Somon Air Havayolları Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Somon Air Havayolları Yurtdışı Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Daha ucuz Somon Air Havayolları dış hatlar uçak bileti al

Somon Air
direkt-uçuş - 4s 35d
26 Nisan 2024, Cuma 10:45

Somon Air Havayolları Hakkında

Somon Air Hakkında

Merkezi Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’de bulunan Somon Air, 2008 yılında Moskova’ya yaptığı uçuşla faaliyete başladı. Uçuş operasyonlarını Duşanbe Uluslararası Havalimanı’ndan yürüten Somon Air, kuruluş döneminde Rusya ve Doğu Avrupa hattına yoğunlaştı.

Tacikistan’ın ilk özel hava yolu şirketi unvanına sahip olan Somon Air, Tacikistan’da Duşanbe, Khujand (Hucend) ve Kulob (Külob) havalimanlarından Almanya’da Frankfurt, Birleşik Arap Emirlikleri’nda Dubai, Türkiye’de İstanbul, Kazakistan, Çin’de Urumçi, Rusya’da Moskova, Irkutsk, Kazan, Novosibirsk, Soçi, Krasnodar, Orenburg ve St. Petersburg ve dönemsel olarak Hac mevsiminde Suudi Arabistan’da Medine’ye uçuyor. En çok uçuş noktası Rusya’da. Firmanın İstanbul Atatürk Havalimanı’na direkt uçuşları bulunuyor.

Somon Air Check-In İşlemleri ve Koltuk Seçimi

Somon Air yolcuları için online check-in uygulaması mevcut değil. Tüm biletli yolcuların havalimanı kontuarına gelerek güvenlik kontrolünden geçmesi, bagaj teslimi yaparak biniş kartlarını teslim almaları gerekiyor. Somon Air’de koltuk seçimi de havalimanı kontuarına müracaat sırasında görevli yardımı ile yapılıyor. Tüm yurt dışı uçuşlarda uçağın planlanan kalkış saatinden 3 saat önce havalimanında hazır olunması şart. Uçağa kabul son 60 dakikaya kadar devam ediyor.

Tacikistan’ın başkenti Duşanbe varışlı uçak yolculuklarında kontuar görevlilerine dönüş bileti ya da transit uçuşa dair belgelerin gösterilmesi gerekiyor. Bu kural Tacikistan’a giriş sırasında pasaport polisi için de geçerli. Dönüş ya da transit uçak biletini ibraz edemeyen yolcuların uçağa kabul edilmeme riski ve sorumluluğu kendilerine ait.

Somon Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Somon Air’de ücretsiz bagaj hakkı bilet sınıfına göre değişiyor. Ücretsiz bagaj hakkında genel kural ekonomi sınıfı yolcuları için 20 kg’ı aşmayan 1 adet bagaj, 7 kg’ı aşmayan 1 adet el bagajı ve bir kişisel eşya; business yolcuları için 30 kg’ı aşmayan 1 adet bagaj, 10 kg’ı aşmayan 1 adet el bagajı ve bir kişisel eşya ücretsiz.

Somon Air, el bagajı konusunda hassasiyet gösteren bir hava yolu şirketi. Somon Air yolcularının beraberinde taşıyabileceği ve el bagajı kategorisine giren eşyalar şu şekilde: Bir el çantası ya da evrak çantası, bir belge klasörü, bir şemsiye, bir baston, bir demet çiçek, dış giyim, uçuş sırasında okunacak kitaplar veya dergiler, uçuş sırasında bir çocuğu beslemek için bebek maması, bir cep telefonu, bir kamera, bir video kamera, dizüstü bilgisayar, İki yaşından küçük bir bebek için bebek arabası, beşik veya araba koltuğu, kısıtlı hareket kabiliyeti olan yolcular için koltuk değneği, sedye veya tekerlekli sandalye.

Bu limitlerin dışında bagajı olan, ekstra bagaj hakkı satın almak zorunda. Ekstra bagaj hakkı kilo ile havalimanı kontuarından alınıyor ve uçuşun yapıldığı destinasyona göre değişiyor. En yakın mesafeli uçuşta ekstra bagaj için kg başına 3 euro, en uzun mesafeli uçuşta ise kg başına 10 euro ücret talep ediliyor. Ailesiyle seyahat eden ve özel koltuğu olmayan bebeklerin bagaj hakkı yok. Ekstra bagaj hakkının hava yolu firmasının web sitesinden satılması yönünde alt yapı çalışmaları devam ediyor.

Somon Air yolcuları yolculuk ücretini ödemek kaydıyla kabinde evcil kedi, köpek ve kuş ile seyahat edebiliyor. Diğer tüm hayvanlar ise kargo bölümünde taşınmak zorunda.

Somon Air Yiyecek, İçecek ve İkram

Somon Air’de tüm bilet sınıfındaki yolculara ikramlar ücretsiz servis ediliyor. Business Class yolcuları ile Economy Class yolcularının farklı menüleri bulunuyor. Standart menüde atıştırmalık sandviç ve içecek çeşitleri, uzun mesafeli uçuşlarda ise atıştırmalıklar, sıcak ya da soğuk yemek, tatlı, soğuk ve sıcak içecek çeşitleri, alkollü içecekler sunuluyor.

Somon Air İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

  • Turna.com’da Somon Air uçuşlarını bulabilir miyim?
    Turna.com’da Somon Air uçuşlarını bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. Turna.com’da hava yollarından anında fiyat verileri alınarak diğer tüm hava yolları ile karşılaştırılır. Siz de kolayca Somon Air uçak biletinizi uygun fiyatlarla hemen satın alabilirsiniz.
  • Turna.com’da Somon Air PNR sorgulama ve online check-in işlemlerini yapabilir miyim?
    Turna.com üzerinden satın aldığınız tüm Somon Air uçuşlarınız için checkin işlemlerinizi ve PNR görüntüleme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
  • Somon Air ile yurtdışında hangi şehirlere seyahat edebilirim?
    Somon Air ile dış hatlarda şu şehirlere uygun fiyatlarla seyahat edebilirsiniz: Duşanbe

Somon Air Havayolları Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Somon Air Havayolları uçak bileti için Somon Air Havayolları uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Somon Air Havayolları uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
İstanbul - Duşanbe 9.057,65
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: