Varna Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Varna 700,97 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Ocak
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Varna Uçak Bileti Fiyatları

Varna varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Pegasus
1 aktarmalı - 29s 10d
01 Haziran 2021, Salı 15:45
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 28s
14 Mayıs 2021, Cuma 07:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 20d
13 Mayıs 2021, Perşembe 23:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 30d
31 Mayıs 2021, Pazartesi 15:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 35d
14 Mayıs 2021, Cuma 03:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 5s 25d
11 Haziran 2021, Cuma 03:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 30d
17 Mayıs 2021, Pazartesi 10:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 8s
02 Ağustos 2021, Pazartesi 18:55

Varna Kalkışlı Uçak Seferleri

Varna uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s 5d
14 Mayıs 2021, Cuma 10:00
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 4s 5d
21 Mayıs 2021, Cuma 10:00
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 5d
14 Mayıs 2021, Cuma 10:00
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 7s 45d
21 Mayıs 2021, Cuma 10:00
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 4s 40d
05 Haziran 2021, Cumartesi 03:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 25d
14 Mayıs 2021, Cuma 10:00

Varna uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Varna arasında her gün 9 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Varna arasında en sık uçulan şehirler olan İzmir, İstanbul ve Ankara şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İzmir uçak bileti, İstanbul uçak bileti ve Ankara uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Varna uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde İstanbul Varna 701 TL, Ankara Varna 1.171 TL ve İzmir Varna 1.349 TL.

En uygun Varna uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 18 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Ağustos ve Mart ayları Bulgaristan, Varna için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Ocak ve Ekim.

Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda yer alan ve Karadeniz'e kıyısı bulunan Varna, Bulgaristan'ın en gözde turizm şehri. Her yaz konuk ettiği yerli ve yabancı turistlerle nüfusunu 4'e katlayan Varna, Bulgaristan'ın Sofya'dan sonra en büyük şehri.

Rönesans, Barok, Klasik, Art Nouveau ve Art Deco tarzlarında hemen her türden yapı görebileceğiniz Varna kent merkezi geniş caddelerindeki şirin kafe ve restoranları ile Karadeniz kıyıları kentte turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bölgeler.

Tarihi

MÖ. 580-560 yıllarında Miletliler tarafından kurulduğu düşünülen Varna'nın o zamanki adı deniz kenti anlamına gelen Odesos'muş. Kent Türk tarihine II. Murat komutasındaki Osmanlı ordusunun 1444'te Macaristan ve Lehistan Krallıklarının başını çektiği Haçlı Ordusu'na karşı zafer kazandığı Varna Muharebesi ile geçmiş. 1389'da Türk egemenliğine giren vilayet 1878 yılında Berlin Antlaşması ile özerklik kazanan Bulgaristan Prensliği'nin topraklarına katılmış. Bu devletin 1908'de bağımsızlığını ilan etmesiyle tamamen Türk egemenliğinden çıkmış. Varna günümüzde, Avrupa'yı Asya'ya bağlayan önemli demiryolu, havayolu ve denizyolunun kavşak noktasında bulunan Varna, liman ve turizm sayesinde kuzeydoğu Bulgaristan'ın ekonomik açıdan merkezi konumunda.

Gezilecek Yerler

Karadeniz kıyısında tam bir tatil cenneti olan yeşille mavinin birleştiği, daha çok genç nüfusun yoğun olduğu Varna, Türkiye'ye de çok yakın olmasından dolayı İstanbul'dan otobüsle 10 saatte ulaşabileceğiniz otobüs alternatifi de bulunuyor.

Başkent Sofya'ya 469 km uzaklıkta olan Varna, Karadeniz kıyısında, Varna Körfezinin sonunda yer alıyor. Orman ve denizin birleştiği yerde kurulan ve yemyeşil bir şehir olan Varna, özellikle Frengen ve Avren Yaylaları arasındaki derin vadi bölgesinde yer alıyor. 19. Yy ile 20. Yy'ın ilk yarısında yeniden inşa edilen Varna'nın şehir merkezi, batı tarzı mimarinin hâkim olduğu Rönesans, Barok, Klasik, Art Nouveau ve Art Deco akımlarıyla şekillenmiş.

1880-1886 yılları arasında Odessalı mimar Maas tarafından tasarlanan ve Varna'nın sembolü olan Varna Katedrali; MS.2'nci yüzyılda inşa edilen Roma Hamamları; Varna gölünün kuzeyinde yer alan Varna Halocline Nekropolü; Varna yakınlarındaki küçük saray: 1886 yılında yapılan ve egzotik bitkiler olan küçük bir park içinde yer alan Küçük Saray; büyüklük bakımından Sofya'daki St. Alexander Nevsky Katedralinden sonra ikinci sırada olan Varsayım Kilisesi; ülkenin en iyi korunmuş ortaçağ kalelerinden olan ve 1396'da Osmanlılar tarafından ele geçirilen Belogradchik Kalesi ve Vitosha Dağı eteklerindeki Boyana Kilisesi kentin tarihi dokularından bazıları.

Pek çok müzesi bulunan Varna'nın en önemli müzeleri ise Bulgaristan kültürüne dair geleneksel objelerin yer aldığı Etnografya Müzesi; orta çağ ve antik dönemlere ait yaklaşık 55 bin eserin sergilendiği Varna Arkeoloji Müzesi; Bulgar denizciliğinin temeli olan ve 1923'te kurulan Ulusal Denizcilik Müzesi; Varna Savaşı sırasında yaşamını yitiren Hıristiyanlar adına inşa edilen Vladislav Varnenchik Parkı ve Müzesi olarak sayılabilir.

Konferanslar, kongreler, bilimsel ve iş forumları için dünyaca ünlü bir mekân olan Festival Ve Kongre-Kültür Merkezi; Karadeniz, tatlı su, tropikal balıklar ve su organizmalarının yer aldığı Varna Akvaryumu; 1878 yılında yapılan ve şehir merkezinde yer alan, içerisinde Astronomik Gözlemevi'nin, Ulusal Denizcilik ve Doğa Tarihi Müzeleri ile akvaryumun bulunduğu Sea Side Park; Sea Garden içinde yer alan ve yunusların, deniz canlılarının gösterilerinin düzenlendiği Dolphinaruim kentin gezilecek diğer yerleri arasında.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Denize kıyısı olmasından dolayı kalkan başta olmak üzere, deniz ürünleri çok popüler. Yerel lokantalar ve tavernalarda zengin menüler yer alıyor. Porsiyonlar bize göre daha fazla olmakla birlikte genellikle daha ucuz. Yörede üretilen peynirler ise çok çeşitli ve lezzetli. Bu nedenle peynir, yemeklerde de sıkça ve çok güzel bir şekilde kullanılıyor. Varna'nın yerel yemeklerinden en çok tüketilenleri, şopska salatası, palaçinka, kaşkaval peyniri, boza, kifla, banitsa ve milinka.

Şehrin merkezinde alışveriş yapabileceğiniz yüzlerce mağaza ve birkaç AVM, kentin dış bölgelerinde ise zincir marketler yer alıyor. Varna'dan hediyelik olarak alınabileceklerin başında toprak güveçler, gül parfümü ve sabunları geliyor.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Varna arasında direkt uçuş seferleri bulunuyor. Türk Hava Yolları'nın haricinde S7 Airlines, Austrian Airlines, Bulgaria Air ve Aeroflot havayolu şirketlerinin de aktarmalı uçuş seferleri bulunuyor. Varna Havalimanı'ndan kent merkezine otobüs ve taksi ile ulaşım mümkün.

Varna uçak bileti ile ilgili sorular

 • Varna şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Varna arasında en sık uçan havayolu firmaları, Lufthansa, Türk Hava Yolları, Austrian, Air France ve Croatia Airlines. En popüler parkur İzmir – Varna olup, Lufthansa ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Varna uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Varna arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 1 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Varna arasında olup 701 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Varna arasında olup 789 TL’dir.
 • Varna uçakla kaç saat sürer?
  • İzmir Varna Uçuşları: 4 saat 55 dakika
  • Adana Varna Uçuşları: 4 saat 50 dakika
  • Antalya Varna Uçuşları: 5 saat 20 dakika
  • İstanbul Varna Uçuşları: 1 saat
  • Ankara Varna Uçuşları: 3 saat 40 dakika
 • Varna havalimanları nerede?
  Varna Varna Havalimanı şehir merkezine 7 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Varna uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Varna uçak bileti bulmanızı sağlar.

Varna Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Varna Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Bükreş Uçak Bileti
  Bükreş
 • Tekirdağ Çorlu Uçak Bileti
  Tekirdağ Çorlu
 • İstanbul Uçak Bileti
  İstanbul
 • Bursa Uçak Bileti
  Bursa
 • Çanakkale Uçak Bileti
  Çanakkale
 • Sofya Uçak Bileti
  Sofya
 • Balıkesir Edremit Uçak Bileti
  Balıkesir Edremit
 • Odessa Uçak Bileti
  Odessa
 • Kişinev Uçak Bileti
  Kişinev
 • Kütahya Uçak Bileti
  Kütahya
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.