Uçak Bileti

Muğla’nın Ortaca ilçesinde yer alan bir doğa harikası olan Dalyan, etrafında bulunan büyüleyici İztuzu Plajı ve tarihi doğayla buluşturan Kaunos Antik Kenti gibi sayısız güzelliğe sahip etkileyici bir coğrafya. Bölgeye gelenlerin tekne turu ile gezebildiği Dalyan çevresinde yapılacak çok sayıda aktivite bulunuyor.

Özel teknelerle yapılan turların tekne başına 120-150 lira aralığında değiştiği bu şirin yer, caretta carettaları, sazlıkları, serin havası ve mükemmel görünümüyle Muğla’ya gelenlerin en gözde tatil adreslerinden biri olmayı sürdürüyor.

Dalyan Turuna Katılanların Yapması Gereken 5 Şey

1. Kaunos Antik Kentini Seyredin

Tekne turu yapanları tüm ihtişamı ile karşılayan Kaunos Antik Kenti, 2 bin 400 yıllık geçmişe sahip tarihi kaya mezarları, 5 bin kişilik tiyatrosu ve Demeter Kutsal Tapınağıyla tarihin ayak izlerini gözler önüne sunuyor. Bu eşsiz kentin kaya mezarları, Dalyan turu yapanlara muhteşem bir manzara sunuyor.

Mobil Uygulama

2. İztuzu Plajı

Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı muhteşem kumsalının yanı sıra bir tarafında Dalyan bir tarafında ise uçsuz bucaksız denizi ile etkileyici bir görünüme sahip olan İztuzu Plajı, dünyanın en güzel plajları arasında gösteriliyor.

3. Çamur Banyoları

Dünyanın dört bir yanından gelen turistleri konuk eden çamur banyoları, yaklaşık 39 dereceyi bulan şifalı sularıyla turistlerin gözdesi. Dünyaca ünlü yıldızların da kullandığı bu çamurun mafsal romatizması, siyatik ve kireçlenmeye iyi geldiği söyleniyor.

4. Caretta Caretta’ları İzleyin

Yumurtlamak için İztuzu Plajı’na gelen Caretta Carettaların bazıları Dalyan içerisinde yaşıyor. Kimi zaman ortalıkta gözükmeseler de, eğer biraz şanslıysanız Dalyan Turu boyunca teknenizin çevresinde yüzen bu dev kaplumbağaları izleyebilirsiniz.

5. Yengeçlerin Tadına Bakın

Bu eğlenceli turun en güzel taraflarından biri, (istemeniz durumunda) size sunulan taze yengeçler. Tüm gün İztuzu’nda deniz keyfi yaptıktan sonra sizin için hazırlanan yengeçlerle karnınızı doyurabilirsiniz. Yengeçlerin fiyat aralığı 10-15 lira arasında değişiyor.

Bu eşsiz bölgeye gitmek için en yakın havalimanı Muğla’nın Dalaman ilçesinde bulunuyor. Siz de Dalaman uçak bileti kampanyalarına göz atarak, bu etkileyici turun bir parçası olabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here