaz mevsimindeymiş hissine kapılıyorsunuz. Doha’ya gitmişken Banana Island’a uğrayıp kumsallarını görmeden dönmeyin.

Otobüs Bileti

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here